Šoferis ziņo par regulārām avārijām pie Brasas tilta; bieži iesaistīti “Rīgas satiksmes” autobusi

2022. gada 4. decembrī 11:56

Bez Tabu skatītājs Mareks, pārvietojoties pa Rīgu ar automašīnu vai velosipēdu, regulāri mēro ceļu arī pa Gaujas ielu virzienā uz un no Brasas tilta. Un tieši slēgtā satiksmes pārvada pakājē šoferis novēro vairākus satiksmes kāzusus.

“Kopš ir sācis kursēt 11T. autobuss es esmu novērojis vismaz 10 avārijas. Iesākoties tumšajam laikam, avāriju ir biežāk,” saka Mareks.

Brasas tilta remonts, lai palīdz Dievs, cerams drīz vien beigsies, tomēr, gaidot šo galvaspilsētas brīnumu, 11. tramvaja satiksme te nav iespējama. Tāpēc ir izveidots autobusa maršruts 11T. Un tieši šajā vietā sabiedriskā transporta vadītāji, kā to atļauj ceļu satiksmes noteikumi, brauc “zem ķieģeļa”. Savukārt krustojumā aiz pieturas, kur citiem autovadītājiem ir jādod ceļš, rodas Mareka pieminētās avārijas.

Turklāt skatītājs uzsver, ka lielākoties sadursmēs iesaistīts tieši sabiedriskais transports.  Nelielajā Gaujas ielas posmā vasarā satiksmi organizēt palīdzēja līnijas, taču šobrīd, kad ceļa horizontālais apzīmējums jau padzisis un mūs arī aplaimojis sniegs, situācija kļvusi bīstama.

“Šajā posmā esošā satiksmes organizācijas izmaiņas ir korektas. Un autovadītājiem ir jāņem vērā izvietotās ceļazīmes. Šī satiksmes organizācija ir saskaņota ar “Latvijas Valsts ceļiem”,” skaidro Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods. Papildus vadstatņus, kas uzskatāmāk atdalītu pretējās braukšanas joslas, izvietot neesot plānots – tas vēl vairāk sašaurināšot jau tā šauro brauktuvi.

Nelielajā posmā mulsuma vairāk nekā saprašanas, uzskata Mareks. Bez Tabu savukārt novēro, ka ne visi šoferīši krustojumā, kur izvietota ceļazīme “Dodiet ceļu”, pamet skatu pa kreisi, lai pārliecinātos, vai gadījumā netuvojas sabiedriskais transports. Netrūkst arī tādu, kas manevru brīdī skatās rokā paņemtajā viedierīcē. Šī Rīgā nav vienīgā vieta, kur sabiedriskais transports atļauti ignorē aizlieguma ceļazīmi “Iebraukt aizliegts”. Un nereti šādās vietās arī notiek avārijas.

Bez Tabu aplūkotajā krustojumā Gaujas ielā šogad avārijās iesaistīti trīs “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļi, piemetina uzņēmuma pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane. Iemesls, kālab konkrētajā vietā nolemts autobusu satiksmi nelielajā posmā novirzīt “pret spalvu”, esot pavisam elementārs. Proti, lai autobusu šoferi ērtāk un drošāk izlaistu un uzņemtu pasažierus, kā arī, lai nestāvētu sastrēgumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jebkurā situācijā svarīga arī sabiedriskā transporta vadītāju vērība un piesardzība, necenšoties par visām varītēm traukties maršruta izpildē, pat ja priekšā izbraucis kāds ceļu satiksmes noteikumu nepārzinošs autovadītājs.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm