tv3.lv

Sods pēc soda! Invalīds regulāri iekrīt policijas nagos, lai gan auto atstāj pie savas kāpņutelpas

Vakaros pēc darba dienas beigām daļai iedzīvotāju rodas satraukums, jau iedomājoties par to, ka atkal jāatrod vieta, kur novietot automašīnu. Tad nu braukājam ap kvartālu un meklējam, kur atstāt savu spēkratu. Tiesa, daļa no dzīvojamo māju stāvvietām ir atjaunotas, pat ierīkotas katram dzīvokļa īpašniekam, tomēr vēl aizvien ir mājas, kur tādas ekstras nav. Līdzīga situācija ir galvaspilsētas esošajā Iļģuciema rajonā, kur dzīvo Sergejs.

2017. gada 3. novembrī 19:30

Sergejs jau 20 gadus dzīvo daudzdzīvokļu mājā Iļģuciemā. Nekad problēmas ar automašīnas novietošanu nav bijušas. Viņš vienmēr savu spēkratu turējis konkrētā vietā. Taču kopš šā gada maija situācija ir mainījusies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kādu dienu Sergejs nogājis pie savas automašīnas un redz, ka pie tās stāv policists. Policists apskatījis spēkratu un pateicis, ka konkrētajā vietā to var turēt. Tomēr pēc mēneša, turot automašīnu tajā pašā vietā, logā dzeltenā kvīts – jāmaksā sods 30 eiro apmērā.

Sergejs ir invalīds ar kustību traucējumiem – lai pārvietošanās būtu ērtāka, viņam nepieciešams spēkratu novietot pēc iespējas tuvāk namdurvīm. Lai izcīnītu stāvvietu, vīrietis vēršas pie “Rīgas namu pārvaldnieka”.

“Rīgas namu pārvaldnieks” paziņojis, ka vīrietim jāapstaigā visi dzīvokļi un jāprasa kaimiņiem atļauja par atsevišķas autostāvvietas ierīkošanu.

“Rīgas namu pārvaldnieka” viedoklis:

Pēc parakstu vākšanas atbildīgās iestādes par stāvvietas iekārtošanu klusē kā ūdeni mutē ieņēmušas. Kārtības sargi gan kļuvuši par biežiem viesiem Iļģuciema dzīvojamās mājas pagalmā. Dzeltenās kvītis rakstītas uz urrā!

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola informē par iemesliem, kāpēc pie konkrētās mājas nedrīkst novietot automašīnas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Una Ahuna - Ozola

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Iela ir ļoti šaura. Tai ir neatbilstošs platums, lai varētu novietot transportlīdzekļus ielas malā. Savukārt, ja automašīnas tiktu tur novietotas, būtu izbraukāta zaļā zona.

Sākumā Sergejam piedāvāta alternatīva – stāvvietu izbūvēt kvartālu tālāk – Lilijas ielā. Kustību traucējumu dēļ vīrietim šī ideja nešķiet pieņemama. Satiksmes departamenta pārstāve aicina situācijā iesaistīt mājas apsaimniekotāju.

Una Ahuna-Ozola aicina Sergeju vērsties pie sava dzīvokļa apsaimniekotāja ar lūgumu rast iespēju šajā privātajā teritorijā, kas ir ārpus sarkanajām līnijām, izbūvēt autostāvvietu.

Una Ahuna - Ozola

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Stāvvietas izbūve varētu nebūt pat tik sarežģīta. Tā varētu būt vienkārši nobruģēta ceļa zona, Latvijas Valsts ceļos saskaņojot attiecīgo ceļazīmi par iespēju konkrētajam transporta līdzeklim apstāties un stāvēt konkrētajā stāvvietā.

“Rīgas namu pārvaldnieks” solījies veikt atkārtotu iedzīvotāju aptaujāšanu par stāvvietas ierīkošanu. Ja 70% kaimiņu nobalsos par labu tās ierīkošanai, situācija atrisināsies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm