"Tas ir bīstami!" "Bolt" skūterus var nomāt pat septiņus gadus veci bērni

Dzintara desmit gadus vecai meitai ir bērniem paredzētā kredītkarte. Saņemot lūgumu ieskaitīt līdzekļus, konta pārskatā vairākas pozīcijas tēti pārsteigušas.

Uzmanību pievērsušas pozīcijas par samērā nelielām summām, kur pārskaitījums veikts uzņēmumam “Bolt” Igaunijā. Vecākā meita norādījusi, ka tie ir maksājumi par “Bolt” nomas skūteriem.

Izrādās, – desmitgadniece bez problēmām reģistrējusies lietotnē, kā rezultātā satiksmē piedalās ar ātrumu līdz pat 25 kilometriem stundā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzintars
norūpējies tētis

Tas ir bīstami. Desmitgadīgs bērns ar skūteri tagad brauc pa ielām. Vēl paņems otru desmitgadnieku sev aizmugurē. Apdraud sevi, kā arī citus satiksmes dalībniekus. Domāju, ka tas ir bīstami. Uzrakstīju “Bolt”, viņi tikai atbildēja, ka skrejriteņus var izmantot no 18 gadu vecuma. Kā tad mana desmit gadus vecā meita varēja izmantot?

Dzintars ar jautājumiem vērsies pie pakalpojuma sniedzēja, no kura atbildēm noprotams, ka meita pati vainojama skūteru izmantošanā. Tētis sazinājies ar likumsargiem, kuri nav spējuši šajā situācijā līdzēt.

Bērniem kredītkarte tiek izsniegta no septiņu gadu vecuma, kas teorētiski pieļauj iespēju no šāda vecuma izmantot arī daudzās Latvijas pilsētās esošos nomas skūterus.

Rīgas pašvaldības policijā atgādina, ka bērni līdz 14 gadu vecuma nedrīkst pārvietoties ar šādiem transportlīdzekļiem. Lai to darītu jaunieši vecumā no 14 līdz 17 gadiem, nepieciešama velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Ja policijas darbinieki pamanīs šo pārkāpumu, jaunietis tiks apturēts. Patruļas darbinieki sazināsies ar Ceļu policiju un rīkosies pēc viņu norādījumiem.

Skrejriteņu nomas apmaksu kredītkartes izsniedzējbanka uztver kā iepirkšanos internetā. Bankā norāda, ka vecāki var deaktivizēt šādu pakalpojumu apmaksu.

Jānis Mūrnieks
“Citadele” Privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs

Vecākam, atverot nepilngadīgam bērnam kontu, ir iespēja izvēlēties kādu režīmu ļaut lietot. Šajā gadījumā var noteikt iespējas veikt maksājumus veikalos, veikt internetbankas, aplikācijas skatīšanās režīmu. Ir iespēja arī ļaut norēķināties internetā. Šis ir tas gadījums.

“Bolt” kārtējo reizi izvairās no atbildēšanas “Bez Tabu” kameras priekšā un rakstveida atbildē tā arī nesniedz konkrētas atbildes, ko iesāks, lai šādi gadījumi neatkārtotos.

Gerda Kivleniece
“Bolt” vecākā skrejriteņu operāciju speciāliste Latvijā

Gadījumos, kad uzzinām, ka bērni izmanto “Bolt” skrejriteņus, mēs vienmēr rīkojamies nekavējoties. Tiklīdz saņemam vecāku vai aculiecinieku informāciju, konkrētie lietotāji platformā tiek bloķēti vai arī mēs kopā ar vecāku ziņu rediģējam aktuālos datus, lai lietotnē bērniem citi pakalpojumi būtu pieejami.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlreiz uzsveram, ka aicinām ikvienu vecāku pārbaudīt, vai bērni uzņēmumiem, tostarp arī mums, sniedz tikai patiesu informāciju, un pārrunāt noteikumu ievērošanu.

Dzintara 10 gadus vecā meita aplikāciju nu izdzēsusi.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm