Rīdziniece pieprasa trolejbusa maršruta atjaunošanu!

Jau ilgāk nekā pusotru gadu galvaspilsētas ielās vairs nekursē viena maršruta trolejbusi. Kaut sabiedriskā transporta pietura atrodas vien dažu soļu attālumā no Veronikas kundzes mājas, šajā vietā ir veltīgi gaidīt sabiedrisko transportu.

88 gadus vecā Veronikas kundze jau ilgāk nekā 40 gadus dzīvo Ģertrūdes ielas namā Rīgā. Apkaimes iedzīvotāji bija pieraduši pie trolejbusa 1. maršruta, kas kursē no Ģertrūdes/Valmieras ielas krustojuma līdz pat Pētersalas ielai.

Pirms pusotra gada, sākoties Ģertrūdes ielas remontdarbiem, 1. trolejbusa maršrutu slēdza. Apkaimes iedzīvotāji to izmantojuši, lai nokļūtu līdz tuvākajam pieklājīga izmēra pārtikas veikalam, kas atrodas kilometra attālumā. Kā arī, lai pārsēstos tramvajā.

Veronika
vēlas braukt trolejbusā

Mums te tuvumā ir maza izmēra veikals, tur nevar nopirkt to, ko var nopirkt lielākā veikalā. Ja vēl vajag doties uz poliklīniku, jāmēro liels attālums. Ja jau esmu tajā pilsētas galā, dodos arī uz veikalu. Pēc tam atpakaļ ar somām jānāk. Kas tā par pastaigu? Es neesmu viena, kura vēlas, lai atjauno 1. trolejbusu maršrutu. Šeit dzīvo daudz cilvēku, kuriem nu sagādātās pamatīgas neērtības.

Iedzīvotāji noguruši gaidīt, kad beidzot atjaunos trolejbusu satiksmi. Ja izvēlas doties uz pilsētas centru, tad ar autobusu var viegli nokļūt līdz Centrāltirgum. Pēc tam ar pirkumiem iekāpj tā paša maršruta autobusā un dodas teju kilometru garām savām mājām, jo tur atrodas tuvākā pieturvieta. Otrā ielas pusē gaida centra virzienā braucošu autobusu un izkāpj pie mājām.

Ģertrūdes ielas remontdarbi vēl nav noslēgušies, tie atsāksies vien aprīļa beigās vai maija sākumā. Būvnieks jau nokavējis darbu izpildes termiņu. Šobrīd remontdarbu zonā esošajās pieturvietās jau uzstādītas jaunas ceļazīmes, kā arī soliņi, taču tie ir apklāti ar plēvi.

Jānis Vaivods
Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs

Būtiskākais ir tas, ka labiekārtojuma elementi joprojām ir būvnieka pārziņā. Mēs nevaram tos ekspluatēt. Šobrīd tie ir aptīti ar plēvi, lai netiktu bojāti. Mums nav tiesiska pamata uzlikt par pienākumu nodrošināt piekļuvi labiekārtojuma elementiem, tādēļ nevaram atjaunot trolejbusu satiksmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas satiksmē apliecina, ka uzņēmums, kad būs nodrošināti nepieciešamie apstākļi, gatavs atjaunot trolejbusa maršrutu.

Baiba Bartaševiča-Feldmane
“Rīgas satiksme” pārstāve

1. trolejbusa maršruts ir ar salīdzinoši mazu pasažieru plūsmu. Šo maršrutu slēdza arī, kad Tērbatas iela bija gājēju iela. Šis nav pirmais un pēkšņais lēmums.

Šobrīd vēl nav iespējams prognozēt, kad tiks atjaunota trolejbusu kursēšana pirmajā maršrutā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm