Sadauza “lupatās” svešu, pirms dažām dienām iegādātu “Audi”; īpašnieces ģimene apgalvo, ka jaunieši auto nozaguši

2022. gada 22. decembrī 16:09

Māsa Sandim uztic automašīnu “Audi”, kas iegādāta vien pirms dažām dienām. Sandis ar to savāc draugus, un visi kopā dodas ballēties uz dzīvokli Ogrē. Sandis nevarēja iedomāties, ka uzdzīve beigsies ar sadauzītu māsas spēkratu un pārtrūkušām draudzības saitēm.

Pirms gada “Bez Tabu” kolēģi no raidījuma “Degpunktā” stāstīja par avāriju Ropažu pusē. No ceļa nobrauca nesavaldīta automašīna “Audi”, attapās starp kokiem meža masīvā. Spēkratā atradās jaunieši – puisis un meitene. Par laimi, neviens nopietni necieta, izņemot automašīnu, kas pēc avārijas bija “norakstāma”. Vairāk uzzini šeit.

Vairāk nekā gadu pēc ceļu satiksmes negadījuma “Bez Tabu” uzklausa Sandi, kurš raidījumam “Bez Tabu” stāsta, ka sadauzītā automašīna piederēja viņa māsai, kura liktenīgajā dienā viņam bija uzticējusi spēkratu. Automašīna par nepilniem septiņiem tūkstošiem eiro bija iegādāta dažas dienas iepriekš.  Savāca draugus šajā automašīnā, un visi devās ballēties uz kādu dzīvokli Ogrē, stāsta Sandis. Viņš norāda, ka, tā kā agri bija jāmostas, kopā ar draudzeni devās pie miera agrāk nekā citi draugi. Sandis stāsta – kamēr pats gulēja, “Audi” atslēgas bez atļaujas paņēma divi draugi – puisis un meitene. Duets esot devies nesaskaņotā, romantiskā izbraucienā, turklāt alkohola reibumā, stāsta Sandis.

Jauniešu izbrauciens beidzās ar iepriekš minēto avāriju. Vēlāk avarējušie draugi atsūtīja atvainošanās video, kurā teica: “Zini, kas ir? Dzīve ir grūta! Mēs tev paliekam parādā naudu.”

Pamostoties no rīta, konstatēja, ka pazudušas automašīnas atslēgas, un saprata, ka tās bez atļaujas paņēma draugi, stāsta Sandris.

Avārijā neglābjami cietušajai automašīnai nebija KASKO apdrošināšanas. Vēl šodien, vairāk nekā gadu pēc avārijas, nu jau bijušie draugi nav atlīdzinājuši par automašīnas sadauzīšanu. Tā kā Sandis pēc avārijas Valsts policijai (VP) apgalvoja, ka spēkrata atslēgas draugi paņēmuši bez atļaujas, tika ierosināts kriminālprocess par zādzību. Nopratinot aizdomās turētos, viņi policijai, kā liecina lietas dokumenti, pauda citu versiju. Proti, atslēgas viņiem uzticējis Sandis, lūdzot atstāt viņu un draudzeni divvientulībā un izmest līkumu pēc grādīgā pudeles.

Sandis saka, ka avarējušā dueta versija ir meli. Šā gada nogalē VP izbeidza kriminālprocesu, jo, pielietojot dažādas izmeklēšanas metodes, neizdevās pierādīt automašīnas zādzības faktu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija

Nav iegūts pietiekams pierādījumu kopums, lai apstiprinātu automašīnas zādzības faktu. [..] Tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu. [..] Ja transportlīdzekļa īpašnieks nepiekrīt pieņemtajam lēmumam, viņš desmit dienu laikā no lēmuma saņemšanas dienas var to pārsūdzēt Zemgales tiesas apgabala prokuratūrā.

Jaunieši, kurus Sandis vaino automašīnas zādzībā, nevēlējās runāt ar “Bez Tabu”. Viena no avarējušo jauniešu – puiša – advokāts Normunds Duļevskis raidījumam pauda pārliecību, ka viņa klients un meitene nezaga spēkratu. Advokāts uzskata, ka Sandis ar kriminālporosu par zādzību centies šantažēt bijušos draugus, kuri bijuši ar mieru atlīdzināt zaudējumus, atbilstoši automašīnas tirgus vērtībai, bet Sandis pieprasījis krietni vairāk. Pēc advokāta Duļevska domām, ja jaunieši piekristu maksāt tik, cik prasa Sandis, viņš iesniegumu par auto zādzību no VP atsauktu.

Normunds Duļevskis
advokāts

Cilvēks pasaka mašīnas vērtību, kas ir divas vai trīs reizes augstāka par to, cik tāda mašīna varētu maksāt. Rodas jautājums: vai tā ir mašīnas vērtības kompensēšana vai vienkārši cilvēks, kurš sevi pozicionējis kā draugu, prasa samaksāt lielāku naudas summu, respektīvi vēlas iedzīvoties apmaiņā pret nepatiesu liecību atsaukšanu?

Sandis raidījumam stāsta, ka ģimene pārsūdzēs policijas atteikumu izmeklēt automašīnas zādzību. Par kompensāciju cīnīsies civiltiesiskā kārtā. Sandis nenoliedz, ka sagaida par automašīnas vērtību lielāku kompensāciju (ap 10 tūkstošiem eiro), jo pēc automašīnas sadauzīšanas ģimenei bijuši papildu tēriņi, māsai esot nodarīts arī morālais kaitējums – pārdzīvojusi, paliekot bez spēkrata.

Likumsargi gan aizvien izmeklē citu kriminālprocesu par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Tajā tiek skaidrots, kurš no iesaistītajiem todien bija sēdies pie automašīnas stūres un izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, kā rezultātā tika bojāts transportlīdzeklis. “Bez Tabu” zināms, ka pēc avārijas kā šoferis pieteicās puisis, kuram atklāja ievērojamu alkohola reibumu. Tomēr vēlāk noskaidrojās, ka automašīnu neatļauti (vien ar “baltajām” tiesībām) vadījusi otra persona – sieviete (puisis centies viņu izglābt no nepatikšanām). Nav zināms, vai likumsargi pārbaudīja alkohola klātbūtni viņas organismā. VP raidījumam to neprecizēja, vien norādot, ka izmeklēšana turpinās.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm