tv3.lv

“Šokā histēriski raudāja par sunīti!” Mazu bērnu klātbūtnē dzīvojamajā zonā notriec suni, šoferis‑slepkava aizmūk

Leona Paegles iela Cēsīs ir viena no vairākām ielām privātmāju apkaimē, kur spēkā ir dzīvojamās zonas noteikumi: šeit nedrīkst braukt ar ātrumu, kas pārsniedz 20 km/h, priekšroka ir gājējiem un velosipēdistiem. 10. aprīlī Leona Paegles ielā netālu no mājām ap pulksten 12.30 pastaigājās 9 gadus veca meitenīte un viņas 5 gadus vecais draugs. Meitenītei pie rokas pavadā bija maza auguma suņuks. Meitenes mamma un suņa saimniece Mārīte stāsta, ka meita jau iepriekš šeit pastaigājusies ar ķepaini, tomēr pastaiga 10. aprīlī bija pēdējā suņuka mūžā.

“Meita man zvanīja, labi, ka telefons bija līdzi. Bērns raudāja, teica, ka mašīna uzbrauca. Man sākās panika, ar vīru uzreiz braucām un skatījāmies, kas noticis. Pēc negadījuma bērnus sētā uzņēma kaimiņiene, kura man telefona klausulē sākotnēji teica, ka bērns un sunītis ir pie viņas. Atbraucot redzēju, ka bērns stāv trīcošs pie vārtiņiem, raudāja histēriski. Sunītis bija ieskrējis mājas pagalmā, krūmos, notirinājās. Kaimiņiene to stāstīja, bija apsegusi sunīti ar sedziņu. Gāju skatīties, redzēju, ka sunītis jau bija beigts. Bērnam šoks! Vīrs tikmēr izsauca policiju, kamēr biju pie sunīša. Es saucu ātro palīdzību.”

Notriec suni un gļēvi aizmūk, pametot bērnus šoka stāvoklī

Pēc suņa notriekšanas vainīgais šoferis aizmuka no notikuma vietas. Par laimi, auto neuzbrauca bērniem.

Mārīte
notriektā suņa saimniece

Bērni gāja pa ceļa malu, viņiem no aizmugures mašīna brauca. Bērni to mašīnu pamanīja no aizmugures. Mēs pēc tam braucām un meklējām to mašīnu. Mierinājām meitu, teicām viņai, ka nav vainīga, ka vainīgs ir šoferis, kurš nemāk braukt, kurš nezina, kā jābrauc. Lielajai meitai, kura ir 16 gadus veca, sunītis bija viņas mīlulītis. Viņa divas dienas gultā raudāja, negāja ārā no istabas. Visu laiku raudāja par savu sunīti.

Pēc bērnu un apkaimē dzīvojošo stāstītā, manīts vien tas, ka vainīgā automašīna bijusi sarkanā krāsā. Par redzēto stāsta apkaimes iedzīvotāja.

Mārīte
notriektā suņa saimniece

Es biju uz ielas. Ķiršsarkanā krāsā auto bija. Dzirdēju, kā sunītis iekliedzas, auto piestāja. Domāju, ka šoferis izkāps, bet nē, aizbrauca. Ja policija dežūrē, es eju ātrāk, nekā viņi. Kad nav policijas, brauc tik ātri, ka šausmas!

Foto: Mārītes foto

Vēlāk noķer dzērājšoferi. Vai vainīgais?

Likumsargi uzsākuši lietvedību, kuras ietvaros meklē vainīgo autovadītāju, informē Valsts policijas (VP) Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aldis Pāže
VP Cēsu iecirkņa priekšnieks

Ja brauktu ar atļauto ātrumu – 20 km/h -, nekas tāds nebūtu noticis. Pieļaujams, ka automašīna brauca ar lielāku ātrumu, nekā to paredz minētie noteikumi.

Par šādu pārkāpumu (uzbraukšanu sunim un notikuma vietas pamešanu) draud ļoti bargs sods. Lai atrastu un sodītu vainīgo, VP un notriektā suņa saimnieki lūdz ikvienam, kurš jel ko redzējis, ziņot policijai.

Notriektā suņa saimniece stāsta, ka no drošiem avotiem uzzinājusi, ka tās pašas dienas vakarpusē Cēsīs likumsargi apturēja sarkanu “Volvo” markas automašīnu, tās vadītājs esot bijis pamatīgā alkohola reibumā. Apturētā automašīna tika iemūžināta fotoattēlā un nosūtīta atpazīšanai suņa saimniecei Mārītei.

Mārīte
notriektā suņa saimniece

Bērni atpazina to automašīnu, apstiprināja, ka tāda tā bija. [Kā stāsta avots,] tajā dienā ar šo automašīnu braukuši vairāki cilvēki ļoti lielā alkohola reibumā – ar vairāk nekā trim promilēm. Viņi policijai teica, ka neatceras, vai neesot manījuši, ka kādu [suni] būtu notriekuši. Tas skaidrs – es tādā reibumā vispār neko neatcerētos.

VP Cēsu iecirkņa priekšnieks Pāže apstiprina, ka tās dienas vakarā patiesi pieķerts pie stūres alkohola reibumā sarkanā “Volvo”, par ko stāsta Mārīte, vadītājs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aldis Pāže
VP Cēsu iecirkņa priekšnieks

Protams, šis vadītājs saņems sodu par braukšanu dzērumā. Ja pierādīsies, ka šis auto iesaistīts suņa notriekšanā un notikuma vietas pamešanā, arī par to viņš neizbēgs no atbildības. Tomēr tas ir jāpierāda.

Foto: Mārītei atsūtīts foto

Kad pašvaldība vairāk iesaistīsies steidzīgo savaldīšanā?

Mārīte un citi apkaimē uzklausītie bažījas par braukšanas kultūru konkrētajā dzīvojamās zonas teritorijā. Taisnākajos un garākajos posmos nav neviena ātrumvaļņa. Par dzīvojamo zonu vēstošās zīmes nekā neizsaka, satraukti ir iedzīvotāji.

apkaimes iedzīvotāja

Esmu redzējis, ka blakus brauc divas mašīnas. Tām ātrums noteikti nebija ne 50, pat ne 70 km/h. Tautā to sauc par dragreisu.

Arī “Bez Tabu” komanda novēro, ka vairāki šoferi, braucot pa Leona Paegles ielu, krietni pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu – 20 km/h. Iedzīvotāji stāsta, ka jau pirms kāda laika vērsušies pašvaldībā ar lūgumu ierīkot papildu infrastruktūru steidzīgo šoferu savaldīšanai, tomēr lūgums palicis nesadzirdēts.

Iedzīvotājiem šķiet neloģiski, ka vienīgais ātrumvalnis apkaimē izvietots uz daudz mazākas šķērsielas, kur satiksmes intensitāte arī ir krietni mazāka. Kritisks par satiksmes organizāciju ir arī Cēsu galvenais policists Pāže.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aldis Pāže
VP Cēsu iecirkņa priekšnieks

Šādu vadītāju dēļ, ja man būtu iespēja, katrā dzīvojamā zonā saliktu ātrumvaļņus. Tie tiešām ierobežo ātrumu.

Cēsu novada pašvaldībā informē, ka izstrādāts Satiksmes mierināšanas plāns nolūkā gādāt par drošību uz ceļiem. Drošāki risinājumi tapšot arī Leona Paegles ielā.

Atiš Egliņš-Eglītis
Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs

Leona Paegles ielā šogad tiek plānots nodalīt gājēju zonu, tādējādi sašaurinot braukšanas zonas platumu. Šo risinājumu eksperti atzina kā vislabāko.

Pašvaldība cer, ka papildu drošības risinājumi Leona Paegles ielā taps šā gada vasarā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm