tv3.lv

Šoferi Medemciemā uzspļauj virsū ceļu satiksmes noteikumiem un apdraud vietējos

Medemciema iedzīvotāju pacietības mērs ir pilns. Vēl joprojām lērums transportlīdzekļu vadītāju ignorē ciema abos galos izvietoto 306. ceļazīmi, kas nosaka, ka kravas transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 3,5 tonnu, iebraukt aizliegts. Redzot, ka situācija nevis uzlabojas, bet pasliktinās, iedzīvotāji vēršas “Bez Tabu”.

Vietējais iedzīvotājs Juris norāda, ka noteikumus neievēro vairāku uzņēmumu šoferi, – automašīnas varot atpazīt pēc to krāsojuma, logotipa. “Viņi izmanto Medemciema ielu kā tranzīta ceļu, lai sasniegtu savus galamērķus,” turpina Juris.

Un Medemciema posms loģistikas pārstāvjiem nudien ir gards kā medus. Ignorējot ceļu satiksmes noteikumus, piemēram, no Jelgavas šosejas uz Bauskas šoseju cauri Medemciemam un Baložiem jāmēro vismaz uz pusi īsāks ceļš – tātad, uzspļaujot noteikumiem, var ietaupīt laiku un degvielu.

Vēl pagājušā gada vasarā iedzīvotāji vērsās ar iesniegumu ne tikai Valsts policijā, bet arī pie katras no Medemciemā manītajām loģistikas firmām. Atbildējis tikai viens uzņēmums.

Trīs bērnu māmiņa Elīna piebilst, ka tonnīgo automašīnu vadītāji arī pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu, kas Medemciema ielā nedrīkst pārsniegt 30 kilometru stundā. Tikmēr Dmitrijs norāda, ka iela nav pietiekami plata, lai vieglās automašīnas varētu pabraukt garām pretimbraucošajiem kraviniekiem, kā rezultātā svara ziņā mazāko pārvietošanas līdzekļu šoferīšiem nākas braukt pa ceļa nomali vai vispār apstāties.

Visi uzrunātie iedzīvotāji kā viens uzsver, ka Medemciema ielā nepieciešama aktīvāka likumsargu klātbūtne, kas palīdzētu izskaust bezkaunīgo un noteikumu ignorējošo autovadītāju klātbūtni.

Valsts policija

Reaģējot uz iedzīvotāju sniegto informāciju, Valsts policija periodiski Medemciemā veic satiksmes uzraudzību. Pēdējā mēneša laikā Medemciema teritorijā uzsākti astoņi administratīvā pārkāpuma procesi, gan par ātruma pārsniegšanu, gan citiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, ir arī par braukšanu virs 3,5 tonnām, kur nav atļauts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotāji gan cer, ka ceļu policija varētu veikt vairāku dienu reidu, lai šoferi tomēr gūtu mācību un beidzot ņemtu vērā ciema abos galos izvietotās ceļazīmes. Ticība, ka tas patiešām palīdzēs vietējo prātos ir vien neliela.

Olaines novada pašvaldība tikmēr atzīst, ka “par smagsvara pārvadājumu saskaņošanu Olaines novada pašvaldībā nav vērsies neviens komersants un nav izsniegta neviena smagsvara pārvadājuma atļauja”. Turklāt komersantiem ir jāsaskaņo pārvadājumu maršruts ar pašvaldību. “Šāda rakstura skaņojumu komersanti nav lūguši,” piemetina pašvaldība.

Sazinoties ar Olaines novada pašvaldības policiju, tās priekšnieks Ervīns Siliņš “Bez Tabu” sola nākamā gada pašvaldības budžetā iekļaut projektu par videonovērošanas sistēmas izvietošanu Medemciemā. Ar tās palīdzību izdošoties fiksēt kravas automašīnu valsts numura zīmes, informāciju vēlāk nododot Valsts policijai, kas izvērtētu, vai transportlīdzekļu vadītāji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus.

Vienā no iedzīvotāju video fiksēts, ka zīmes ignorē veikalu tīkla “Maxima” kravas automašīnas šoferis.

Laura Bagātā
“Maxima Latvija” korporatīvo komunikāciju projektu vadītāja

Pirmkārt, pateicamies par sniegto informāciju un atvainojamies par radušos situāciju! “Maxima Latvija” tirdzniecības tīklā ir vairāk nekā 170 veikalu. Lai tiem varētu nodrošināt ātrāku preču un svaigu produktu piegādi veikaliem visā Latvijas teritorijā, piegādes automašīnas katru dienu nobrauc vairāk nekā 170 maršrutus 27 000 kilometru garumā. Piegādes kā ārpakalpojumu nodrošina vairāki transporta uzņēmumi, kuriem, saskaņā ar līgumu, ir jānodrošina piegādes, ievērojot visus valstī noteiktos ceļu satiksmes noteikumus, kā arī, pievēršot uzmanību autovadītāja kultūrai uz ceļa. Esam identificējuši redzamo transportlīdzekli, un veiksim pārrunas ar sadarbības partneriem. Ja tomēr novērojat situācijas, kurās “Maxima Latvija” loģistikas transports neievēro ceļu satiksmes noteikumus, lūdzam fiksētos foto vai video materiālus iesūtīt [email protected], lai varam apzināt negodprātīgos šoferus un informēt par to transporta uzņēmumus, vai sazināties ar Valsts policiju pārkāpuma fiksēšanai.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm