tv3.lv

“Sāks domāt, kad notiks sliktākais?” Jēkabpilī apkaime bez ietvēm; iedzīvotāji jūtas apdraudēti

2019. gada 6. decembrī 19:30

Jēkabpilieši no Pils mikrorajona ikdienu jūtas apdraudēti, jo apkaimē nav ietvju. Iedzīvotāji, tostarp bērni, pārvietojas pa centrālās, noslogotākās ielas un šķērsielu nedrošajām ceļmalām. Kad tās nav attīrītas no sniega vai tās klāj dubļi, soļo pa brauktuvi.

Sarmīte
apkaimes iedzīvotāja

Pa centrālo ielu brauc transports, tai skaitā autobusi, kravas automašīnas. Kad nāk pretī cits transportlīdzeklis un iet cilvēki, gājējiem nav kur palikt. Vai nu jālien grāvī, vai jāmūk kaut kur.

Arī bērniem jāmēro gana liels nogrieznis pa ceļmalu uz un no skolas, stāsta jēkabpiliete Sarmīte.

Sarmīte
apkaimes iedzīvotāja

Ejot uz skolu, ar auto spārnu tika aizķerts bērns. Nebija nekas traks, bet bērns tika aizķerts, jo bērnam nebija kur iet. Samainījās divi transportlīdzekļi, katrs brauca savā virzienā. Bērni mēdz iet bez atstarotājiem vai atstarojošām vestēm. Tumšajā laikā autovadītāji viens otru žilbina ar gaismām, viņi var arī nepamanīt bērnu, mazo knīpiņu. Cik tur trūkst līdz traģēdijai. Sāks domāt, kad notiks sliktākais?

Vitālijs
apkaimes iedzīvotājs

Mans bērns iet Krustpils pamatskolas pirmajā klasē. Vai nu viņš iet gar [netālo Pils] dīķi pa brikšņiem, vai gar šo centrālo ielu. Vienam viņam te bail iet.

Pamanot ”Bez Tabu” filmējam Pils rajonā, žurnālistu uzrunā kāda iedzīvotāja, kura vēlas palikt anonīma, bet ziņo, ka, ejot pa nedrošo ceļmalu, reiz paslīdējusi un nokrītot salauzusi roku.

Gājēju ietvju nav arī daudzās apkaimes šķērsielās.

Jēkabpils Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs norāda, ka gājējus, kuri pārvietojas pa mikrorajona centrālās ielas ceļmalu, sargā atļautā braukšanas ātruma ierobežojums, kas aizliedz braukt ātrāk par 30 km/h. Tomēr iedzīvotāji norāda un ”Bez Tabu” novēro, ka ne vienmēr šoferi ievēro ceļu satiksmes noteikumus.

Svetlana
apkaimes iedzīvotāja

Automašīnas brauc ar lielu ātrumu, kaut zīmes uzstādītas. Kravas automašīnas brauc. Vairākas avārijas bijušas. Kravas auto “noparkojas” ceļa nomalē. Citi šoferi līdz ar to neko neredz, gājējam nav kur palikt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raits Sirmovičs
Jēkabpils Pilsētvides departamenta direktors

Protams, ka ar laiku ir jāpadomā par šo apkaimi. Varbūt kāda ietve ne pilnā platumā jāizveido, bet līdzekļu pašvaldībai ir tik, cik ir. Prioritāras ir vietas, kur ir intensīvāka kustība. Pils rajons nav no tiem mikrorajoniem, kur šī kustība ir ļoti intensīva. Tomēr domāju, ne pārāk tālā perspektīvā pieķersimies pie sakārtošanas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm