Saturs turpinās pēc reklāmas

“Tehniku lika ragavās un vilka uz sētu.” Steidzot dzēst kūti Latgalē, ugunsdzēsēju auto iestieg netīrītā ceļā

Steidzoties dzēst ugunsgrēku saimniecībā Latgalē, Ludzas novadā, ugunsdzēsējus aizkavējis aizputināts ceļš, kurā iestigušas ugunsdzēsēju automašīnas.

2021. gada 8. decembrī 20:35

Sociālajā tīklā “Facebook” daudz skatījumu ir kāda lauksaimnieka publicētajam video, kurā viņš iemūžinājis savu braucienu traktorā, steidzoties palīgā kaimiņam, kura sētā Latgalē, Ciblas pagastā, izcēlās ugunsgrēks – dega kūts. Kaimiņa saimniecības virzienā viņš steidzās, lai iztīrītu piesnigušo ceļu, kurā iestrēga ugunsdzēsēju automašīnas, kā dēļ glābēji ar tām nevarēja piebraukt nelaimes skartajai saimniecībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Kaimiņa, kurš steidzās palīgā, komentārs

Viena diena Latgalē. Ceļi pie mums, kā parasti, netīrīti. Varbūt aizmirsa notīrīt. Kas tā par nebūšanu mūsu valstī? ”Ātrie”, ugunsdzēsēji stāv, nevar piebraukt. Tūlīt visus vilkšu ārā. Citu variantu nav.

Par notikušo “Bez Tabu” komandai pastāstīja ugunsnelaimes skartās saimniecības saimnieks Māris.

Māris
nelaimes skartās saimniecības īpašnieks

Līdz kaut kādai vietai ātri atbrauca, bet netika klāt līdz mājām. Līdz mājām palika apmēram 250-300 metri. Iestiga. Laiku diezgan zaudēja: kādas 20-30 minūtes, kamēr visu izkrāmēja no automašīnām, salika ragavās un atvilka.

Kaimiņa traktoram kaut cik notīrot ceļu, sētā tur kājām sanākušajiem ugunsdzēsējiem piebiedrojās kolēģi, piebraucot ar padomju laikā ražotās ZIL markas ugunsdzēsēju automašīnu. Tikmēr modernākie ugunsdzēsēju spēkrati vienalga nevarēja piebraukt.

Lai gan saimnieks atzīst, ka bijis neuzmanīgs,rīkojoties ar lodlampu, kā rezultātā, pēc viņa stāstītā, izcēlās ugunsgrēks, viņš uzskata, ka vismaz daļu kūts izdotos izglābt, ja automašīnas nebūtu iestrēgušas un ugunsdzēsēji varētu operatīvi ar visu nepieciešamo piekļūt nelaimes vietai.

Par to, cik spējīgas ir ugunsdzēsēju automašīnas bezceļos un par netīrīto ceļu diskusijās iesaistījās daudzi “Facebook” lietotāji, komentējot video iemūžināto.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ludzas daļas koamandieris Jānis Klodāns uzsvēra, ka traucēja ceļa kvalitāte, nevis automašīnas esot pie vainas.

Jānis Klodāns
VUGD Ludzas daļas komandieris

Nebija redzamas ceļa kontūras, tāpēc brauca “uz aklo”, iebraucot pļavā. Protams, ir likumsakarīgi, ka smagās automašīnas, kuras sver 15-20 tonnas, iestiga sniegā. ZIL automašīna tika tāpēc, ka ceļa segumu vēlāk iztīrīja [ar traktoru], bet ziliņš nav tas glābējs. Tādā biezā sniega kārtā arī tas var netikt līdz notikuma vietai. Mūsdienu automašīnas ir paredzētas visādiem darba apstākļiem, visādām situācijām.

Pat ja ugunsdzēsēji dzēšanu uzsāktu ātrāk, diez vai izdotos izglābt kaut daļu saimniecības ēkas, jo tā, ierodoties ugunsdzēsējiem, dega pilnā platībā, norādīja VUGD pārstāvis Klodāns. No kūts izdevās izglābt visus lopus, vēlāk arī nodzēsa liesmas, neļaujot tām aizsniegties līdz dzīvojamajai ēkai.

Lai gan internetā daudzi pārmet pašvaldībai par ceļa nenotīrīšanu, Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs norādīja, ka konkrētais ceļš nav vietvaras pārraudzībā, jo ir privāta piebrauktuve līdz īpašumam. Primāri pašvaldība gādā par vietvaras ceļiem, tomēr Ludzas novadā palīdzot ar privātu ceļu tīrīšanu.

Edgars Mekšs
Ludzas novada domes priekšsēdētājs

Ludzas novada pašvaldība katru gadu pieņem lēmumu tīrīt sniegu līdz mājām, kur ziemas laikā dzīvo cilvēki, lai nodrošinātu operatīvā transporta piekļuvi. Vienīgais nosacījums: iedzīvotājiem pašiem jāpiesaka šis pakalpojums, piemēram, informējot pagasta pārvaldi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Konkrētās saimniecības īpašnieks nebija pieteicis piebraucamā ceļa tīrīšanu, informēja Ludzas novada domes priekšsēdētājs Mekšs.

Roberts Blass
Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas