Taksometru vadītājus šauj, dur, žņaudz. Kādas ir viņu iespējas sevi pasargāt?

Kas ir pirmais, kas nāk prātā, kad izdzirdam – konflikts ar taksistiem? Savstarpējā rēķinu kārtošana starp pasažieru pārvadātājiem, cīnoties par vietu Vecrīgā, vai arī neapmierinātu klientu sūkstīšanās, ka viens otrs taksists šo ir apkrāpis. Daudz mazākas ir asociācijas par nopietniem uzbrukumiem, lai gan šā gada pirmajos mēnešos tādi jau ir bijuši. Un nav noslēpums, ka nereti pie taksometra stūres var redzēt sievietes. Kā viņi sevi pasargā?

2017. gada 14. februārī 20:00

Taksometra vadītājs, kad paņēma ielas malā esošo klientu, nevarēja iedomāties, kā beigsies šis brauciens. Kā vēsta atstāsti, vīrietis iekāpis taksometrā un, piedraudot ar pistoli, licis viņu par baltu velti vest, kurp vēlas. Taksistam izdevies pamukt, vīrieti aiztur policija. Gadījums, kas pavisam nesen notiek Rīgā, Iļģuciema apkaimē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un tas nav vienīgais gadījums šā gada pirmajā pusotrā mēnesī. Ir bijis arī slepkavības mēģinājums, kad klients vadītāju mēģinājis nodurt. Labi, ka vadītājs atpakaļskata spogulī pamana ko aizdomīgu un pie kakla pieliek roku. Tas viņu pasargā no noduršanas.

Pēc likumsargu statistikas šā gada pirmajos mēnešos jau astoņas reizes ir bojāts īpašums, automašīnas, piecas reizes taksisti iekūlušies nebūšanās ar sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpšanu, divas reizes ir bijis personas veselības un dzīvības apdraudējums.

Ja salīdzina ar pērnā gada statistiku, attiecīgi 43, 17 un 3, skaitļi uzrāda ne to patīkamāko tendenci. Kā tad taksistiem sevi pasargāt? Dodamies ielās runāt ar šoferiem, bet tie ne sitami nav pielaužami runāt.

Neko darīt. Ja darbinieki paši nerunā, kameras priekšā stājas priekšnieki. Sistēma teju viena. Pirmām kārtām jāizvērtē klients. Ja liekas aizdomīgs, pamatīgā reibumā, agresīvs, tādu labāk atteikties vest.

Ja nu notiek uzbrukums, labāk mukt un pamest auto, jo cilvēka dzīvība ir dārgāka. Ir kompānija, kuras spēkratos ir ierīkotas trauksmes pogas, bet apsardze ieradīsies ne uzreiz. Vai taksistiem, starp kuriem ir daudz sieviešu, ir ļauts līdzi vadāt pašaizsardzības līdzekļus?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Māris Krieviņš, Sarkano takšu firmas pārstāvis

Tas ir tīri privāts lēmums. Kā pats cilvēks sevi novērtē tādās situācijās. Pašaizsardzības līdzekļi ir atļauti likumā noteiktajā kārtībā.

Ja ir izsaukums caur klientu centru, ir pietiekami liela garantija, ka viss būs labi. Lielākā bīstamība ir tiem, kuri klientus uzņem uz ielas.

Jānis Naglis, Zaļo taksometru pārstāvis

Nepatīkams gadījums bija, kad trīs jaunieši, iespējams reibumā, apstādināja mūsu taksometru un to mēģināja aizdzīt. Labi, ka vadītājs pamanīja briesmas, ka puiši mēģina viņam ap kaklu apmest stiepli un aizmuka.

Sanāk, ka pamata aizsardzība ir pašu vērība un spēja izvērtēt, vai attiecīgais klients neradīs draudus. Taksometru kompāniju pārstāvji saka, ka šādi uzbrukumi ir reti. Lielākās galvassāpes tomēr rada taksistu savstarpējie konflikti. Vienai otrai kompānijai šis gads jau iesācies, uzskaitot pārdurtās auto riepas.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm