Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“XS” sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Daudzi autovadītāji, kuri vēlējušies iegādāties izvēles XS sērijas numurus, ko 29. novembrī tirgošanā izlika Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), piedzīvojuši vilšanos CSDD e-pakalpojumu sistēmā, kur piedāvāja iegādāties īpašās numurzīmes. Tāpat autovadītāji ir neizpratnē par spekulantiem, kuriem brīnumainā kārtā izdevās iegādāties numurus, bet nu tos jau par daudz lielāku cenu pārdod internetā.

2021. gada 3. decembrī 19:10

CSDD e-pakalpojumu interneta vietnē piedāvāja iegādāties XS sērijas numurus (no XS1 līdz XS99), sākot no 29. novembra pulksten 21:00. Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājās vairāki autovadītāji, kuri vēlējās iegādāties īpašās numurzīmes. Vietnē soli pa solim veicot pieprasītās darbības (izvēlējušies numurus, norādījuši, kurā filiālē vēlas izņemt), atlicis vien samaksāt, bet piedzīvojuši vilšanos. Viens no autovadītājiem raidījumam pastāstīja par to sīkāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis
vēlējās iegādāties XS sērijas numurzīmi

Protams, gribēju ar vienu ciparu iegādāties, bet, saprotot, ka uz vienu ciparu būs liela rinda, tāpēc izvēlējos XS 90. Es jau biju sagatavojies. Plkst. 20:59 gaidīju sekundes. Tieši plkst. 21:00 iegāju, jau zināju, ko darīt, ko spiest. Pie pēdējā soļa, kad viss jau apstiprināts, kad numurs jau rezervēts, spiežu “iepazinos ar noteikumiem”, “apstiprināt”, bet izlec paziņojums “necilvēciskas aktivitātes”. Ko nozīmē “necilvēciskas aktivitātes”? Kas tas tāds? Otrreiz arī rādījās, ka veicu “necilvēciskas aktivitātes”. Ko es tādu esmu izdarījis? Protams, meģināju no jauna ieiet. Katrreiz meta “necilvēciskas aktivitātes”. Nācās man no jauna doties uz mājaslapu, bet tad jau numuri bija izpirkti.

CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters raidījumu informēja, ka, piedāvājot jaunu numurzīmju sēriju, interese ir ļoti liela.

Mārtiņš Mālmeisters
CSDD pārstāvis

Uz XS sērijas katru “gardāko” numurzīmi vienlaikus bija aptuveni 500 interesantu, kuri vienlaikus vēlējās iegūt īpašumā numurzīmi. Rezervēšana laika izteiksmē aizņem aptuveni 2,5-3 minūtes. 500 interesentu ķer vienu numurzīmi šo triju minūšu laikā. Mūsu drošības sistēma sadalīta posmos, līdz noteiktam posmam numurzīme nav reģistrēta nevienam no šiem 500 cilvēkiem. Līdz ar to numurzīme tiek tam, kurš pirmais nonāk pēdējā posmā. Attiecīgi pārējie 499 saņem atteikumu. Tad jau laiks ir pazaudēts, lai pieteiktos kādai citai īpašākajai numurzīmei.

Mālmeisters informēja, ka CSDD prāto par korekciju ieviešanu šajā sacensības pieejā, piedāvājot numurzīmju sērijas nākotnē.

Mārtiņš Mālmeisters
CSDD pārstāvis

Varbūt nākotnē kārtību mainīsim, bet par to informācija sekos vēlāk. Varbūt piedāvāsim iegādāties ne tikai šajā vienā laikā, bet izveidosim ilgāku procesu, kuru būs jāveic, lai saņemtu savā īpašumā numurzīmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komentējot paziņojumu par “necilvēciskām aktivitātēm”, kas parādījās vairākiem numuru “medniekiem”, Mālmeisters norādīja, ka tāds parādās gadījumos, ja sistēmai rodas aizdomas par negodīgu paņēmienu izmantošanu.

Mārtiņš Mālmeisters
CSDD pārstāvis

Piemēram, ja tiek izmantoti tā saucamie boti vai cita programmatūra, ar kuru palīdzību cenšas apmuļķot sistēmu, tādējādi mēģinot nokļūt pie numurzīmes ātrāk vai apejot rindu.

Autovadītājs Jānis gan apgalvoja, ka neizmantoja negodīgus paņēmienus. Viņš pieļauj, ka sistēmai varēja šķist aizdomīgs, jo visas darbības veica ļoti veikli. Tomēr ātrās darbības Jānis skaidroja ar jau iepriekš gūtu pieredzi, jo jau pagātnē centies tikt pie citu sēriju numurzīmēm. Līdz ar to nebija aizķeršanās – zināja, kādas darbības jāveic bez aizdomāšanās.

Autovadītāji “Bez Tabu” pauda neizpratni par daudziem, kuri, laimīgā kārtā tiekot pie īpašajām numurzīmēm, tās uzreiz izlikuši pārdošanā. No CSDD iegādājušies par nepilniem 28 eiro, bet tālāk pārdod par krietni lielāku cenu. Kā noskaidroja “Bez Tabu”, kāds spekulants par numurzīmi XS29 prasa 700 eiro.

Valsts policijā raidījumu informēja, ka likumsargiem rokas ir sasietas: likumā neesot paredzēta atbildība par šādu spekulāciju.

Roberts Blass
Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma