tv3.lv

Valdība beidzot ļauj kārtot traktoru vadīšanas eksāmenu

Arnis pandēmijas laikā vēlējās celt savu kvalifikāciju un pieteicās topošo traktoristu mācībām. Teorijas mācības jau noslēgušās, nu viņam ilgstoši nācies gaidīt, kad beidzot varēs kārtot praktisko eksāmenu.

2021. gada 7. aprīlī 8:30

Ministru kabineta noteikumi ļauj braukšanas apmācību un eksāmenu veikt tikai tiem, kuri mācības uzsākuši līdz pagājušā gada beigām. Arnis mācības uzsāka šā gada sākumā, līdz ar to noteikumi viņam neļauj iegūt jauno apliecību. Arnis ir neizpratnē par to, ka, piemēram, bīstamo kravu pārvadātāju praktiskās mācības turpinās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arnis norāda, ka lauksaimniecības darbi jau labu laiku rit pilnā sparā. Nereti traktoristi paļaujas uz to, ka ceļu policija nepārbaudīs dokumentus tiem traktoristiem, kuri strādā uz lauka, tādēļ tiesību jautājums tiek atlikts.

Arnis
Vēlas nokārtot eksāmenu

Pēc teorētiskā eksāmena nokārtošanas nevaru uzsākt praktisko braukšanu. Tas ir liegts. Pandēmijas dēļ. Praktiskās apmācības notiek bez instruktora klātbūtnes, laukumā, notiek grozīšanās pa figūrām. Nekādas bīstamības nav. Ļoti daudzi traktoristi ir tā saucamie melnie traktoristi, kuri strādā uz lauka bez apliecības. Tieši tā iemesla dēļ, ka nevar dabūt apliecību. Pavasara sējas sāksies, darbs stāv.

Valsts Tehniskās uzraudzības aģentūrā Rīgā eksāmenu kārto ar muzeja eksponātu, kas aizgūts no Lauksaimniecības muzeja Talsos. 2019. gadā izsniegtas teju 14 tūkstoši traktorvadītāju apliecību, pērn ierobežojumu iespaidā jau par pieciem tūkstošiem mazāk.

Jānis Mergups-Kutraitis
Valsts Tehniskās uzraudzības aģentūras pārstāvis

Eksāmena laikā ietur distanci. Sākotnēji eksāmena kārtotājam izstāsta uzdevumu, eksāmena pieņēmējs turas atstatus. Pagaidām no izglītības iestādēm nenāk grupas, tiekam galā ar pieprasījumu. Kādu nedēļu jāpagaida. Šobrīd prioritāte ir lauksaimniecības tehnikas tehniskās apskates. To veic tie paši darbinieki, kuri pieņem eksāmenus. Šobrīd eksāmeni notiek individuāli, pirms ierobežojumiem uz eksāmenu nāca grupām. Kamēr viens kārtoja, pārējie stāvēja malā.

Pēc “Bez Tabu” intereses Ministru kabinetā tika skatīts jautājums par šo ierobežojumu atcelšanu. Ministri to atbalstīja, un jau tuvākajā laikā Arnim būs iespēja kārtot eksāmenu. Arī par nozari atbildīgajā Zemkopības ministrijā norāda, ka ierobežojumi būtu atceļami.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm