“Tas ir smieklīgi!” Luksofora stabs aiz skolas žoga; Rīgā “briest” jauns “melnais punkts”

Melnsila un Kristapa ielas krustojumā slejas luksoforu stabi – stalti kā ozoli un svaigi kā tikko cepti pīrādziņi. Kā gan nepriecāties par jaunām lietām, it sevišķi, ja tās paredzētas satiksmes drošības uzlabošanai. Viss jau labi, ja vien nebūtu kāds āķis.

Un tas slēpjas turpat Melnsila ielā, bet jau krustojumā ar Kapseļu ielu. Arī šeit nupat izbūvēta jauna satiksmes regulēšanas sistēma. Pagaidām gan gaismiņas nav iedegtas, taču cerams, ka jau visai drīz arī šeit būs drošāka pārvietošanās un iedzīvotāji varēs mierīgāk šķērsot ceļu.

Tiesa gan, šajā krustojumā viens no stabiem “iedzīts” aiz žoga – Rīgas Arkādijas vidusskolas teritorijā.

Sastaptie iedzīvotāji uzjautrinās par būvnieku un projektētāju lēmumiem, taču arī satraucas, vai konkrētais stabs gadījumā nav paredzēts gājējiem pogas nospiešanai, lai ieslēgtu luksoforu.

Bez Tabu sākotnēji vēršas Rīgas domes Satiksmes departamentā, kas uzreiz norāda, ka šis neesot departamenta projekts, un iesaka doties uz Rīgas valstspilsētas būvvaldi. Jau tur savukārt saņemam noraidošu atbildi un to, ka notiekošo Melnsila ielā tomēr jākomentē Satiksmes departamentam. Izbaudot kārtējo birokrātijas futbolu galvaspilsētas gaumē, beidzot uzzinām atbildes.

Jānis Vaivods
Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs

Redzamais elements nav luksofora signāla izsaukšanas poga, bet gan skaņas signāls, kas paredzēts cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Lai gan vizuāli tie ir ļoti līdzīgi, tomēr šis ir tas risinājums, lai nodrošinātu vides pieejamību arī personām ar redzes traucējumiem. Un attiecīgi šeit nebūs un nav paredzēta šī te izsaukšanas poga.

Konkrētais stabs palikšot aiz žoga, jo vietas uz ietves tam neesot. Un stūrītis Arkādijas vidusskolā bijusi vienīgā opcija, lai darbus paveiktu uz pašvaldības zemes.

Luksoforu izbūve Melnsila ielas krustojumos ir daļa “Lidl” jaunākā veikala projekta, kas top turpat netālu. Pašvaldība uzstājusi, lai abās minētajās ceļu krustošanās vietās būtu jauni luksofori autovadītājiem un gājējiem. Kad darbi tiks pabeigti, Vaivods nezina, taču norāda, ka luksofori, visticamāk, darbosies vēl pirms veikala atklāšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kamēr luksofori nedarbojas, autovadītājiem abos krustojumos ir jābūt jo īpaši vērīgiem un uzmanīgiem attiecībā uz mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem jeb gājējiem. Proti, šoferīšiem ir jāņem vērā ceļa horizontālais apzīmējums – gājēju pāreja. To Melnsila ielas krustojumos gan ievēro retais.

Sižeta tapšanas brīdī “Bez Tabu” saņem satraukuma pilnu vēstuli no kādas skatītājas

Agate

Nu jau mēnesi Kristapa un Melnsila ielas krustojumā ir uzzīmētas baltās līnijas jeb gājēju pārejas visos četros virzienos. Ik dienu šis krustojums izraisa dzīvībai bīstamas situācijas. Gājēji iet, jo uzzīmēta pāreja, bet mašīnas brauc, jo zīmju nav, luksofors arī nedarbojas. Jau ir notikuši vairāki smagi nelaimes gadījumi šajā krustojumā. Kāpēc, katru dienu ejot uz mājām, ir jāredz, kā kāds par mata tiesu izsprūk sveikā un paglābj savu dzīvību, vai arī pašam tas uz savas ādas jāpiedzīvo. Pat trolejbusu vadītāji acīmredzot nezina noteikumus. Atkal atliek gaidīt, jo neviens šo situāciju nerisinās. Esmu par to 100% pārliecināta, pat, ja kādu notrieks.

“Bez Tabu” informē Valsts policiju par žurnālistu un arī skatītāju novērojumiem Melnsila ielā. Likumsargi sola apsekot abus krustojumus un paskolot satiksmes dalībniekus.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm