tv3.lv

Tiesu izpildītājs liek maksāt soda naudu, kas jau samaksāta

2020. gada 29. decembrī 8:34

Līva decembra sākumā saņēma paziņojumu no tiesu izpildītāja, kurā norādīts, ka viņa nav apmaksājusi sodu 80 eiro apmērā, līdz ar to viņai nu nāksies segt arī tiesu izpildītāja izdevumus.

Līva oktobrī sēdās pie stūres kāda drauga automašīnai. Viņu apturēja ceļu policija, kas konstatēja divus pārkāpumus. Kopējais soda apmērs par abiem pārkāpumiem 135 eiro.

Autovadītāja “Bez Tabu” nosūta ekrānuzņēmumus, kuros redzams apstiprinājums tam, ka Līva abus sodus teju vienlaikus apmaksājusi, tādēļ vēl jo vairāk esot neizprotams, kādēļ Valsts policija iesaistījusi tiesu izpildītāju, lai parādu piedzītu.

Līva
Saņēmusi paziņojumu no tiesu izpildītāja

Mans 80 eiro sods, ko es jau biju samaksājusi, nu jāmaksā vēlreiz un arī izdevumi par parādu piedziņu. Kopā tie ir aptuveni 120 eiro. Es īsti nesaprotu, kā tas strādā. Es novembrī abus sodus samaksāju. Esmu bezdarbniece, naudu vajadzēja aizņemties. Zvanu tiesu izpildītājiem, bet viņus nevar sazvanīt.

Līvai nu jāmaksā 17,50 eiro tiesu izpildītājam par amata atlīdzību, 2,44 eiro par dokumentu nosūtīšanu, kā arī 12 eiro par ”amata atlīdzības taksi procentos”. Kopā ar PVN tie jau ir 38,65 eiro. Tāpat vēl jāapmaksā valsts nodeva trīs eiro apmērā.

Vēlāk, pārbaudot dokumentus, “Bez Tabu” konstatē, ka Līva maksājuma uzdevumā norādījusi nepareizu protokola numuru, tādēļ sistēmā nav uzrādījusies soda apmaksa.

Valsts policijā norāda, ka Līvai jāraksta iesniegums, lai iemaksāto naudu ieskaitītu kā soda naudas apmaksu.

2018. gadā tiesu izpildītājiem nodotas 56 500 administratīvo pārkāpumu lietas par kopējo summu 62 miljoni eiro, piedzīt izdevies tikai nedaudz vairāk par trešdaļu. Pērn tiesu izpildītājiem nodoto aptuveni 57 000 administratīvo pārkāpumu lietu summa samazinājās vairāk nekā trīs reizes līdz 18 miljoniem. Piedzīt izdevies ar uzviju- 23 miljonus, iegūstot arī iepriekšējos gados neatgūto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē uzsver, ka Ministru kabineta noteikumos norādīts, cik daudz tiesu izpildītājs par nolēmuma izpildi drīkst saņemt atalgojumā.

Baiba Litvina
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes direktores vietnieces pienākumu izpildītāja

Ja parāds ir 80 eiro, tad Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka fiksētā amata atlīdzība būs 35 eiro, bet, ja persona sodu samaksā 10 dienu laikā, tad fiksētā takse būs uz pusi mazāka. Papildus ir arī atlīdzība procentos, šajā gadījumā 15%. Ja Valsts policija spēs šo maksājumu savā sistēmā atrast, tad šī informācija tiks sniegta tiesu izpildītāja, kurš lietu pret personu izbeigs. Sprieduma izpildes izdevumi nevienam nebūs jāsedz.

Valsts policija aicina ikvienam rūpīgi pārbaudīt, vai maksājuma uzdevumā norādīts pareizs lietas numurs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm