tv3.lv
2017. gada 18. janvārī 20:08

Taču, kamēr vieni par pieeju luksusa numuriem maksā naudu, CSDD darbiniekiem īpašās numurzīmes, šķiet, pašas klēpī iekritušas. Autovadītāji norāda, ka darbinieku stāvlaukumā tādu var redzēt ļoti daudz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tabu skatītāja vēstule:

“Aizbrauciet uz CSDD un palūkojiet, kas notiek viņu autostāvvietās, un jūs sapratīsiet, kur paliek “smukie” numuri, kuri nekad neparādās sarakstos, pēc kuriem cilvēks parastais var tos izvēlēties.” Tā saka kāds auto īpašnieks, kurš vēršas pie Bez Tabu.

Artūrs, autovadītājs

Parādījās jauna numuru sērija, un, kad es vēlējos iegādāties izvēles numuru savam auto un, pat zinot, ka šī sērija tikko ir parādījusies, lielākā daļa “smuko” numuru jau bija aizņemtas.

Braucam uz CSDD pēc skaidrojuma. Iestādei savulaik jau ir nācies skaidroties par šīm numurzīmēm. Toreiz skaidrojums bija tāds, ka šīs zīmes saņemtas pirms gadu desmitiem un vienkārši tiek pārliktas no auto uz auto.

Arī šoreiz Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāve Ieva Bērziņa saka to pašu. Darbiniekiem neesot nekādu privilēģiju. Tāpat kā cilvēkam parastajam ir jāiet lūkot, kādi numuri pieejami, nekāda ārpus rindas rezervēšanas nenotiek.

Auto ar “smukajiem” numuriem un CSDD atļaujām

Bez Tabu palūko, kas notiek auto stāvlaukumā pie Motormuzeja, kur ir jaunā direkcijas ēka. Tajā atrodas trīs dzelzs zirgi, kuriem ir zīmīgi numuri. Diviem ir cipars 11, trešajam gan vienādi burti, gan skaitļi. Visiem aiz loga ir CSDD izdota stāvēšanas atļauja. Braucam apciemot arī Bauskas ielu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ko redzam? Stāvvietā aiz žoga ir pilns ar spēkratiem, kuru numurzīmes varētu iekārdināt ne vienu vien Latvijas iedzīvotāju. Un šīs ir dzelzs rumaku novietnes, kur cilvēkam parastajam iebraukt nav atļauts. Mēs gan nezinām, kurā laika posmā braucamo īpašnieki šos numurus saņēmuši, bet fakts, ka ap CSDD šādu pārvietošanās līdzekļu netrūkst, ir neapstrīdams.

RUS-001

Bet nu par mazliet citu tēmu, bet arī saistītu ar auto numuru, jo pa Latvijas ceļiem pārvietojas kāds spēkrats, kura numurs gauži krīt acīs. RUS 001, kur pa vidu uzlīmēts Krievijas karogs. Savulaik CSDD pārstāvis liekot roku uz sirds teicās, ka ar šādu zīmi auto tehnisko apskati neizies.

Skatījos sižetu par Audi auto ar numura zīmi RUS 001. Ar Krievijas karogu. Gribēju teikt, ka es 12. oktobrī gāju savai automašīnai apskati, un šis auto bija nākamais rindā aiz manis. Es pirmais izgāju apskati un aizbraucu. Tagad nolēmu apskatīties e – CSDD mājaslapā, vai šis auto ir toreiz izgājis apskati – un ko es redzu?! Auto ir izgājis apskati uz “0”. Vai CSDD darbinieks, kuru Bez Tabu intervēja, ir melojis?

Jautājumu pāradresējam auto vētītājiem, tie paskatās, ka uz apskati spēkrats atdzīts bez karodziņa uz numura.

Smieklīgais sods

Acīmredzot īpašnieks apzinās, ka numura aplīmēšana ir pārkāpums. Bet kā viņam paveicies izsprukt sveikā no ceļu policijas ekipāžām? Policijas pārstāve Ilze Jurēvica skaidro, ka ceļu policijai apstādināt auto ir tiesības tikai tad, ja tas veicis ceļu satiksmes pārkāpumu. Visticamāk, ka, policisti veicot ikdienas patruļas, vienkārši nav pievērsuši uzmanību numuram.

Un, ja arī apturētu, tad sods par šādu zīmes izskaistināšanu ir vairāk nekā smieklīgs. Brīdinājums vai 7 eiro. Policijas pārstāve saka, ka šobrīd tiekot virzītas izmaiņas likumdošanā, un, ja tās apstiprinās, turpmāk sods par pārvietošanos ar nekorektu numurzīmi būs no 55 līdz 140 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm