tv3.lv

Pusmiljona eiro vērtais projekts Grobiņā “izgāžas” pēc pirmajām lietusgāzēm

2021. gada 16. jūlijā 12:50

Remontu sāka pērnā gada rudenī, pabeidza – šā gada vasarā. Būvdarbu izmaksas sasniedz teju pusmiljonu eiro no valsts budžeta maciņa. Tomēr pirmo lielo lietusgāzi šis tunelis Grobiņā zem Liepājas šosejas neizturēja.

Vietējā iedzīvotāja Judīte atminas, ka sākotnēji – vēl 2006.gadā – tunelis tika izbūvēts ar kāpnēm, kas savukārt sarežģīja pārvietošanos, it sevišķi – ar velosipēdu un bērnu ratiņiem. Pērn sāka jaunā projekta īstenošanu, izveidojot lēzenumu abpus tuneļiem.

Judīte

Viss jau ir ļoti skaisti. Bet saistībā ar lietusgāzēm, kas pēdējā laikā notiek, gandrīz viss tunelis bija ūdenī, vismaz līdz potītēm.

Gājējiem netīkamais šķērslis saglabājās pat četras dienas. Nevēloties mērcēt kājas tunelī, daļa esot riskējusi ar savu drošību un gana noslogoto un ar satiksmi piesātināto Liepājas šoseju centās šķērsot pa vecai modei.

Par problēmu iedzīvotāji ziņojuši sociālajos tīklos, piesaistīta arī pašvaldības uzmanība, taču vietvara neko būtiski ietekmēt nevarot, jo objekts atrodas “Latvijas Valsts ceļu” pārziņā.

Judīte jau ieskicē nākotni, proti, kad rudenī lietainās dienas kļūs biežākas un intensīvākas.

Šogad februārī Bez Tabu apsekoja tuneli pie Līksnas ciema Daugavpils pusē. Pāreja zem šosejas ne tikai applūda, bet – pat aizsala, liedzot gājējiem un velobraucējiem droši nokļūt ceļa pretējā pusē. Judīte tagad bažījas, ka tik Grobiņā neatkārtojas šis skarbais scenārijs.

“Latvijas Valsts ceļi”

Tunelim ir bojāti sūkņi. Pēc plāna būvnieks līdz nākamās nedēļas vidum uzstādīs jaunus par saviem līdzekļiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm