tv3.lv

“Vai nav bail, ka nositīsies? Salaspils pašvaldība: Nu, provokācija!” Bīstams līkums ar grāvjiem apdraud iedzīvotājus

2019. gada 16. decembrī 20:19

Salaspils novada iedzīvotājus satrauc ceļa posms ar bīstamu 90 grādu līkumu, kam abās pusēs ir dziļi grāvji. Grāvjos iegāzušās daudzas automašīnas, stāsta iedzīvotāji, rādot arī fotoattēlus, kuros iemūžinātas avārijas. Iedzīvotāji pieprasa pašvaldībai reālus drošības risinājumus. Pašvaldībā jautājumu  – vai nav bail, ka kāds, avarējot grāvī, var nosisties? –  sauc par provokāciju un skaidro, ka nauda infrastruktūras sakārtošanai tiekot tērēta atbilstoši prioritāšu sarakstam.

Runa ir par grants ceļu, kas ved uz dārzkopības kooperatīviem ”Dzintars” un ”Getliņi” Salaspils novadā. Te jau sen kā uz pastāvīgu dzīvi apmetušies nodokļu maksātāji, iedzīvotāji, tostarp ģimenes ar bērniem. Vietējos biedē ceļa posms ar strauju līkumu, kam abās pusēs ir dziļi grāvji, kuros iegāzušās daudzas automašīnas. Iedzīvotāji stāsta, ka gandrīz katru gadu grāvji kā magnēts pievelk šoferus. Jo īpaši bīstama braukšana šeit esot ziemā, tāpēc ar bailēm gaida apledojumu uz ceļa šoziem. Iedzīvotāji ”Bez Tabu” komandai uzrāda vairākus fotoattēlus, kuros iemūžinātas avārijas. Citkārt automašīnas grāvjos apveļas uz jumta.

Foto: Iedzīvotāju foto

Jānis un Jānis
Salaspils novada iedzīvotāji

Bīstami. Sevišķi ziemā, jo nav norobežojumu, barjeru. Mēs, vietējie, jau zinām par šo bīstamību, tāpēc piebremzējam, bet, kad brauc ciemiņi, līkums sagaida viņus nesagatavotus. It sevišķi, kad kūst ledus, ūdens pa virsu. Ļoti prātīgi jābrauc.

Bīstamajā posmā brauc arī bērnu autobuss

Grāvjos avarējot pat ne tie steidzīgākie šoferi, stāsta iedzīvotāji. Arī dienā, kad ceļa posmu apseko ”Bez Tabu”, redzamas automašīnas riepu pēdas, kas liecina, ka autovadītājs par mata tiesu paglābies no iegāšanās līkuma iekšmalā.

Jānis
Salaspils novada iedzīvotāji

Te brauc arī skolēnu autobuss. Tas gan ir riskanti, ja no rītiem brauc, kad ceļš var vēl nebūt nokaisīts!

Madara
Salaspils novada iedzīvotāja

Bīstama situācija, īpaši ziemā, kad nevar saprast, vai ceļa posms ir kaisīts vai ne. Baida arī fakts, ka ceļš posmā ir slīps. Bailīgi braukt! Arī pagājušogad redzēju vienu automašīnu, kas bija iegāzusies. Kā stāsta kaimiņi, gandrīz katru gadu iegāžas automašīnas. Tiešām ir bail, jo es vedu bērnus uz bērnudārzu.

Eva
auklīte apkaimes ģimenē

Arī vasarā meitenes iegāzās grāvī. Bīstami, ja arī kāds pretī brauc. Var beigties slikti. Katru dienu te braucu. Dienā vairākas reizes, vedu bērnus uz skolu, bērnudārzu, sagaidu un vedu atpakaļ. Braucu līdz pat sešām reizēm dienā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vai nav bail, ka nositīsies? Pašvaldība: Tā ir provokācija!

Iedzīvotāji arī stāsta, ka ilgstoši pieprasījuši pašvaldībai drošības risinājumus, līdz beidzot pirms pusgada uzstādītas brīdinošas ceļazīmes un ieviests ātruma ierobežojums, tomēr, pēc iedzīvotāju domām, ar šiem risinājumiem nav gana.

Jānis
Salaspils novada iedzīvotājs

Mēs, kooperatīvā sabiedrība, esam vērsušies domē ar prasību. Ir uzliktas zīmes un ātruma ierobežojums, bet vēlamies nostiprinājumus, drošības barjeras, lai būtu drošība. Mēs gaidījām arī ceļa noasfaltēšanu, kas tika solīts pirms dažiem gadiem. Te bieži brauc smagās automašīnas, kas iegūst kūdru. Tās izdangā ceļu.

Kauninot pašvaldību par bezdarbību un reizē brīdinot par bīstamību, iedzīvotāji savulaik brauktuves malās bīstamajā līkumā pašrocīgi sasprauda dažādus priekšmetus, pat lietussargus.

Salaspils novada pašvaldībā stāsta, ka drošības risinājumu (piemēram, barjeru) ieviešana ”nav tik vienkārša, kā iedzīvotājiem varētu likties”.

Lolita Balcerbule
Salaspils novada domes pārstāve

Tādā gadījumā jāveic ceļa paplašināšana, tas nozīmē arī caurtekas nomaiņu. Tikai tad var uzstādīt barjeru, jo, lai uzstādītu barjeru, ir normatīvi, kas jāievēro. Šobrīd ir veikts iespējamais, ko šajā vietā var izdarīt, kamēr nav izveidojušies brīvi līdzekļi, par kuriem varētu veikt nopietnākus darbus šajā vietā. Ja veic infrastruktūras uzlabojumus apdzīvotās vietās, raugās, cik pašvaldībā deklarētu iedzīvotāju dzīvo konkrētajā vietā. Kur šo iedzīvotāju, nodokļu maksātāju ir vairāk, tā vieta ir augstāk prioritāšu skalā. Novadā ir daudz kritiskākas vietas, kur primāri nepieciešams līdzekļu ieguldījums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotājai Madarai šķiet, ka vilcināšanās ar drošības risinājumu ieviešanu nav prāta darbs.

Madara
Salaspils novada iedzīvotāja

Dīvaina situācija. Vai tiešām kādam jābeidzas slikti, lai kaut ko darītu ar šo ceļa posmu?

Taujāta, vai domniekiem nav bail, ka kāds grāvī var nosisties, Salaspils novada pašvaldības pārstāve Lolita Balcerbule pēc ilgākas minstināšanās šādu jautājumu sauc par provokāciju.

Lolita Balcerbule
Salaspils novada domes pārstāve

Nu, provokācija. Vai domniekiem nav bail, ka kāds nositīsies? Es principā gribu aicināt cilvēkus pašiem sākt ar sevi, sākt atbildību pašam par sevi, tikai tad pieprasīt no citiem.

Pašvaldībā stāsta, ka riskantā posma sakārtošanas iecere netiekot aizmirsta, savukārt ceļa noklāšana ar asfaltu pavisam noteikti neesot gaidāma tuvākajos gados.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm