tv3.lv

"Tie auto taču nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē!" Klienti auto nomas uzņēmumu apsūdz smagos pārkāpumos.

“Lielirbes ielā atrodas kantoris, kuru iznomātie auto, pretēji apgalvotajam, auto nekad nav redzējuši Vāciju. Lampiņas panelī mirgo kā Ziemassvētku eglīte. Apšaubu, vai ar šādu spēkratu vispār var iziet tehnisko apskati,” šāds signāls saņemt no Bez Tabu skatītāja, kurš pārmetumus raida firmas KB Līzings virzienā.

2018. gada 31. martā 9:30

Dažiem pievienota norāde uz interneta adresi, kura aizved uz attiecīgās firmas mājas lapu. Norādītajā braucamo izīrēšanas adresē sastopam nomas darbinieku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu: Labdien. Mēs esam no TV3. Jūs esiet KBL pārstāvis?

Nomas darbinieks: Nē. Pavisam cita firma. Mums ir auto noma.

Bez Tabu: Jūs esat saistīti ar viņiem?

Nomas darbinieks: Mums ir “Wood Inventfinance”. Mums ar viņiem vispār nav nekāda saistība.

Bez Tabu: Jūs izmantojiet KBL auto.

Nomas darbinieks: Viņi ir atsevišķa kompānija. Mēs no viņiem auto nomājam.”

Dīvaini, ka nomas darbinieks nevarēja precīzi norādīt meklējamās firmas ofisa virzienu, jo tas atrodas vien pārdesmit metrus tālāk. Iespējams negribēja.

Pēc neilgas gaidīšanas sastopam arī meklētās firmas valdes priekšsēdētāju Kasparu Bertānu. Uzzinājis par ko mēs interesējamies un izlasījis anonimizēto sūdzību, viņš aicina mūs līdzi. Dīvaini, bet kungs pa tiešo dodas nevis uz KB līzings ofisu, bet slēdz vaļā auto nomas uzņēmuma, kuram ir cits nosaukums, telpas.

Vīrietis saka, ka viņa firmai neesot nekāda juridiska saistība ar nomas firmu, par auto tehnisko stāvokli tie neatbild. Viņš saka, ka zina, kurš ir sūdzības rakstītājs. Tas esot konkurentu firmas pārstāvis, kurš Ziemassvētkos iznomājis auto. Bez Tabu tiek atrādīta elektroniska sarakste ar klientu. Raidījums sazinās ar viņu, interviju vīrietis sniegt nevēlas bet saka, ka konkurējošajā uzņēmumā vairs nestrādā jau gadus četrus.

“Bertāns: KBL uzlīmes var būt uz simtiem auto.

Bez Tabu: Iznomātie auto ir jūsu?

Bertāns: Nē, nomas.

Bez Tabu: Kā tie auto nonāca nomā?

Bertāns: Tas jums jājautā nomā.”

Kas vēl liekas dīvaini, firmas, kura par auto nomas pakalpojumiem atbildību nenes, telpās atrodas saraksts par drošības naudu atgriešanu klientiem. Vēl vairāk, no skapja tiek izceltas kaudzes ar spēkratu nomas līgumiem. 2016. un 2017. gadā uzņēmumu vētījuši patērētāju tiesību aizstāvji.

“Tas, ko mēs sapratām, ka “KB Līzings” pats auto neiznomā. Bija daudz, dažādas citas firmas, kuras ar to nodarbojās un kuras ik pa laikam mainījās.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārbaudes neko nav devušas. Jau 2012.gadā pie Bez Tabu vērsās skatītājs, kurš arī bija iznomājis šīs firmas auto. Toreiz atklājās, ka spēkratam līdzi bija iedoti nederīgi dokumenti, auto bija noņemts no uzskaites. Toreiz KB Līzings pārstāvji atbildēja, ka ar auto nomu nodarbojas citi, viņi atbildību nenes. Vecā, labā patiesība. Neriskē ar savu maku, pirms pērc kaķi maisā, vismaz ar vienu aci tomēr palūko, kāds tas izskatās, kā arī izmantojot mūsdienu tehnoloģijas pārbaudi, kāda slava virtuālajā vidē klejo par attiecīgo uzņēmumu un izlem.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm