Rīdzinieks salonā iegādātai automašīnai lietus laikā konstatē defektu – aizsvīst priekšējais lukturis

23. novembrī 19:00

Rīdzinieks Gunārs pērnā gada oktobrī darba vajadzībām iegādājās jaunu gaiši pelēko “Kia Sportage” automašīnu. Šoferis bija priecīgs par jauno pirkumu, līdz, braucot pa šoseju, spēkrats neklausījis. Problēmu atrisināja, taču pēc laika uzradās jauna – lietus laikā aizsvīst priekšējie lukturi.

Rīdzinieks Gunārs pērnā gada oktobrī darba vajadzībām iegādājās jaunu gaiši pelēko “Kia Sportage” automašīnu. Šoferis bija priecīgs par jauno pirkumu, līdz, braucot pa šoseju, spēkrats neklausījis. Gunārs vairākkārt garantijas ietvaros veda pie dīlera mašīnu salabot. Tikai ar ceturto reizi izdevies problēmu atrast.

Pirms pāris nedēļām Gunārs novēroja jaunu defektu – mašīnas priekšējie lukturi lietus laikā aizsvīstot. Vīrietis vērsās pie “Forum Auto” salona, kur iegādājās spēkratu, taču dīleris paziņoja, ka tas nav defekts.

Vīrietis lūdza skaidrojumu no salona pārstāvjiem, vai ražotājs ir apstiprinājis šo problēmu. Šoferis saņēma atbildi, ka ar mašīnu droši varot turpināt braukt.

Gunārs noskaidroja, ka ar šādu defektu būšot sarežģīti iziet tehnisko apskati. Lai gan pagaidām viņam lukturu aizsvīšana neapgrūtinot braukšanu, Gunārs ir satraucies, ka situācija pasliktināsies.

Auto eksperts Uģis Vītols atzīst, ka lukturu svīšana ir diezgan izplatīta problēma automašīnām, pat ražotāji lauzot galvas, kas varētu būt pie vainas. Viņš iesaka Gunāram vērsties pie salona, kuram garantijas ietvaros mašīna būtu jāapskata.

Uģis Vītols
auto eksperts

Vienmēr lukturiem ir jābūt kārtībā. Es aicinātu painteresēties izplatītājam pie sava ražotāja. Varbūt šis ir garantijas gadījums, un ražotāji paši cīnās, lai lukturi nesvīst. Iespējams, kaut kas tiek noklusēts. Jāsit dūri galdā un jāiet jācīnās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Informējot “Forum Auto” par Gunāra situāciju, salona pārstāvji atteicās sniegt komentāru kameras priekšā.

“Forum Auto”

Auto ir aprīkots ar dienas gaitas apgaismojumu, kas rada minimālu temperatūru luktura iekšpusē un nav pietiekams, lai izžāvētu lukturi, kad āra temperatūra svārstās lielā amplitūdā un ir liels gaisa mitrums. Tādēļ ir iespējama lukturu svīšana, tas nav uzskatāms par luktura defektu. Ja ikdienā, braucot ar auto, izmantosiet tuvo gaismu režīmu, tad lukturi, šādos laikapstākļos, aizsvīdīs mazāk vai nemaz. Tas būs atkarīgs no auto un lukturu lietošanas intensitātes – ilguma.

Gunārs ir vīlies par auto salona darbinieku attieksmi, kuri nav ieinteresēti automašīnu aplūkot.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm