tv3.lv

Saulkrastos iztērē Eiropas finansējumu neērtas stāvvietas būvniecībai

17. augustā 19:10

Peldsezonas pilnbriedā redzams, ka piepildījušās “Bez Tabu” prognozes un stāvlaukums rada izaicinājumus ne vienam vien autovadītājam. Šaurais stāvlaukums piesardzīgākajiem autovadītājiem, izvairoties no iespējamās sadursmes, liek uzbraukt uz trotuāra.

“Bez Tabu” stāvlaukumā viesojās jau 2021. gada vasarā, kad tas vēl nebija nodots ekspluatācijā. Ierodoties pēc gada, redzams, ka vietvara nekādas izmaiņas nav veikusi. Lielākais projekta finansētājs ir Lauku atbalsta dienests, kas piešķīris Eiropas fondu finansējumu 350 tūkstošu apmērā. Finansējums tiek piešķirts pat tad, ja stāvlaukums ir neērts autovadītājiem, galvenais, lai tiktu īstenots projektā rakstītais.

Šaurā stāvlaukuma dēļ apdraudēta arī gājēju, kuri pārvietojas pa trotuāru, drošība.

Sastaptie ciemiņi no Igaunijas brauc pa trotuāru un atzīst, ka viņzemē tik šauras stāvvietas nebūvē. Oskars ar automašīnu braucis arī pa šaurajām ieliņām Lielbritānijā, tādēļ manevrēšana Saulkrastu stāvlaukumā nesagādā lielas grūtības.

Arī brīdī, kad “Bez Tabu” intervē vietvaras priekšsēdētāju, autovadītāji brauc pa trotuāru.

Normunds Līcis
Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs

Nu ir šauri, jāatzīst, ka ir šauri. Mēs redzam, ka ir šauras. Bija diskusijas par gumijas atdurēm, atsevišķas mašīnas tām pārbrauc pāri, atsevišķas mašīnas ir cieši klāt gājēju ietvēm, tad pabraukt garām ir grūtāk. Piecus gadus pēc uzbūvēšanas šeit nekādas pārbūves veikt nevaram.

Novada priekšsēdētājs taisnojas, ka projektu saņēmis mantojumā un pats to būtu īstenojis citādāk. Vietvara šobrīd apspriež iespēju ieviest maksu par jaunizbūvēto stāvlaukumu izmantošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm