“Sviests”! Autovadītāji kritizē CSDD, kas atsaka “tiesību” maiņu ārzemēs deklarētiem latviešiem

Ikvienas valsts un tās iestāžu pienākums ir rūpēties par savu pilsoņu labklājību un drošību. Jā, iespējams, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji, šo padzirdot, sāk skaļā balsī smieties, jo ir zaudējuši ticību Latvijas pārvaldītājiem. Iespējams, ka šiem cilvēkiem var pievienoties kāds kungs, kurš uz savas ādas izbaudījis, kā pats saka, – absolūtu nejēdzību saistībā ar CSDD un tiesību apmaiņu.

2017. gada 2. februārī 20:02

Iedomājieties situāciju – jums ir labs darbs ārzemēs. Jūs tur dzīvojat, strādājat un esat deklarējies. Saprotat, ka jums tūlīt beigsies termiņš Latvijā izdotai autovadītāja apliecībai, kuru apmainīt nolemjat dzimtenē, jo esat Latvijas pilsonis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atbraucat, aizejat uz CSDD, bet tur jums saka – “tiesības” nemainīsim, brauciet uz turieni, kur esat deklarēts, un mainiet tur! Pieļaujam, ka arī daudziem, kuri šo lasa, nupat neizpratnē saraucās piere. Jā, tas nav sapnis vasaras naktī. Tā ir patiesība.

Kas par murgu?

Šādu, tautas valodā sakot, “sviestu” uz savas ādas izbaudījis Raimonds, kurš darbu atradis Anglijā. Viņš stāsta:

Biju nozaudējis savas “tiesības” un gribēju tās atjaunot. Kad ierados CSDD (Liepājā), saņēmu atbildi, ka – lai braucu, no kurienes esmu atbraucis. Uz Angliju. Jo tur esmu deklarējis savu dzīvesvietu.

Pag, kas tad tā par kārtību? Latvijas pilsonis, autovadītāja apliecība arī izdota Latvijā, bet viņu sūta prom? Varētu jau ātri deklarēties atpakaļ Latvijā, bet te cita ķibele. Pēc tā vismaz pusgads te ir jādzīvo, tikai tad varēsi apmainīt dokumentu. Vīrietis painteresējies, vai līdzīga kārtība ir arī pasei vai ID kartei. Nē, šos dokumentus nāc maini!

Kas tā par kārtību? Kāpēc vajadzīga šāda muļļāšanās?

Izrādās, ka šāda kārtība ir spēkā visā Eiropas Savienībā. CSDD pārstāvis Juris Teteris paskaidro, ka
norma ieviesta, lai novērstu tā saucamo vadītāju apliecību tūrismu. Ko tas nozīmē? Ir ļaudis, kuriem nepieciešams iegūt papildu kategoriju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piemēram, tālbraucējiem šoferiem 95 kods. Apsviedīgi cilvēki izpēta, kurā Eiropas Savienības valstī attiecīgā kategorija iegūstama ar mazāku mācību laiku un lētāk, dodas turp, to iegūst, atgriežas dzīvesvietā un strādā, kaut gan mācību ilgums un nopietnība katrā valstī atšķiras.

Izrādās, ka, ja esi atbraucis uz Latviju, te apmainījis “tiesības”, aizbraucis atpakaļ, bet autovadītāja apliecības maiņas laikā bijis deklarēts citur, tavas “tiesības” attiecīgās valsts iestādes var uzskatīt par nederīgām. Tātad liekam aiz auss, ka, ja esat Latvijas pilsonis, bet dzīvesvieta deklarēta kādā citā Eiropas Savienības valstī, autovadītāja apliecības maiņa, papildināšana ar kategorijām vai citas darbības ir veicamas tikai un vienīgi tajā zemē, kur dzīvojat.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm