“Teica, ja neņemsim, atdos citam!” Meklēja traktoru par saprātīgu summu, bet palika bez naudas un arī tehnikas

Mārcis no Ventspils ar mašīnām un tehniku ir uz tu, taču arī tas neesot līdzējis, lai izvairītos no nokļūšanas krāpnieku nagos. Lūkojot pēc jauna traktora, nācies palikt gan bez naudas, gan arī bez karotās tehnikas.

2021. gada 22. aprīlī 17:29
Mārcis

Tad, kad izdomājām, ka vajadzētu traktoru, mēs, protams, meklējām “ss.lv”. Tur par saprātīgu naudu nevarējām atrast, cik nu varējām atļauties. Tad skatījāmies “reklama.lv” sludinājumus. Atradām “T-25” traktoru. Smuks, viss kārtībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tirgotājs pa telefonu esot bijis visnotaļ pārliecinošs, kas arī iekaroja Mārča uzticēšanos. Pārdevējs arī mudināja ventspilnieku izlemt maksimāli ātri, jo noskatītajam traktoram it kā esot daudz gribētāju.

“Sadabūjām naudiņu, pārskaitījām, norunājām, ka piegādās. Ar visu piegādi, PVN, ar visiem maksājumiem, ar visu reģistrācijas numuru. Atsūtīja, samaksājām… Traktors, protams, netika piegādāts,” turpina Mārcis.

Tirgotāju vēlāk sazvanīt vairs neizdodas, jo klausuli paceļ pavisam cita persona, proti, numurs ir pāradresēts. Arī uz īsziņām neviens vairs neatbild. Un tā divarpus tūkstoši eiro izkūp gaisā.

Mārcis uzreiz pēc notikušā dodas uz Valsts policijas iecirkni Ventspilī, kur uzraksta iesniegumu, taču joprojām nav saņēmis vēsti, ka ir ierosināta lieta vai arī ir atrasts vainīgais.

Vēl marta nogalē “Bez Tabu” vēstīja par citu traktortehnikas krāpšanas gadījumu Kurzemē. Arī Singas ģimene pēc identiskas krāpšanas shēmas zaudēja 2500 eiro, paliekot arī bez traktora.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Singa
gaida izmeklēšanas rezultātus

Uzreiz pēc jūsu apmeklējuma bija jāparakstās [policijā], ka krimināllieta ir ierosināta. Bet mēs te skatījāmies, viņš [krāpnieks] bija vēl ielicis [sludinājumus].

Valsts policija norāda, ka saistībā ar traktortehnikas krāpšanas gadījumiem šogad esot uzsākti 9 kriminālprocesi – pa četriem Vidzemē un Latgalē un viens – Kurzemē. Visos turpinās izmeklēšana.

Valsts policija norāda, ka šogad pirmajos trīs mēnešos, salīdzinot ar identisku periodu pērn, krāpšanas gadījumu skaits pat esot trīskāršojies. Turklāt krāpjas ne tikai ar dārgu traktortehniku, bet arī ar zīdaiņu drēbītēm vien dažu eiro vērtībā.

Koronavīrusa pandēmijas un ārkārtējā stāvokļa laikā, kad preču attālinātā iegāde uzņem apgriezienus, arī krāpšanas gadījumu skaits momentāni uzšaujas gaisā. Vairākos gadījumos summas neesot lielas, taču policijā akcentē, – iesniegumu būtu jāraksta tik un tā.

Likumsargi iesaka pirms darījuma veikt tirgotāja pārbaudi, piemēram, ievadot pārdevēja vārdu, uzvārdu internetā vai sociālajos tīklos. Otrs piesardzības variants ir priekšapmaksas neveikšana. Savukārt trešais veids, lai izvairītos no apkrāpšanas, ir preces pirkšana, tiekoties ar pārdevēju aci pret aci.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm