“Rīgas satiksmes” autobusi regulāri pārkāpj noteikumus!” Šoferi pārsteidz pasažieru pārvadātāju manevri

2022. gada 7. septembrī 10:06

Brīvības un Silciema ielas krustojumu Rīgā regulē ne tikai ar luksofora, bet arī ar virs tā izvietoto ceļazīmju palīdzību. Un viena no tām norāda, ka šajā vietā drīkst braukt tikai taisni. Tomēr brīdī, kad sabiedriskais transports pietuvojas krustojumam ar iedegtu pagrieziena signālu, rodas neizpratne, kā tad tā, vai tā arī drīkst?

Valters

Rīgā “Rīgas satiksmes” autobusi (28. un 29.) regulāri pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus. Braucot pa Brīvības ielu no Juglas uz centra pusi, tie autobusi nogriežas uz Silciema ielu, kaut gan uz Brīvības ielas ir zīme “braukt taisni”. Gribētu noskaidrot “Rīgas satiksmes” un ceļu policijas viedokli.

Tikmēr Ieriķu un Kastrānes ielas krustojumā sabiedriskā transporta šoferīši ar vieglu sirdi ignorē iebraukt aizliegts zīmi jeb tautā dēvēto “ķieģeli”. Un šis nebūt nav vienīgais krustojums, kas, visticamāk, arī dažam labam rīdziniekam ar stāžu liek apstulbt. Augusta Deglava un Ulbrokas ielas krustošanās vietā “Rīgas satiksmes” autobusa vadītāji bez raizēm un jebkurā diennakts laikā veic kreiso pagriezienu, kaut arī diennakts lielākajā daļā šoferīšiem tas ir liegts.

Visos apskatītajos un arī citos tamlīdzīgos gadījumos Rīgā iespējamās domstarpības un pat ceļu satiksmes negadījumus varētu samazināt, piemēram, izvietojot papildzīmes ar norādi – izņemot sabiedrisko transportu. Tam piekrīt arī ceļu satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis, kurš uzskata, ka tas būtu labas gribas žests no galvaspilsētas satiksmes kūrētājiem, kaut arī ceļu satiksmes noteikumi vai kāds cits likums to neuzliek par pienākumu.

Ceļu satiksmes noteikumos norādīts, ka vairāku aizlieguma un arī rīkojuma zīmju darbība neattiecas uz pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem. Tāpēc tiem, kuri nepārzina Rīgas sabiedriskā transporta maršrutus, atliek vien minēt, kurā vietā šoferis veiks citiem neatļautu manevru.

Valsts policija gan uzsver, ka jebkuram autovadītājam, kurš noteiktā kārtībā ir ieguvis transportlīdzekļa vadīšanas apliecību, ir jāzina un jābūt informētiem par konkrētajiem noteikumiem un rīcību uz ceļa. Policijas rīcībā neesot informācijas, ka tieši papildu zīmju neesamība būtu radījusi bīstamas situācijas vai negadījumus. Līdz ar to, pēc likumsargu domām, izmaiņas neesot jāievieš. Arī Ceļu satiksmes drošības direkcija ir līdzīgās domās.

Ceļu satiksmes drošības direkcija

Nav paredzēts izvietot šādas papildu skaidrojošas zīmes. Viss, kas attiecināms uz ceļa infrastruktūru, tajā skaitā – zīmju izvietošana, ir ceļu vai ielu uzturētāju pārziņā – šajā gadījumā Rīgas domes Satiksmes departamenta jautājums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods gan ir nepielūdzams un uzskata, ka papildzīmju izvietošana nekādā gadījumā neuzlabotu satiksmes drošību. “Sabiedriskā transportlīdzekļa vadītājam, veicot pagriešanās manevru, ir laikus jāieslēdz šis pagrieziena manevrs. Ja autobusa vadītājs to neievēro, tad gan aicinām vērsties departamentā vai “Rīgas satiksmē” un informēt par šo.”

Tikmēr Irbītis gan akcentē, ka, lai arī no likuma viedokļa viss ir kārtībā un sabiedriskais transports tā drīkst braukt, kamēr pārējiem ir jāievēro satiksmes noteikumi, šis tomēr esot ērtības, informētības un sakārtotības jautājums. “Katrā gadījumā, uzstādot šīs pāris informatīvās plāksnītes, dažs labs vadītājs varētu tikt sveikā bez samulsuma, bez neērtām situācijām,” piebilst Irbītis.

Nepieciešamības gadījumā departaments gan esot gatavs piekāpties un izvietot papildu norādes.

“Rīgas satiksmes” komentārs:

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm