tv3.lv

Tēvu pārbiedē redzētais galvaspilsētas ielās – mazi bērni automašīnā brauc, stāvot kājās un ķerot vēju ārā pa lūku!

2021. gada 8. jūnijā 19:30

Divu bērnu tēvs Rolands brīvdienās, braucot ar sievu mājup, blakus joslā pamanīja melnas krāsas automašīnu, pa kuras lūku ārā izbāztas galvas! Pietuvojoties transportlīdzeklim, saprata, ka tie ir mazi bērni!

Rolands
pārsteigts tēvs

Izvilku telefonu un sāku filmēt. Uztaurēju ar domu, ka varbūt tēvs (vai arī kas tas pie stūres bija) apdomāsies un liks bērniem apsēsties. Bet – nē! Viņi vienkārši ignorēja, vēl apdzina mani un brauca tālāk, bērni arī izbāza rokas un māja mums!

Rolands novēroja, ka bērni varētu būt vecumā no 5 līdz 10 gadiem. Viņu pārsteidza tēva vienaldzība, kurš nemaz necentās atvasēm aizliegt stāvēt salonā kājās un izvēdināt galvas pa atvērto lūku.

Rolands
pārsteigts tēvs

Katrs esam atbildīgs par savu dzīvi un par tiem, ko vedam automašīnā. Nedrīkst nepiesprādzēt bērnus un ļaut līst ārā pa lūku, tas ir nedroši. Kas zina, kā tas var beigties!

Radio dīdžeja Jāņa Romanovska automašīnas aizmugurējā rinda vienmēr ir aizņemta – tur sēž viņa trīs bērni. Braucieni tiek uzsākti tikai tad, kad visi ir piesprādzējušies.

Viņš uzskata, ka bērni skatās, ko dara pieaugušie, vecāki ir liels piemērs. Tomēr Jāņa automašīnā ir stingri noteikumi, lai negadītos neparedzētas situācijas, tēvs saviem bērniem neļauj ēst mašīnā.

Bērniem līdz 150 cm garumam brauciena laikā jāatrodas piemērotā sēdeklītī vai jāizmanto īpašs paliktnis.

Valda Kjaspere
CSDD bērnu projektu vadītāja

Video redzētais tiešām ir ļoti liela bezatbildība no vecāku puses. Vecāki neapzinās, ka straujas bremzēšanas gadījumā bērns lidos ar tādu ātrumu, ar kādu pārvietojas transportlīdzeklis. Statistika par pagājušo gadu rāda, ka gandrīz puse bērnu, kas ir guvuši traumas ceļu satiksmē, ir bijuši pasažieri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Braukšana automašīnā nepiesprādzējoties ir sodāma rīcība, Valsts policijas darbinieki pēc video materiāla identificēja transportlīdzekļa īpašnieku, kuru sauks uz pārrunām.

Ansis Pumpurs
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks

Es neredzu nekādu attaisnojumu šādai rīcībai no vadītāja puses, kurš likuma priekšā nes atbildību par bērniem brauciena laikā. Šis transportlīdzekļa vadītājs tiks saukts uz policiju paskaidrojuma sniegšanai, tad mēs lemsim, vai viņš nes kādu atbildību un cik lielā mērā. Sods par šādu pārkāpumu ir paredzēts, sākot ar brīdinājumu vai arī naudas sods no 30 līdz 70 eiro apmērā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm