tv3.lv

“Šāda loterija ir pretlikumīga!” Auto tirgone internetā sola izlozēt automašīnu pret 35 eiro lielu dalības maksu

2020. gada 13. augustā 11:42

Sociālo tīklu lietotāju uzmanību piesaistījis kādas sievietes ieraksts vietnē facebook.com. Viņa organizē izlozi, piedāvājot tikt pie automašīnas, samaksājot vien loterijā noteikto summu – 35 eiro. Noteikumos minējusi automašīnas vērtību, norādot, ka, tiklīdz saņems minēto summu, rīkošot tiešraides izlozi un vienam laimīgajam tiks “Audi Q7” markas spēkrats. Lai arī skan vilinoši, iedzīvotājiem ir aizdomas, ka piedāvājums nav reāls.

Ieraksta autore nenoliedz, ka ideja par izlozi radusies saistībā ar šā brīža grūtībām pārdot automašīnas. Vairākkārt ierakstā akcentē, ka viss ir nopietni un loterija patiešām notiks. Lai arī cilvēki komentāros jūsmo par iespēju tikt pie spēkrata vien par 35 eiro, “Bez Tabu” skatītājam Valdim radušās aizdomas, ka šādas loterijas nemaz rīkot nedrīkst.

Valdis
pamanījis loteriju

Labdien! Vēlējos uzzināt, vai drīkst organizēt šāda veida loteriju? Tā ir likumīga? Īsti nav pārliecības, vai tur viss ir godīgi.

Rīgas ielās satiktie iedzīvotāji ir apdomīgāki. Uzskata, ka ir muļķīgi svešam cilvēkam pārskaitīt naudu, cerot uz lielo laimestu. Prāto, ka arī no likumiskā viedokļa šādas izlozes varētu būt aizliegtas. Pēc komentāriem, kas publicēti pie sievietes ieraksta, noprotams, ka šī nav pirmā izloze, kuru viņa rīko. Kāds lietotājs uzdevis jautājumu, kam tad tikusi iepriekš solītā “Opel” markas automašīna. Ieraksta autore publicējusi automašīnas tehnisko pasi, liekot noprast, ka tā jau devusies pie jaunās īpašnieces. “Bez Tabu” sazinājās ar sievieti, kuras vārds norādīts tehniskajā pasē – lai gan izvairīgi, tomēr apstiprināja, ka automašīna nonākusi viņas īpašumā.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas vadītāja Signe Birne norāda, ja loterijā noteikts laimests, kuru paredzēts izlozēt un par piedalīšanos jāmaksā kāda noteikta naudas summa – pasākums obligāti ir jālicencē. Izložu un azartspēļu uzraugi norāda – ieraksta autores rīkotā aktivitāte ir nelikumīga.

Signe Birne
Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece

Ir jānāk pie mums un jāiesniedz attiecīgie dokumenti, lai attiecīgo izlozi rīkotu. Tas nav tāpēc, lai mēs kaut ko aizliegtu, bet gan tāpēc, lai nodrošinātu spēlētāju interešu aizsardzību.

Valsts ieņēmumu dienests norāda, ka atbilstoši likumdošanai fiziskas personas šāda veida izlozes rīkot nedrīkst. Ja nauda tiek pārskaitīta uz privātpersonas bankas kontu, kas izdarīts arī šajā gadījumā, – būs jāmaksā arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vai tiešām likums loterijas rīkotājai aizmirsies? Un vai dalībnieki brīdināti, ka nodokļi būs jāmaksā arī jaunajam auto īpašniekam? To “Bez Tabu” noskaidrot neizdodas, jo tirgone uz vēstulēm neatbild. Tomēr dažas stundas pēc “Bez Tabu” nosūtītās vēstules – visu informāciju, kas saistīta ar izlozi, persona no sava profila izdzēsusi!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm