Siguldas Viktors privātmāju kvartālā glabā vairākus “meršus”

2022. gada 22. jūnijā 19:00

Upeņu iela Siguldā ir salīdzinoši īsa ieliņa, tur esošajiem iedzīvotājiem jau aptuveni piecpadsmit gadus jānoraugās uz piegružotu teritoriju.

Kaimiņi stāsta, ka īpašums pieder kādam vīrietim vārdā Viktors, kurš pats dzīvo citā pilsētas daļā, taču regulāri spēkratus apseko – nopļauj zāli, apčubina mazdārziņu. Pāris gadus atpakaļ tepat tikusi ierīkota arī improvizēta spēkratu darbnīca.

Blakus esošo privātmāju iedzīvotāji baidās atklāti runāt par sava kaimiņa izdarībām, taču atklāj, ka uz nekārtībām nolūkojas jau gadiem ilgi. Teritorijā redzama gan traktortehnika, gan kravas automašīnas, gan vairāki Mercedes Benz pasažieru transportlīdzekļi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” skatītājs Uldis atklāj, ka teritorijas īpašnieks Viktors līdzīgas spēkratu novietnes izveidojis arī Siguldas apkaimē.

Uldis
“Bez Tabu” skatītājs

Vēršos pie jums, lai atrisinātu problēmu, kura varbūt citiem nešķiet aktuāla! Kāds cilvēks vārdā Viktors Siguldas pilsētā un novadā ierīkojis nelikumīgas auto kapsētas, kurās tiek glabātas simtiem transporta vienības vienkārši uz zemes, tādējādi degradējot vidi! Būtu ļoti jauki no jūsu puses palīdzēt atrisināt šo problēmu.

“Bez Tabu” izdodas sazināties ar Viktoru, kurš stāsta, ka atsevišķus spēkratus plāno aizvest citur. Drīzumā ar dažām automašīnām plāno doties uz tehnisko apskati.

Viktors
uzglabā daudzas automašīnas

Kaut kāds hobijs ir. Pagaidām neko neplānoju darīt. Iegādājos, tā kaut kā. Tur nedaudz jāsalabo, tad mašīnas darbosies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldības policijā autoplacis zināms kopš 2016. gada. Ierosinātas administratīvās lietas un Viktors sodus samaksājis. Privātīpašums esot svēta govs, tādēļ likumsargi nevarot vērsties par to, ka teritorijā ir daudz spēkratu.

Māris Riekstiņš
Siguldas pašvaldības policijas priekšnieks

Ar šo īpašumu pašvaldības policija un teritorijas attīstības pārvalde cīnījusies gadiem. Normatīvais regulējums, kā arī Satversmes tiesas spriedums norāda, ka privātīpašuma neaizskaramība ir svēta. Pašvaldības autonomās tiesības, ka varētu uzdot sakārtot īpašumu, apstājas.

Valsts vides dienests teritorijas īpašniekam devis simts dienas, lai norādītu, kurus spēkratus paredzēts izmantot, bet kurus utilizēt.

Jebkurā gadījumā tiek vērtēti apstākļi, kā rūpīgs un gādīgs saimnieks attiecas ar savu mantu. Ja redzam, ka transportlīdzeklis ir ieaudzis zālē, ilgstoši atrodas lietus, sniega ietekmē, tas neliecina par patiesajiem nodomiem, kādēļ transportlīdzekļi tiek novietoti.

Ja Viktors nepildīs norādītos uzdevumus, viņu stimulēs ar naudas sodiem. Drīzumā paredzēts, ka Valsts vides dienesta inspektori apsekos vēl divus īpašumus, kur ilgstošai stāvēšanai novietoti vairāki transportlīdzekļi. Atšķirībā no Siguldas gadījuma šīm teritorijām ir citi īpašnieki.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm