tv3.lv

“Situācija ir neviennozīmīga!” Autovadītājus soda par it kā neatļautu “parkošanos”, taču nozares speciālisti uzskata, ka taisnība ir šoferu pusē

Nedēļas nogalē Andris kopā ar ģimeni nolemj doties uz Ragaciema pludmali, lai pastaigātos gar jūru. Pabraucot garām autostāvvietām un novērojot, ka tajās brīvu vietu nav – autovadītājs pieņem lēmumu savu spēkratu novietot pirms autobusu pieturas. Automašīna nevienam netraucējusi, tāpēc mierīgu sirdi, gājuši baudīt jūru ziemā.

2021. gada 24. februārī 17:11

Pēc pastaigas devušies uz automašīnu, kad Andra meita pamanījusi, ka aiz automašīnas vējstikla atstāts “sveiciens” no policijas. Izrādās, autovadītājs savu spēkratu atstājis vietā, kur to nedrīkstot darīt. Šurpu turpu pabraukājot, Andris atrod soda protokolā minēto ceļa zīmi, kas informē par apstāšanās aizliegumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Tā uzstādīta aptuveni divu kilometru attālumā no vietas, kur Andris “noparkojies”, un kā izrādās  – attiecas uz posmu piecu kilometru garumā. Ja autovadītājs šo vienu, vienīgo zīmi nepamana, iespēja tikt pie soda ir gana liela.

Andris
autovadītājs

Pašlaik nepārtraukto līniju, ja viņa tur arī ir, neredz. Šī vieta ir pietiekami plaša, arī attālums līdz autobusu pieturai ir pietiekams, lai apstātos. Tad tādam nevērīgam šoferim var sanākt iekrist!

Andris uzskata, ka ceļu uzturētājiem derētu padomāt par kādas papildu zīmes uzstādīšanu, lai autovadītāji vieglāk spētu orientēties, kur īsti drīkst “noparkot” savas automašīnas. Tāpat Andris piemin, ka konkrētajā dienā viņš nebija vienīgais, kurš tika pie soda – automašīnu esot bijis gana daudz. Arī Engures novada pašvaldības policijas priekšnieks apstiprina, ka īpaši nedēļas nogalēs likumsargi regulāri fiksē neatļautu automašīnu novietošanu.

Jānis Vancāns
Engures novada pašvaldības policijas priekšnieks

Pēc mūsu lūguma vasaras laikā ir korekti redzama arī baltā, nepārtrauktā līnija gar ceļa malu, ceļa zīmes darbības zonā, lai autovadītāji skaidri saprastu, ka tur apstāties nevar.

Kā norāda “Latvijas Valsts ceļi” ceļu horizontālo marķējumu plānots atjaunot šogad. Pārstāve Anna Kononova norāda, ka pērn tas nav atjaunots, jo nebija noslēdzies iepirkums par to, kurš komersants veiks šos darbus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Kamēr baltā, nepārtrauktā līnija nav atjaunota, drošas braukšanas skolas vadītājs Jānis Vanks norāda, ka šī situācija ir ļoti neviennozīmīga.

Jānis Vanks
“Drošas braukšanas skolas” vadītājs

326. zīme, kuru mēs tur redzam, pēc jaunajiem noteikumiem, attiecas uz brauktuvi. Tas nozīmē, ja brauktuve nav norobežota ar balto, nepārtraukto joslu jeb autovadītājs var nobraukt no brauktuves, tad teorētiski, ja es automašīnu esmu noprakojis nost no brauktuves un neviens ritenis neskarās tai klāt, tad zīme faktiski uz mani neattiecas.

Lai nerastos domstarpības, Jānis Vanks ieteiktu 326 ceļa zīmi papildināt ar, piemēram, 811 zīmi, kas autovadītājus informētu, ka aizliegums stāvēt attiecas arī uz ceļa nomali. Autovadītājiem, kas līdzīgi kā Andris automašīnu novietoja uz ceļa, ne brauktuves un par to saņēma sodu – ieteikums izmantot savas tiesības un to pārsūdzēt!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm