“Solīja, bet neizdarīja!” Mežciemā joprojām nepārbūvē bīstamu krustojumu

2022. gada 30. augustā 15:10

Ļevs ir skolotājs Rīgā un ar lielām bažām gaida jauno mācību gadu, kad audzēkņiem atkal nāksies šķērsot bīstamu krustojumu Mežciemā.

Hipokrāta un Malienas ielu krustojuma tuvumā nav gājēju pārēju, kas atvieglotu iedzīvotāju ikdienu. Kopā ar Ļevu cenšamies šķērsot bīstamo krustojumu un jau uzreiz sastopamies ar grūtībām. Krustojums izbūvēts tā, ka nav iespējams laikus pārliecināties par tuvojošiem spēkratiem. Tāpat, lai droši šķērsotu ielu, vietām nākas skatīties ne tikai uz sāniem, bet arī uz aizmuguri.

Pagājušā gada nogalē Rīgas dome publicēja informāciju, ka šajā būvniecības sezonā tiks uzsākta krustojuma pārbuve. To iecerēts pārbūvēt par rotācijas apli, kā arī izveidot vairākas gājēju pārejas, taču klāt septembris un tie izrādījušies tikai solījumi.

Ļevs
Skolotājs

Nākas ļoti ilgi gaidīt, lai varētu šķērsot ielu. Redzētas bīstamas situācijas, kad skolēni skrien pāri, mašīnas strauji bremzē. Ir bijušas arī avārijas situācijas. Man šķiet, ka projekts bija jārealizē pēc iespējas ātrāk. Skolas laikā šeit būs pamatīgi sastrēgumi.

Apkaimes aktīvisti noskaidrojuši, ka mežciemieši šī krustojuma pārbūvi uzsakata par top prioritāti. Bīstami ir ne tikai gājējiem, bet arī autovadītājiem.

Vietvarā norāda, ka aplim būs būt. Ja ne šogad, tad nākamgad noteikti. Projekta aizmetņi meklējami jau 2018. gadā, kad tika izsludināts būvprojekta iepirkums. Šo gadu laikā darbi notikuši tikai uz papīra.

Jānis Vaivods
Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs

Bija problēmas saskaņot būvprojektu ar komunikāciju turētājiem. Šobrīd šis process ir noslēdzies. Dokumenti iesniegti būvvaldē, tuvākajās dienās gaidām tā saskaņojumu. Pēc tam varēsim virzīties uz iepirkumu par būvniecību un būvuzraudzību. Rīgā ir 26 komunikāciju valdītāji ar kuriem jāsaskaņo būvprojekts. Prakse rāda, ka ļoti reti būvprojektu izdodas saskaņot ātrāk par diviem, trīs gadiem.

“Rīgas siltums” krustojumā nu iecerējis pārbūvēt arī siltumtrasi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm