Rīga kļūst par velosipēdu izgāztuvi? Desmitiem novārtā pamestu divriteņu degradē galvaspilsētas vidi

Rīgas centrā ilgstoši pamesti desmitiem velosipēdu, kas nu jau sarūsējuši, ziņo iedzīvotāji, uzskatot, ka šāds skats nepiedien galvaspilsētai. Tomēr cīņā ar novārtā pamesto divriteņu saimniekiem pašvaldības policija ir bezspēcīga.

2017. gada 2. februārī 9:21

Līdz ar velosipēdistiem draudzīgas infrastruktūras attīstīšanos Rīgā ļaudis aizvien biežāk izvēlas pārvietoties videi draudzīgākā veidā – ar velosipēdu. Tomēr, pieaugot divriteņu skaitam, novērojamas arī negatīvas blaknes, par ko ziņo Bez Tabu skatītājs:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Interesants novērojums: Tērbatas ielā posmā no Bruņinieku ielas līdz Blaumaņa ielas krustojumam riteņu novietnēs atstāti velosipēdi. Tie tur atrodas kopš decembra sākuma vai pat novembra.

Interesanti, vai velosipēdi ir bez īpašniekiem, vai speciāli nolikti kā kaut kāda instalācija? To, ka ar tiem neviens nepārvietojas, varu teikt droši, jo turpat dzīvoju, katru dienu pastaigājos un redzu to skatu.”

Arī raidījuma komanda pārliecinās, ka Tērbatas ielā riteņu novietnēs un pie vairākiem kokiem atstāti desmitiem velosipēdu, kuru izskats liecina, ka tie nav kustināti ilgstoši. Tos “rotā” pamatīga rūsa, ieliekti riepu diski un riepas bez gaisa.

“Tie tur stāv visu ziemu. Apsniguši tā tie tur stāv. Es domāju, ka tie pieder cilvēkiem no apkārtnes namiem. Tos vienkārši nenes uz dzīvokļiem, bet pieslēdz šeit,” stāsta Rīgas centra rajona iedzīvotāja Ieva, kura apšauba, ka pēc ziemas velosipēdi būs lietojami.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī citiem uzrunātajiem rīdziniekiem netīk šāds skats, turklāt piebilst, ka novārtā pamestie divriteņi traucē citiem, kuri vēlas novietot savus minamos.

Bez Tabu vēršas Rīgas domes Satiksmes departamentā, SIA “Rīgas satiksme”, kuras novietnēs ilgstoši atstāti velosipēdi, kā arī Rīgas pašvaldības policijā, tomēr visi kā viens atbild – nav tiesīgi risināt problēmu.

“Pašlaik attiecībā uz velosipēdiem un to novietošanu nekāda konkrēta regulējuma nav. Proti, ja velosipēds ir atstāts atļautā un paredzētā vietā, stāv tur ilgstošu periodu, ja attiecībā uz automašīnām mēs varam evakuēt, tad attiecībā uz velosipēdiem nekāda regulējuma nav,” skaidro Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis.

Kārtībsargu pārstāvis arī norāda, ka būtu grūti pierādīt, ka tie tur novietoti ilgstoši, un atšķirt, kurš novietots nupat un pirms vairākiem mēnešiem. Esot arī ārpus pašvaldības policijas kompetences izvietot brīdinājumus par nepieciešamību pārvietot divriteni un pēcāk arī evakuēt, ja uz brīdinājumu nereaģē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Amsterdamā ir šāds regulējums, proti, ir iespējams evakuēt velosipēdus, kas ilgstoši atstāti. Ja Rīgā šāda problēma palielināsies un radīsies vajadzība pēc jaunu noteikumu izstrādes, esam pārliecināti, ka likumdevējs rūpēsies par to,” teic T. Sadovskis.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm