tv3.lv

Soda ceļu policistu, kurš brauca bez tehniskās apskates un apdrošināšanas

2021. gada 26. maijā 19:10

Raidījums “Bez Tabu” jau vēstīja par ilggadēju Valsts policijas darbinieku Juri Skuju, kurš satiksmē piedalījās ar automašīnu, kurai nav izieta tehniskā apskate. Tāpat ceļu policists nav iegādājies obligāto civiltiesisko transportlīdzekļa apdrošināšanu un mašīnai “uzlicis” citas automašīnas numurzīmes.

Skuja Valsts policijā strādā kopš 2005. gada, pēdējos gadus viņš strādā Ceļu policijā, kur soda autovadītājus par noteikumu neievērošanu. No darba brīvajā laikā Skuja pats rupji pārkāpj noteikumus – brauc ar automašīnu, kurai nav izieta tehniskā apskate, kā arī nav iegādāta obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana (OCTA). Tāpat raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka Skuja pārvietojas ar spēkratu, kura numurzīmes neatbilst transportlīdzekļa dokumentiem.

Kā liecina amatpersonas deklarācija, Skujas vadītā automašīna likumsarga īpašumā ir kopš 2009. gada. Spriežot pēc publiski pieejamiem CSDD datiem, pēdējo reizi spēkrata apskate veikta 2018. gada oktobrī. Laika posmā no 2019. gada oktobra līdz 2021. gada aprīlim Skuja neuzskatīja par nepieciešamu spēkratu nogādāt tehniskās apskates stacijā. Tā vietā tika noņemtas Latvijas transportlīdzekļa reģistrācijas numurzīmes, lai uzskrūvētu ārvalstu numurzīmes.

CSDD dati liecina, ka kopš 2018. gada Skuja ar Audi 80 nobraucis teju 37 tūkstošus kilometrus, daļu no tiem, rupji pārkāpjot Latvijas likumdošanu.

Pēc “Bez Tabu” sižeta Valsts policijā ierosināja trīs administratīvās lietvedības. Tāpat pret ilggadējo policistu tika uzsākta disciplinārlieta, viņam izteikts rājiens. Tas liedz pretendēt uz paaugstinājumu, kā arī saņemt prēmijas un piemaksas par virsstundu darbu.

Helmuts Staško
Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona komandieris

Bija piemēroti naudas sodi par braukšanu bez tehniskās apskates, par braukšanu ar transportlīdzekli, kam nav veikta obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, kā arī par braukšanu ar transportlīdzekli, kam numurzīmes neatbilst transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentiem. Soda nauda 195 eiro jau ir nomaksāta. Tāpat izteikts arī rājiens. Darbinieks nodarīto nožēlo. Šī būs laba mācība personālsastāvam, ļoti ceru, ka turpmāk līdzīgi momenti neatkārtosies.

Vecumniekos sastaptie iedzīvotāji visi kā viens nosoda šādu policista rīcību.

Raidījumam “Bez Tabu” neizdodas sazināties ar Juri Skuju, lai noskaidrotu viņa viedokli par piespriesto sodu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm