Saturs turpinās pēc reklāmas

Vai tiešām ietve, vai tomēr stāvvieta?? Iekšpagalmā Pļavniekos policija regulāri soda autovadītājus

Daudzdzīvokļu dzīvojamo namu masīvs Dravnieku ielā ir viena no retajām vietām Rīgā, kur teju viss iekšpagalms ir kārtīgi nobruģēts. Tomēr viena no vietām pamatīgi samulsina vietējos iedzīvotājus un rada pat domstarpības ar tiesībsargājošajām iestādēm.

2020. gada 5. jūnijā 9:27
Sergejs
noraizējies Dravnieku ielas iedzīvotājs

Policija regulāri soda autovadītājus, kuri atstāj automašīnas stāvēšanai laukumiņā pie Dravnieku ielas 13. nama. Kā pārkāpuma iemesls tiek minēts, ka mašīna atstāta uz ietves. Policisti pamatojas uz pilsētas plānojumu, kur šī vieta minēta kā ietve. Bet uz vietas viss taču liecina par pretējo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Arī ieraksts sociālajā tīklā “Facebook” radījis būtisku viedokļu apmaiņu. Un lielākā daļa uzskata, ka šis laukums ir paredzēts automašīnu novietošanai un nav uzskatāms par ietvi.

Pie Dravnieku ielas 13. mājas ir gājēju ietve. Tas redzams, ņemot vērā, ka ir attiecīgs paaugstinājums, tātad – norobežojums ar ceļa braucamo daļu. Savukārt iepretim Dravnieku ielai 11a ietve jau izlīdzinās praktiski ar ceļa braucamo daļu, un līdz ar to šo laukumu varētu izmantot arī transportlīdzekļi. Ja tas vēl nepārliecina, iepretim vienstāvu ķieģeļu būvei ir ceļa zīme ”Apstāties un stāvēt aizliegts” ar darbības zonu pieci metri. Pēc ceļa zīmes darbības zonas ir brīvs laukums, ko šķietami varētu izmantot automašīnu novietošanai, ko vietējie iedzīvotāji arī dara.

Un to, ka šis laukums autovadītāju vidū ir īpaši iecienīts, apliecina arī internetā pieejamie fotoattēli, daži pat vairākus gadus seni. Vairākos aerofoto un satelītu uzņēmumos redzamas ap konkrēto ēku stāvēšanai atstātas automašīnas.

Pagalmā sastaptā vietējā iedzīvotāja, kura arī vienu reizi šeit saņēmusi sodu, uzsver, ka šeit patiešām daudzi novieto automašīna. “Bet sauc [policiju] kāds no kaimiņiem. Un zvana tieši no rītiem, visbiežāk pēc pulksten 8.00. Izsauc, soda visus bez paskaidrojumiem – ietve un viss.”

Aleksandrs
arī ticis pie ”plākstera”

Es uzbraucu uz ietves. Proti, es uzbraucu uz apmalītes, kas ir augstāka, viss, tā jau ir ietve. Saņēmu, cik tur bija, 30 vai 40 eiro. Jo aiz šīs mājas ir labs gabals. Principā, tur, ja vienā rindā novieto automašīnas, tās nevienam netraucē. Nedz garāmgājējiem, nedz citiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka šajā gadījumā esot vērojama klasiska situācija, kur daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji pa pusei it kā domājuši, kā labiekārtot teritoriju, taču līdz galam neesot visu paveikuši. “Ir redzams, ka, iespējams, šī zona, kur cilvēki novieto automašīnas, ir paredzēta kā stāvvieta, taču šī zona nav aprīkota, atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem. Līdz ar to, ierodoties notikuma vietā, tā ir vērtējama kā ietve, nevis kā stāvvieta. Līdz ar to automašīnas novietot tur nedrīkst. Un katru reizi, kad policija saņem izsaukumu uz šo vietu, tad nākas sastādīt šos te administratīvā pārkāpuma protokolus.

Iekšpagalmu labiekārtošanu Dravnieku ielas apkaimē gan veica Rīgas Austrumu izpilddirekcija. Tās pārstāvis uzsvēra, ka projekts balstīts uz vēsturiski esošo situāciju un nekas neesot mainīts.

Aivars Ābeļkoks
Rīgas pašvaldības Austrumu izpilddirekcijas pārstāvis

Ja ietvei taisa zemo vietu, tad tas ir cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ratiņiem, un tas ir pusotra līdz divu metru platumā, nevis visā garumā. Nu, speciāli taču taisīts, lai tās mašīnas tur arī stāvētu tā kā stāvēja. Mēs kaut kādu transporta organizāciju neesam mainījuši speciāli.

Bez Tabu: Bet tad šajā vietā nekas neliecina par to, ka tā ir ietve?

Nu, nē, nu!

Lai šo te vietu padarītu par stāvvietu, esot nepieciešams to aprīkot ar ceļazīmēm, kas norādītu, ka te ir vieta automašīnai, kā arī veidu, kā novietot automašīnas, proti, perpendikulāri brauktuves malai.

Oļegs Visockis
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas