tv3.lv

“Te taču dzīvo dzīvi cilvēki!” Ādažu novadā lkvidē pieturu; ar bērniem jāskrien pāri Tallinas šosejai

2021. gada 12. augustā 10:21

Ādažu novada Birznieku ciema iedzīvotājus šokējusi tuvākās autobusa pieturas likvidēšana. Līdz nesenai pagātnei pietura bija Tallinas šosejas malā ciema pusē, bet nu, to likvidējot, iedzīvotājiem, tai skaitā ģimenēm ar bērniem, nākas riskēt ar dzīvībām, šķērsojot ļoti intensīvo lielceļu neatļautā vietā, lai nokļūtu līdz citai pieturai. Daudzbērnu ģimene gada tumšo mēnešu priekšvakarā bažījas par savu, bērnu un citu iedzīvotāju apdraudējumu.

Raidījuma “Bez Tabu” redakcijā vērsās Inese, Birznieku ciema iedzīvotāja, daudzbērnu ģimenes mamma. Pašlaik saimē ir divi skolas vecuma bērni, bet no 1. septembra skolēnu pulkam pievienosies arī trešā atvase. Lai nokļūtu mācību iestādē Ādažos un darbā Rīgā, Inese ar bērniem līdz šim devās uz tuvāko autobusa pieturu Tallinas šosejas (A1) malā, Birznieku ciema pusē. Šovasar Birznieku ciema iedzīvotājus šokēja pieturas likvidēšana. To likvidēja, jo ceļa malā, kur bija pietura, izveidoja ieskriešanās joslu, lai atvieglotu izbraukšanu uz šosejas tiem transportlīdzekļu vadītājiem, kas izbrauca no Carnikavas ceļa (P1). Iedzīvotāji nenoliedz, ka ieskriešanās josla satiksmes drošības uzlabošanai nepieciešama, bet vienlaikus uzskata, ka, atstājot vietējos bez pieturas ciema pusē, iedzīvotāji pakļauti dzīvības apdraudējumam. Nu, lai nonāktu citā pieturā uz ceļa, kas vedīs uz galvaspilsētu un skolu Ādažos, nākas riskēt: pat ar bērniem pie rokas soļo pāri intensīvajai A1 šosejai.

Inese
daudzbērnu ģimenes mamma

Mums jāšķērso Tallinas šosejas trīs joslas, lai tur nokļūtu. Par gājējiem nav padomāts, nav paredzēta vieta, kur varētu iet. Kā varam, tā ejam. Šoseja ir ļoti intensīva. Diennaktī šo ceļu izmanto 27 tūkstoši autotransporta vienību! Būs ļoti bail iet tumsā! Ja vēl snigs un līs lietus!

Situāciju kā nejēdzīgu raksturo arī Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, kurš saņēmis daudzas sūdzības no Birznieku iedzīvotājiem. Viņš norāda, ka par ieskriešanās joslas izveidi un pieturas likvidēšanu atbildīga VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Māris Sprindžuks
Ādažu novada domes priekšsēdētājs

Mēs bijām izbrīnīti, kā var būt, ka vienā dienā, bez brīdinājuma pazudina pieturu. Izrādās, ka var. Tur vajadzēja ieskriešanās joslu, tas bija skaidrs sen. Tas ir pareizs risinājums, bet “Latvijas Valsts ceļu” projektā pieļauta kļūda, līdz galam nesakārtojot izmaiņas autobusa maršrutos un pieturu izveidē. Trūka diskusijas ar iedzīvotājiem, bet, piedodiet, tie ir dzīvi cilvēki!

Pēc droša šosejas šķērsošanas risinājuma apkaime brēktin brēc, jo arī iepriekš, kad pietura bija šosejas Birznieku ciema pusē, iedzīvotāji tāpat lielceļu šķērsoja neatļautās, riskantās vietās, jo, braucot mājās no Rīgas virziena, autobuss iedzīvotājus izlaida pieturā otrpus šosejai. Nu iedzīvotājiem nākas riskēt dubultā.

Pēc Birznieku iedzīvotāju sūdzību uzklausīšanas, Ādažu novada pašvaldība operatīvi sazinājās ar VSIA “Autotransporta direkcija”, kas atbildīga par sabiedriskā transporta maršrutu izveidi, koriģēšanu un pieturu izveidi. Panākta vienošanās, ka tuvākajā laikā izveidos jaunu pieturu, kā rezultātā iedzīvotājiem vairs nebūs jātuvojas kājām A1 šosejai. To izvietos uz mazāk intensīvā Carnikavas ceļa (P1), kas stiepjas tieši gar Birzniekiem, turklāt arī atceļā no Rīgas vairs nebūs jāsoļo pāri A1, jo pasažierus, kuri pārradīsies mājās, izlaidīs turpat, informēja “Autotransporta direkcijā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ādažu novada domes priekšsēdis Sprindžuks uzsvēra, ka konkrētajā apkaimē nepieciešamas vēl citas, kardinālākas transportlīdzekļu un gājēju satiksmes infrastruktūras izmaiņas, jo apkaimē attīstās ražošana, uzņēmējdarbība. Kā prognozē pašvaldībā, nākotnē pāri šosejai būs vēl lielāka to gājēju plūsma, kuri ieradīsies darba vietās, tai skaitā ar sabiedrisko transportu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm