Vairāk nekā gadu traucēta uzņēmējdarbība: Skanstē ceļš izārdīts, strādnieki pazūd; apturēti būvdarbi kaitē uzņēmumiem

2022. gada 14. jūnijā 19:10

Rīgas Skanstes apkaimē bāzētiem uzņēmumiem ļoti apgrūtina darbību nejēdzības ceļa remontdarbos. Pirms pusotra gada uzsāktā ceļa pārbūve ilgstoši noritējusi ļoti gausi, noārdītais vecais segums atstāts neizbraucams, un jau ilgstoši darbi nenotiek vispār.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās liela būvtehnikas nomas uzņēmuma “Ramirent” Skanstes apkaimē bāzētā nomas punkta pārstāvji. Līdz nomas punktam ved Lapeņu iela, kurā pagājušā gada sākumā sākās būvdarbi.

Raimonds Henks
“Ramirent” Rīgas filiāles direktors

Segums tika noārdīts, sāka veidoties bedres, peļķes. Ceļš praktiski bija neizbraucams. Pagājušā gada augustā situācija jau bija tāda, ka mašīna normāli pa šo ceļu izbraukt nevarēja. Tā bija brutāla mašīnu laušana. Bedres un ūdens tajās sniedzās līdz automašīnas slieksnim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagājušogad remontdarbi noritēja gausi, un to laikā neviens nerēķinājās ar Lapeņu ielas apkaimē esošo uzņēmumu interesēm – ceļu neuzturēja, raidījumam stāstīja “Ramirent” Rīgas filiāles  direktors Raimonds Henks.

Jau ilgstoši būvobjektā nav neviena strādnieka, braukšanai atstāta viena josla, satiksmi regulējošais luksofors nedarbojas, līdz ar to šoferiem pašiem jāprāto, kā šeit organizēt satiksmi. Lai nelauztu uzņēmuma un klientu transportlīdzekļus, “Ramirent” par saviem līdzekļiem stiprinājuši noārdītā ceļa segumu, bet apzinās, ka tas ir īstermiņa risinājums.

Raimonds Henks
“Ramirent” Rīgas filiāles direktors

Mūsu uzņēmējdarbība ir ļoti apgrūtināta. Mums ir jāved arī lielgabarīta kravas, piemēram, celtniecības moduļus. Pa vienu joslu, kas ir izdangāta, nelīdzena, ar slīpumu uz būvlaukumu ir ļoti bīstami, pat neiespējami pārvadāt šos moduļus. Līdz ar to mūsu noliktavas saturs ir iestrēdzis.

Jau pirms teju gada “Ramirent”, uzņēmuma pārstāvjiem redzot, ka netiek gādāts par komersantu interesēm, vērsās Rīgas pašvaldībā ar iesniegumu, pieprasot skaidrot iemeslus remontdarbu gausumam, kā arī pieprasot steigšus sakārtot ceļu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raimonds Henks
“Ramirent” Rīgas filiāles direktors

Uzrakstījām vēstuli Rīgas domes Satiksmes departamentam. Atbildi gaidījām septiņus mēnešus! Viņi [departamenta pārstāvji] atbildēja, ka bija problēmas ar komunikācijām. Pagājušā gada beigās darbus pārtrauca, vairākus mēnešus nenotika nekas. Atbildes vēstulē teica, ka projekts atvērts būvdarbiem ir no februāra, bet nekas neatsākās. Nav normāli, ka vairāk nekā gadu mums nav normālas piebraukšanas savai teritorijai.

Beidzoties ziemas tehniskajam pārtraukumam, būvdarbiem bija jāturpinās, bet jau vairākus mēnešus objektā nekas nenotiek, arī ceļš atstāts sliktā stāvoklī.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atbildē uz uzņēmuma sūdzību par pašvaldības bezdarbību atgādināja vietvarai tās pienākumus, vienlaikus norādot, ka negrasās iejaukties pašvaldības darbā.

fragments no VARAM atbildes uzņēmumam

Saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 15.panta pirmās daļas 2.punktu gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību, kas ietver arī ielu, ceļu un laukumu būvniecību, rekonstruēšanu un uzturēšanu [..], ir pašvaldības autonomā funkcija. Savukārt saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 5.panta pirmo daļu un 14.panta pirmās daļas 2.punktu pašvaldības savas kompetences un likuma ietvaros darbojas patstāvīgi. Autonomo funkciju izpildi organizē un par to atbild pašvaldība patstāvīgi. [..] Pašvaldības kā ceļu pārvaldītāja pienākumi ir noteikti Ceļu satiksmes likuma 6.pantā. Viens no pašvaldības pienākumiem ir nodrošināt, lai ceļš (iela) pastāvīgi tiktu uzturēts satiksmei drošā stāvoklī atbilstoši normatīvajiem aktiem un standartiem ceļu satiksmes drošības jomā. Ministrija nav tiesīga pārsniegt savas kompetences ietvarus un iejaukties tādu jautājumu risināšanā, kas ir pašvaldību autonomā kompetencē.

Rīgas pašvaldībā raidījumu informēja, ka būvnieka uzdevums bija atjaunot segumu ik pa laikam.

Kaspars Līcītis
Rīgas pašvaldības pārstāvis

Ir jāsaprot, ka šis ir mīksts, grunts segums, meteoroloģiskie apstākļi to izskalo, tāpēc rodas problēmas. Pēc lietavām, šķīdoņa ceļš ir jāatjauno, to būvnieks ir darījis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lapeņu ielu un citus apkaimes ceļus pārbūvē Skanstes revitalizācijas daudzmiljonu eiro projekta ietvaros. Tā mērķis ir pārvērst līdz nepazīšanai Skanstes apkaimes degradētās teritorijas: izveidot plaši pieejamu un daudzfunkcionālu publisko ārtelpu, kurā tiek integrēta Skanstes apkaimei un Rīgai vitāli svarīgā lietus ūdens savākšanas sistēma dīķu un kanālu veidā. Ap to tiek veidota mūsdienīga sabiedrībai brīvi pieejama daudzfunkcionālā zaļā zona, kas ikdienā Rīgas iedzīvotājiem un tās viesiem dos iespēju pasīvai un aktīvai atpūtai.

Revitalizācijas projektu Lapeņu ielā un ne tikai vajā dažādas problēmas. Lapeņu ielā būvdarbi pērn bija gausi, jo strādnieki atrada komunikāciju kabeli, ar ko nebija rēķinājušies. Tika meklēti risinājumi, lai, saudzējot kabeli, darbus varētu turpināt, norādīja Rīgas pašvaldības pārstāvis Kaspars Līcītis.

Lai gan būvsezonai atsākoties darbiem bija jāturpinās, visu revitalizācijas projektu apturēja būvinspektors.  Apturēšanas iemesls esot jaunizbūvēto ceļu kvalitāte. Ceļi grimstot un jau pašlaik esot nosēdušies, tā iepriekš ziņoja mediji.

Kaspars Līcītis
Rīgas pašvaldības pārstāvis

Nevar runāt par neizdarībām. Šajā gadījumā drīzāk var runāt par neparedzētiem apstākļiem, kurus nebija iespējams prognozēt. Šobrīd tiek meklēti labākie risinājumi, informēti aizdevēji [Centrālā finanšu līgumu aģentūra], tiek meklēts risinājums, kā situāciju atrisināt pēc iespējas nesāpīgākā veidā.

Rīgas pašvaldība cer, ka darbi revitalizācijas projekta ietvaros atsāksies tuvāko nedēļu laikā. Vietvara plāno primāri savest kārtībā Lapeņu ielu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm