Rīdzinieks neizpratnē: elektromobiļu uzlādes vieta nav pieejama, nepieciešama atļauja

Rīdzinieks Indriķis dzīvo Purvciemā, Nīcgales ielā, tieši blakus viņa mājai pirms aptuveni gada parādījās elektromobiļu uzlādes vieta. Vīrietis no sava dzīvokļa loga ir novērojis, ka šī stacija nav ļoti pieprasīta. Iespējams, arī citus šoferus mulsina teritorijā uzstādītā ceļazīme.

Indriķis pamanījis, ka netālu no elektroauto uzlādes stacijas ir zīme “Stāvēšanas aizlieguma zona”, drīkstot apstāties tikai ar Rīgas Tehniskās universitātes atļaujām. Vīrietis ir neizpratnē, viņaprāt, “Elektrum” nav padomājis par saviem klientiem, vai arī universitātei vajadzētu informēt šoferus, kur atļaujas var dabūt.

Indriķis uzskata, ka zīme ir uzstādīta nepareizā vietā, citādāk nākas pārkāpt noteikumus, lai uzlādētu elektroauto.

Vīrietis, kurš iznāk no tehnikuma ēkas, norāda, ka policija šeit mēdzot braukt, taču neaizrāda, ja nav atļaujas. Nīcgales 26A ielas uzlādes vietu uzrauga “Latvenergo”. Tā pārstāvis gan skaidro, ka ceļa zīmes ir uzstādītas pareizi un elektromobiļu šoferi varot braukt šeit lādēt bez atļaujas.

“Latvenergo” pārstāvis

Jautājums pie zīmes “Stāvēt aizliegts” ir par iebraukšanu, ne stāvēšanu. Ja par stāvēšanu, tad saskaņā ar noteikumiem 523. zīme ir “Stāvēšanas aizlieguma zona”. Stāvēt aizliegts uz visiem ceļiem teritorijā, kurā iebraukšana apzīmēta ar 523. zīmi. Stacijas teritorijas autostāvvieta nav ceļš, un tajā ir izvietotas atbilstošas zīmes, kas tiek saskaņotas ar “Latvijas Valsts ceļiem” un Rīgas domes Satiksmes departamentu.

Šobrīd Rīgā esot aptuveni 30 līdz 40 ātrās uzlādes staciju, savukārt tā saucamās lēnās ir vidēji 20. Elektromobilitātes eksperts Kārlis Mendziņš skaidro, ka kopumā Latvijā ir aptuveni 200 ātrās uzlādes stacijas, kuras var atrast kartē.

Kopš pavasara arī radio un televīzijas personība Baiba Sipeniece-Gavare brauc ar savu balto elektromašīnu. Viņa ir priecīga, ka šādā veidā var dzīvot dabai draudzīgāk. Baiba ar elektromobili brauc arī uz Igauniju, kas neesot sarežģīti, taču ir jāizplāno, kur varēs mašīnu uzlādēt.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm