Soda invalīdu par stāvlaukumā uz brīdi atstātu auto

Lietuvietis Kestutis Latvijā dzīvo jau kopš pagājušā gadsimta vidus, un vietējie viņu sauc par Kosķu. Pirms dažiem mēnešiem piešķirta pirmās grupas invaliditāte. Ar to kopā piešķirta arī atļauja novietot spēkratu invalīdiem paredzētā stāvvietā.

Piektdienā kopā ar sievu devušies uz tirdziņu blakus tirdzniecības centram “Minska” Purvciemā. Milzīgajā stāvlaukumā pie tirdzniecības centra Purvciemā nav ierīkota neviena invalīdiem paredzēta stāvvieta. Pārliecināts par savām tiesībām bez maksas novietot automašīnu stāvvietā, pensionārs spēkratu novietojis tuvākajā brīvajā vietā.

Pāris pie automašīnas atgriezās pēc aptuveni 30 minūtēm, kad pamanījuši pie vējstikla pielikto paziņojumu no stāvvietas apsaimniekotāja “Cityparks Latvija”.

Kestutis
Sodīts par automašīnas novietošanu

Uzrakstīts, ka nelikumīgi stāvēju šajā vietā. Man uz priekšējā paneļa bija invalīdu stāvvietas izmantošanas karte. Spriežot pēc noteikumiem, ja nav brīvas vietas invalīdu stāvvieta, varu likt mašīnu jebkurā vietā. Kad braucu ārā no stāvlaukuma, ieraudzīju “Cityparka” automašīnu. Apstādināju, vaicāju, kādēļ mani sodīja. Teica, ka neesmu reģistrējis mašīnas numuru veikalā. Atbildēju, ka nemaz nebiju veikalā. Un man it kā nemaz nevajag reģistrēt. 30 eiro nav maza summa.

Darbinieks sodu nav anulējis un ieteicis sazināties ar biroja darbiniekiem, taču arī tur dzirdīgas ausis vīrietis nav radis. Stāvvietas apsaimniekotāji izvairās no stāšanās “Bez Tabu” kameras priekšā, tā vietā atsūta rakstveida atbildi.

“Cityparks Latvija” atbilde

“Cityparks Latvija” ikdienā pievērš pastiprinātu uzmanību personu ar invaliditāti tiesību aizsardzībai un rūpējas, lai invalīdu transportam paredzētās vietas netiek aizņemtas bez atbilstošas atļaujas. Nīcgales ielā 2 šādas vietas vēsturiski nav izveidotas. Nereti sastopamies ar gadījumiem, kad ar CSDD izsniegto karti stāvvietas pie tirdzniecības centra tiek izmantotas par pastāvīgām stāvvietām, kas nav saistītas ar veikala apmeklējumu. Vēlamies atgādināt, ka CSDD izsniegtās invalīdu stāvvietas izmantošanas kartes sniedz tiesības izmantot personām ar invaliditāti izveidotās stāvvietas, kas ir platākas un novietotas tuvāk ieejām, bet neatbrīvo no autostāvvietas lietošanas noteikumu ievērošanas.

Atļauju novietot automašīnu īpašajās stāvvietās izsniedz Ceļu satiksmes un drošības direkcijā, kur atgādina, ka šī atļauja nav universāla.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Galvaspilsētā invalīdi automašīnas bez maksas drīkst novietot arī citās stāvvietās, taču galvenais nosacījums- tām jābūt pašvaldības apsaimniekošanā. Privātiem stāvvietu apsaimniekotājiem nav pienākuma neiekasēt maksu no invalīdiem.

“Cityparka” pārstāvji tā arī neatbild uz jautājumu, kādēļ milzīgajā stāvvietā nav izveidota neviena invalīdiem paredzēta stāvvieta, vien norāda, ka tā tas bijis vēsturiski.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm