tv3.lv

“Soda nevainīgu cilvēku! Aizskaroši!” Jūrmalas caurlaižu automātu ķibeles. Uzskata, ka nepamatoti sodīta ar 50 eiro

Autovadītāja apgalvo, ka caurlaižu apmaksas automāts pie iebraukšanas Jūrmalā divas reizes “norijis” skaidru naudu, bet neesot izsniedzis caurlaides. Centusies pierādīt kūrortpilsētas pašvaldības pārstāvjiem, ka centusies ievērot maksāšanas kārtību, norādījusi arī uz iekārtu ķibelēm, bet vēlāk tomēr saņēmusi soda protokolu par braukšanu pilsētā bez caurlaides.

2019. gada 2. oktobrī 19:52

Beidzoties kūrortsezonai, no oktobra līdz nākamā gada pavasarim vairs nav jāmaksā par iebraukšanu Jūrmalā, tomēr rīdziniece Tamāra stāsta par ķibelēm, ko piedzīvojusi, cenšoties godprātīgi samaksāt par iebraukšanu kūrortpilsētā vasarā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

1. jūlijā autovadītāja ar mazbērnu devās uz Jūrmalas piedzīvojumu parku “Tarzāns”. Pie iebraukšanas Jūrmalā ar skaidru naudu vēlējās samaksāt par iebraukšanu kūrortpilsētā, tomēr apmaksas automāts iemestos divus eiro esot “norijis”, neizdodot caurlaidi. Šāda ķibele atgadījās arī 27. jūlijā.

Pēc otrā gadījuma Tamāra zvanījusi Jūrmalas pašvaldības darbiniekiem pa tālruni, kas norādīts uz apmaksas iekārtas.

Tamāra
uzskata, ka sodīta nepamatoti

Piezvanīju, man pateica, ka tas tā diezgan bieži gadoties. Teica, lai uzrakstu e-pastu Jūrmalas domei, teica, lai pastāstu par gadījumu. Es informēju arī par 1. jūlija gadījumu. Teica, lai to visu uzrakstu, ko arī izdarīju.

Vēlāk gan atsūtīts soda protokols par saistību neizpildīšanu 1. jūlijā. Inkasācijā pārbaudot apmaksas automātu, pašvaldības pārstāvji neesot atraduši “norītos” divus eiro.

Tamāra
uzskata, ka sodīta nepamatoti

Faktiski netic cilvēkiem, bet nauda iesprūda, aparāti nedarbojas, kā nākas. Es aizbraucu uz policiju 20. septembrī. Tur man pat neko neprasīja un izrakstīja 50 eiro sodu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sākotnēji komunikācijā ap pašvaldību vietvaras pārstāvji pauduši, ka inkasācijā neesot atrasti arī 27. jūlijā iesprūdušie divi eiro, tomēr vēlāk iebraukšanu šajā datumā reģistrējuši, jo nauda esot atradusies. Tamārai nav ticības, ka par 1. jūlija gadījumu pārbaude veikta korekti, ja reiz pēc otrreiz piedzīvotā misēkļa sākotnēji nauda nav atradusies, bet vēlāk gan.

Pašvaldība komunikācijā ar Tamāru rakstveidā brīdinājusi: “Ņemot vērā, ka skaidrās naudas maksājumi ir saistīti ar naudas sasprūšanas risku, rekomendējam izmantot karšu maksājumus, mobilās aplikācijas (Mobilly, Citadele) vai vietni: https://jurmala.lv/lv/sabiedriba/caurlaides_2019/67144-pirkt-caurlaidi.”

Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieka p.i. Kaspars Platnieks nenoliedz, ka ķibeles ar skaidras naudas maksājumiem mēdzot notikt, bet tās esot saistītas ar nepareizu caurlaižu aparāta lietošanu.

Kaspars Platnieks
Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieka p.i.

Ir cilvēki, kuri mēģina norēķināties ar citu, ne Eiropas Savienības valstu monētām. Bijuši gadījumi, kad inkasācijas laikā atklājam iesprūdušas monētas, kas traucē apmaksas darbību. Var maksāt atkārtoti, arī citā automātā, ja ir tāds gadījums. Pēc tam var rakstīt iesniegumu, pēc kā tiks veikta inkasācija. Pēc tam cilvēkam uz bankas kontu tiek atskaitīta nauda. Ja aparātā liekās naudas nav, arī maizīti veikalā bez naudas nedabūsim.

Tamāra
uzskata, ka sodīta nepamatoti

Tiek sodīts nevainīgs cilvēks! Es tiešām esmu iemetusi to naudu. Tas ir ļoti nepatīkams fakts. Diezgan aizvainojoši un aizskaroši! Es tagad uzrakstīšu vēstuli, gribu redzēt pierādījumus, ka neko neesmu aparātā ierakstījusi. Esmu gatava parevidēt visu šo lietu!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm