tv3.lv

Stūrē bez tehniskās apskates! Visatļautība? Siguldas policijas priekšnieka vietnieka “piemērs” sabiedrībai un padotajiem

2020. gada 16. martā 19:00

Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks pārvietojas ar privāto automobili, kam tehniskās apskates termiņš beidzies jau šā gada 28. janvārī, ziņo iedzīvotājs. “Bez Tabu” amatpersonu pieķer pārvietojamies ar satiksmei nederīgo spēkratu, turklāt iemūžinot viņu ar telefonu pie auss, braucot pie stūres.

Par Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka Kristapa Freimaņa negodprātību ziņo pilsētas iedzīvotājs, kurš vēlas saglabāt anonimitāti.

“Bez Tabu” skatītājs

Informēju, ka Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks ikdienā pārvietojas ar savu personīgo auto “BMW X5”, kam tehniskā apskate ir beigusies 28.01.2020. Taču šodien ir 10.03.2020. Un to viņš zina. Šāda attieksme pret noteikto kārtību un savu pienākumu pildīšanu liecina par cilvēka dubulto morāli. Tas ir arī slikts piemērs padotajiem, kuri visu notiekošo redz. Auto darbdienās ir sastopams Ausekļa ielā 6, Siguldā, pie policijas iecirkņa.

Kārtībsargs stūrē ar satiksmei nederīgu auto un telefonu pie auss

“Bez Tabu” Siguldā viesojās 11. un 12. martā. 11. martā spēkrats bija novietots pie kādas daudzdzīvokļu mājas, savukārt dienu vēlāk “Bez Tabu” pie tā stūres iebraucam stāvlaukumā pie darbavietas, pieķēra iepriekš minēto pašvaldības policijas priekšnieka vietnieku. “Bez Tabu” komanda pārliecinājās, ka automašīnas tehniskās apskates termiņš beidzies jau šā gada 28. janvārī. Raidījuma kameras acij garām nepaslīdēja arī Siguldas novada kārtībsarga runāšana pa mobilo telefonu pie auto stūres. Turpinājumā “Bez Tabu” žurnālista un pašvaldības policijas amatpersonas saruna pēc pieķeršanas negodprātībā.

“Bez Tabu” un Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka saruna

Žurnālists: Aicinām jūs paskatīties jūsu auto vējstiklā uz tehniskās apskates uzlīmi.

Kārtībsargs: Jā, kas tur ir ?

Žurnālists: Jūs tas izbrīna vai tēlojat izbrīnu?

Kārtībsargs: Nē, nē, būšu kaut ko palaidis garām droši vien.

Žurnālists: Kaut ko būsiet palaidis garām…

Kārtībsargs: Jā.

Žurnālists: Iedzīvotāji prasa: kādu priekšzīmi rādāt?

Kārtībsargs: Sliktu, sliktu. Labošos.

Žurnālists: Pirmoreiz šādi ir?

Kārtībsargs: Nu, pirmoreiz, jā.

Žurnālists: Neaizdomājāties, ka varētu būt tas [tehniskās apskates beigu] termiņš? Jau kāds laiciņš pagājis.

Kārtībsargs: Kāds laiciņš pagājis… (noplāta rokas, iesmejas). Tiešām. Labošos.

Žurnālists: Cik ātrā laikā labosieties?

Kārtībsargs: Nu, es domāju, ka mašīna stāvēs pagaidām šeit. Tad attiecīgi, kad tiks izieta tehniskā apskate, turpināšu to izmantot.

[..]

Kārtībsargs: Paldies jums!

Žurnālists: Nav par ko! Mēs tikai savu darbu darām.

[..]

Žurnālists: Es iedomājos, varbūt tas ir finanšu trūkuma dēļ nevarat iziet viņu [tehnisko apskati]? Varbūt zināt, ka remonts vajadzīgs?

Kārtībsargs: Jā, paldies! (Dodas prom).

Par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 55 līdz 120 eiro.

Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Riekstiņš neesot zinājis par padotā negodprātību.

Māris Riekstiņš
Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieks

Man kā tiešajam priekšniekam īstenībā nav vēlmes kontrolēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taujāts, vai, ja uzzinātu, ka darbinieks personīgajam auto nav izgājis tehnisko apskati, aizrādītu, Riekstiņš atbild: “Viennozīmīgi. Katram iedzīvotājam, vēl jo vairāk policistam, vienalga, vai valsts vai pašvaldības, jārāda priekšzīme. Ja ir informācija, diemžēl šajā gadījumā caur medijiem, šādi gadījumi jāakcentē. Noteikti arī turpmāk pievērsīšu lielāku uzmanību darbiniekiem, kuri ierodas ar privāto transportu.”

Pašvaldība: Nevaram iejaukties privātajā dzīvē

Arī Siguldas novada pašvaldības izpilddirektore Jeļena Zarandija uzskata, ka šāda rīcība ir nosodāma, tomēr darba devējs – pašvaldība – nevarot disciplināri sodīt policistu.

Jeļena Zarandija
Siguldas novada pašvaldības izpilddirektore

Pašvaldībai nav tiesību iejaukties kāda cilvēka privātajā dzīvē. Jā, amatpersonas statuss. Darba devējs var izteikt ētisku ieteikumu, ka šādi rīkoties nav ieteicami, esot amatpersonai. Tomēr mēs, pašvaldība, nevaram nekādi ietekmēt, tikai savstarpējās sarunās varam to minēt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm