Visatļautība Rīgas centrā! Nekaunīgi brauc pa sabiedriskā transporta joslu, “uzspļauj” citiem šoferiem

14. novembrī 19:33

Rīdziniece neizpratnē par nekaunīgiem autovadītājiem, kuri rīta stundās Gogoļa ielā apbrauc sastrēgumu, pa sabiedriskā transporta joslu apsteidzot godīgus šoferus. Arī “Bez Tabu” komanda konkrētajā Rīgas apkaimē novēroja autovadītāju nekaunību. Lai gan šoferi bez sirdsapziņas pārmetumiem nebaidās pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, daudziem pārkāpējiem gan pietrūkst drosmes savu rīcību skaidrot kameras priekšā.

Pirms kāda laika Gogoļa ielas posmā no Turgeņeva ielas, virzoties centra virzienā, ieviestas korekcijas: ceļa asij tuvākā josla noteikta kā sabiedriskā transporta josla, pa kuru drīkst pārvietoties tikai sabiedriskais transports, elektrotransportlīdzekļi un taksometri. Rīdziniece Laura gan bieži novēro, ka daudzi šoferi neatļauti brauc pa sabiedriskā transporta joslu, jo īpaši rīta stundās, tādējādi apbraucot sastrēgumu.

Laura
rīdziniece, autovadītāja

Būdama godīga autovadītāja, ievēroju ceļu satiksmes noteikumus, bet ir ļoti daudz šoferu, kuri neievēro, brauc pa sabiedriskā transporta joslu Gogoļa ielā. Jautājums: kur ir mūsu ceļu policija? Vai tiešām mums, kārtīgiem autovadītājiem, jācieš? Pēc visa redzētā secinu, ka var pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus un palikt nesodīts. Vai tiešām nav risinājuma, kā sodīt pārkāpējus? Ja nevar ar ekipāžas palīdzību, varbūt iespēja ar dronu fiksēt pārkāpumus un sūtīt sodus?

Darbdienas rītā “Bez Tabu” komanda bija aculieciniece Lauras aprakstītajai ainai: ļoti daudzi šoferi nekaunīgi apbrauca sastrēgumu pa sabiedriskā transporta joslu. Pārkāpuši noteikumus, daudzi autovadītāji tālāk centās iespraukties atpakaļ joslā pie pārējiem mirstīgajiem, tādējādi izsaucot godīgo šoferu dusmas. Daļa negodprātīgo šoferu turpināja ceļu pa sabiedriskā transporta joslu gar autobusu un trolejbusu pieturvietu, tādējādi kavējot sabiedriskā transporta apstāšanos pieturā. Kāds autobusa vadītājs raidījumam norādīja, ka šādu šoferu dēļ rīts tiek sabojāts daudziem: gan šoferiem, gan pasažieriem, kuri gaida pieturā, jo bieži tiek ietekmēts sabiedriskā transporta kustības grafiks.

Vairums “Bez Tabu” uzrunāto šoferu, kuri uzskata, ka ceļu satiksmes noteikumi nav rakstīti viņiem, vairījās savu rīcību skaidrot kameras priekšā. Kāds šoferis gan bija godīgs.

nebaidās soda

Jā, es zinu [, ka šī ir sabiedriskā transporta josla]. Braucu tāpēc, ka rinda, negribu stāvēt stāvēt sastrēgumā.

Šo autovadītāju nebiedēja iespējamais sods. Par neatļautu braukšanu pa sabiedriskā transporta joslu ir paredzēts naudas sods 40 eiro apmērā, savukārt, ja šī darbība jau tiek kvalificēta kā agresīva braukšana, tad naudas sods ir krietni lielāks – no 70 līdz 280 eiro apmērā. Braukšana tiek kvalificēta kā agresīva braukšana, ja vadītājs, izmantojot sabiedriskā transporta joslu, ir apsteidzis citus satiksmes dalībniekus, tādā veidā ignorējot viņu intereses, raidījumam norādīja Valsts policijā (VP).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pusotras stundas laikā, kamēr apkaimē uzkavējās “Bez Tabu” komanda, neviens likumsargs nedežurēja un nesodīja nekaunīgos šoferus un ar savu klātesamību nenovērsa potenciālos pārkāpumus. Zīmīgi, ka turpat atrodas VP Rīgas Latgales iecirknis, bet šoferi nekautrējās pārkāpt noteikumus pat iecirkņa logu priekšā.

Pēc tam, kad par šoferu uzvedību likumsargiem atgādināja “Bez Tabu”, nākamās darbdienas rītā ceļa malā dežurēja policija. Kā raidījumam norādīja rīdzinieki, likumsargi sodīja vairākus šoferus un godam pildīja preventīvo funkciju.

Jānis Parādnieks
VP Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona komandieris

Braukšana pa sabiedriskā transporta joslām ir diezgan būtiska problēma. Ir arī citas šādas vietas, piemēram, Brīvības ielā, kur ignorē aizliegumu braukt pa sabiedriskā transporta joslu. Iespēju robežās norīkojam kolēģus strādāt šajā jomā, bet ne vienmēr varam būt visās vietās. Cik to atļauj cilvēkresurss, darbojamies.

Ik pa laikam šoferu uzvedību satiksmē palīdz novērot arī mūsdienu tehnoloģijas, piemēram, droni un netrafarēta automašīna, kas kursē ielās ar uzstādītu 360 grādu video sistēmu.

Rīgas pašvaldība pilsētā prāto par vairāku kameru uzstādīšanu pilsētā. Tās fiksēs braukšanu pa sabiedriskā transporta joslu, pēcāk pārkāpējam tiks izsūtīts soda naudas rēķins.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm