“Uzvedas kā varenākais karalis!” Jēkabpilī policists “uzkundzējies” pār koplietošanas stāvvietām, nesmādē arī “parkošanos” uz ietves

Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa likumsargs Ivars Čevers “uzkundzējies” pār blakus daudzdzīvokļu mājām esošajām autostāvvietām, ziņo kaimiņu dzīvokļa saimniece. Lai gan likumsarga ģimenes iecienīto (tuvāko viņa dzīvokļa logiem) “kabatu” ar dažām auto novietnēm iekšpagalmā var izmantot ikviens, redzot, ka tajā spēkratus novieto citi, policists sparīgi aizrāda. Ārpus darba laika, izmantojot dienesta stāvokli, mācījis, kā “pareizi” būtu lietojamas koplietošanas autostāvvietas. Nesen pēc tam, kad policists vēlu vakarā kaimiņam lūdzis pārdzīt automašīnu no šīs “kabatas”, bet likumsarga pieprasījums ticis noraidīts, mitekļa durvis nosmērētas ar smacīgu vielu. Dzīvokļa īpašniece tajā vaino policistu, jo arī iepriekš pēc konfliktiem par konkrētajām stāvvietām īpašums esot, piemēram, apmētāts ar olām. Kā iemūžināts aculiecinieku fotoattēlos, citkārt policists pat gaišā dienas laikā nekautrējas novietot dienesta automašīnu un ģimenes spēkratu uz ietves, lai būtu pēc iespējas tuvāk savai kāpņu telpai, ja viņa iecienītā “kabata” ir aizņemta.

2020. gada 13. oktobrī 19:15

Jēkabpils Bebru mikrorajonā ir labiekārtoti iekšpagalmi, tai skaitā izbūvētas autostāvvietas. Viena no daudzām tā saucamajām “kabatām” ar dažām auto novietnēm ir arī tuvumā Bebru ielas 29. daudzdzīvokļu namam, kurā dzīvoklis pieder jēkabpilietei Svetlanai. Viņa stāsta, ka pār šo “kabatu” uzkundzējies kaimiņš, Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa policists Ivars Čevers, un viņa ģimene. Lai gan konkrētajās auto novietnēs transportlīdzekļus drīkst novietot ikviens, Čevers, kā stāsta Svetlana, aizrādot, ja tiek aizņemtas viņa iecienītās, logiem tuvākās novietnes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svetlana
ziņo par likumsargam nepiedienīgu rīcību

Viņš uzvedas kā visvarenākais karalis. Pirmā reize bija 2017. gadā, kad sāku rakstīt [sūdzēties], pēc tam man bija apmētāti logi ar olām. Piebrauca vīrs atslēgu paņemt, viņš skrēja no trešā stāva, nebija slinkums skriet lejā čībās. “Ko tu te apstājies?!” Tur, kur viņš liek mašīnu, “zelta asfaltiņš” laikam ir! Varbūt visiem no planētas kosmosā aizlidot, lai neviena nebūtu? Lai būtu tikai viņš ar tām stāvvietām!

“Šeit no policijas jūs traucē”

Svetlana “Bez Tabu” komandai atskaņo 2017. gadā ierakstītu telefonsarunu, kurā likumsargs I. Čevers, izmantojot dienesta stāvokli, uzstāja, lai Svetlana pārvieto automašīnu no piemājas “kabatas”.

Policista Čevera un Svetlanas telefonsarunas ieraksta fragments (2017. gads)

Policists I. Čevers: Sveicināti! Vai Svetlana?

Svetlana: Sveicināti! Jā.

Policists I. Čevers: Šeit no policijas jūs traucē. Attiecībā ne uz darbu, bet par māju. Kaut kā nav solīdi, ka jūsu īrnieki tur saliek pat veselas trīs mašīnas priekšā.

Svetlana: Tas ir privātīpašums vai kas tas ir?

Policists I. Čevers: Kāpēc privātīpašums?

Svetlana: Sanāk, ka, ja mana ģimene atbrauks ar abām automašīnām, es nevarēšu tur tās nolikt?

Policists I. Čevers: Priekšā no viena dzīvokļa divas mašīnas nav jāliek.

Svetlana: Tas ir kaut kur rakstīts?

Policists I. Čevers: Nerakstīta vienošanās! Ja rakstīt gribas, tad rakstīsim, ja tā vēlaties!

Neizpratnē par šādu aizrādījumu, miera traucēšanu, dienesta stāvokļa izmantošanu un to, kā tolaik I. Čevers ieguva viņas tālruņa numuru, 2017. gadā Svetlana vērsās Valsts policijā ar sūdzību par kaimiņu likumsargu.

Kā noskaidroja “Bez Tabu”, tolaik priekšniecība Čeveram par profesionālās ētikas pārkāpumiem komunikācijā piemēroja disciplinārsodu – aizrādījumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr, kā stāsta Svetlana, kolēģu aizrādījums neesot nomierinājis likumsargu.

Svetlana
ziņo par likumsargam nepiedienīgu rīcību

Vēlāk bija vēl sliktāk: sāka vairāk mētāties ar olām, biežāk skrēja ārā, komandēja. Vienreiz bija tā, ka “noparkojās”, bet šis nobloķēja un nelaida ārā no stāvvietas, tādējādi atriebjoties.

Kad “kabata” aizņemta, novieto auto pat uz ietves, pat dienesta spēkratu

Svetlana uzrāda vairākus fotoattēlus, kuros iemūžināta Čevera ģimenes automašīna un dienesta spēkrats. Fotoattēlos tās fiksētas novietotas uz ietves, tuvāk kāpņu telpai, kad iemīļotā “kabata” bija aizņemta ar citiem spēkratiem. Jāatzīmē, ka, kā redzams fotoattēlā, nedaudz tālāk esošajā citā stāvlaukumā tolaik bija vairākas brīvas vietas.

Svetlana
ziņo par likumsargam nepiedienīgu rīcību

Ja varētu uzbraukt trešajā stāvā [uz dzīvokli], viņš uzbrauktu arī trešajā! Laikam durvis par mazu!

Arī citi “Bez Tabu” uzrunātie Čevera kaimiņi pauž sašutumu par likumsarga rīcību, kāds stāsta, ka arī citkārt redzējis konkrētās automašīnas, novietotas uz ietves.

FOTO: Aculiecinieku attēls

Svetlana informē, ka septembrī jau atkārtoti sūdzējusies par I. Čeveru, šoreiz pašvaldībā. Uz to viņu pamudinājis Svetlanas īrnieku teju vai naktsmiera traucēšana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svetlana
ziņo par likumsargam nepiedienīgu rīcību

Viņš ap pulksten 22.00 vakarā teica [īrniekam], lai iet pārdzen mašīnu. Viņš [īrnieks] teica, ka neies, jo alu iedzēris. Čevers teica: “Nē, ej!” Saprotiet, viņš [policists] gribēja, lai viņš iet!

Vēlāk, pēc kaimiņa Čevera aizrādījuma, kuru gan īrnieks nepaklausīja, Svetlanas dzīvokļa durvis kāds esot notriepis ar smacīgu vielu. Tā bija manāma un smakoja arī, kad kāpņu telpā viesojās “Bez Tabu” komanda. Svetlana vaino tieši Čeveru, par ko darīja zināmu arī savā iesniegumā.

Policistu Čeveru “Bez Tabu” komandai viņa dzīvesvietā sastapt neizdevās, arī darba vietā, Jēkabpils iecirknī, viņa nebija. Kā informēja kolēģi, viņš devies atvaļinājumā. Uz vairākkārtējiem telefonzvaniem policists neatbildēja.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde

Valsts policijas Jēkabpils iecirknī “Bez Tabu” izdevās sastapt Čevera tiešo priekšnieku, iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšstāvi Andreju Kaneļski. Žurnālistu uzrādītajā fotoattēlā viņš uz ietves atstāto automašīnu identificēja kā Čevera dienesta transportlīdzekli. Tiesa, taujāts, kā viņš vērtē šādu kolēģa un padotā rīcību, Kaneļskis nepauda savu nostāju, norādot, ka šādu automašīnas novietošanu un informāciju par durvju aptraipīšanu izvērtēs citā, augstākstāvošāka Valsts policijas struktūrvienībā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē. Sakarā ar iesniedzējas iesniegumā minēto Pārvaldes Disciplinārās uzraudzības grupā tika uzsākta pārbaude, kas uz doto brīdi atrodas izskatīšanas stadijā. Pārbaudes ietvaros tiek vērtēta amatpersonas rīcības atbilstība normatīvo aktu prasībām, proti, vai amatpersonas rīcībā ir saskatāmi normatīvo aktu pārkāpumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm