tv3.lv

“”Zelta bedre” policijai! Soda uz nebēdu!” Šoferis tiesā apstrīd Saulkrastu pašvaldības policijas izrakstīto protokolu

Autovadītājs Vladimirs teju gadu cenšas pierādīt, ka Saulkrastu novada pašvaldības policijas piemērotais sods par transportlīdzekļa novietošanu ir pretlikumīgs.

“Tepat netālu man ir vasara māja. Pēc mājas apskatīšanas es ar bērniem un vecmāmiņu atbraucām šeit, lai aplūkotu jūru. Bet patīkamo momentu nomāca vairāki jau tālākejoši atgadījumi,” stāsta Vladimirs, kurš uzskata, ka sodīts nepamatoti.

Atgriežoties pie automašīnas, Vladimirs sastapās ar pašvaldības policistiem, kuri jau fotografēja notikuma vietu un aizpildīja pārkāpuma protokolu. Iemesls – transportlīdzekļa atstāšana stāvēšanai krustojuma vidū.

Vladimirs

Uzdodot jautājumu, kur tad te ir krustojums, kādas ir tā robežas, man pateica, ka šis krustojums… Lūk, es atrodos krustojuma centrā un krustojumu veido trīs ceļi.

Sodītais šoferis pieņēma protokolu ar piemēroto sodu – 40 eiro, taču policistiem uzreiz solīja protokola apsūdzēšanu.

Sižeta tapšanas brīdī nevienā no pieejamajām kartēm gan neatrodam šo krustojumu tādu, kāds tas ir realitātē, proti, ar nelielo zaļās zonas trijstūri pa vidu ceļam. Autovadītājs uzskata, ka šādā veidā pašvaldības policija un arī Saulkrastu novada dome ir apmaldījušās trīs priedēs.

Vladimirs arī akcentē, ka pašvaldības policistu izveidotajā shēmā esot uzzīmēts ideāls krustojums, kurā attēlots reāls transportlīdzekļa noteikumu pārkāpums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vladimirs

Šī shēma neatbilst īstenībai, tā ir uzzīmēta kā ideāla, lai piemērotu cilvēkam sodu. Patiesībā mēs redzam, ka šeit krustojumam ir pavisam citi izmēri. Zaļajai saliņai arī ir citi izmēri, tā ir daudz lielāka nekā uzzīmētā automašīna.

Es pašvaldības policijas priekšniekam uzreiz pateicu, ka redzu absolūti aplamu shēmu. Un, ja tā shēma tiks pielikta manai lietai, man pret to ir lielas pretenzijas. Es palūdzu pievienot manai lietai nevis šo mākslas darbu, bet reālu topogrāfisko plānu.

Nedz pašvaldības policija, nedz arī vietējā dome vēl līdz šodienai tā arī neesot spējusi uzrādīt Vladimiram oficiālu dokumentu, kurā būtu uzskatāmi uzrādīts krustojums, kāds tas ir patiesībā.

“Es sodu neapmaksāju. Es izlēmu iesniegt prasību tiesā. Izmantot savas likumiskās tiesības, es iesniedzu tiesā sūdzību,” turpina Vladimirs.

Saulkrastu novada pašvaldības policija “Bez Tabu” nenoliedz, ka tiesas sēde jau notikusi. Turklāt Vladimirs neesot vienīgais, kurš tiesā cenšas apstrīdēt tieši šajā ceļa posmā saņemtos pārkāpuma protokolus. Un visi lēmumi kā viens esot labvēlīgi likumsargiem.

Guntis Vinteris
Saulkrastu pašvaldības policijas priekšnieks

Visur ir šie taisnie, taisnie [krustojumi]. Šīs kartes izprintētās, domāju, ka tas nebūtu par pamatu apstrīdēt – vai tur ir, vai nav trijstūris. Bet dabā tas ir tāds, kāds tas ir krustojums. Krustojumā taču neviens zīmi neliek. Krustojumā pēc noteikumiem nevar stāvēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” sazinājās arī ar juristu Ivaru Kazāku, kurš specializējas arī satiksmes noteikumu pārkāpumu lietās. “Pašvaldības policija pieņem lēmumu un rīkojas pēc situācijas dabā, nevis pamatojoties uz internetā atrodamām kartēm. Autovadītājs šajā gadījumā ir pārkāpis noteikumus un protokols ir korekts.”

Neatkarīgi no nelabvēlīgā tiesas lēmuma Vladimirs gatavojas vēlreiz vērsties tiesā, pieprasot pašvaldībai juridiski pamatot krustojuma esamību. “Ja reiz situācija ir šāda, tad jautājums, kāpēc Latvijas kartēs ceļš ir attēlots tā, bet patiesībā izskatās šādi…”

Pateicoties kāda “Bez Tabu” skatītāja norādēm, jau pēc sižeta tomēr izdodas atrast pat divas kartes – Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras un Latvijas Valsts mežu GEO Mobile kartēs, kurās uzskatāmi ir redzams strīdus ābols – ceļu ieskautais trijstūris un krustojums tā reālajā konfigurācijā.

Tikmēr Saulkrastu novada pašvaldība atzina, ka līdz vasaras sezonas sākumam esot plāns sakārtot šo krustojumu, likvidējot vienu no diviem mazajiem celiņiem. Ceļš un krustojums, kāds tas ir šobrīd, esot izveidots jau izsenis – vēl pērnajā gadsimtā, tāpēc nekādu dokumentu pašvaldībai tā īsti neesot.

Tas gan nemaina faktu, ka izrakstītie sodi tomēr būs jāapmaksā, ja vien Vladimira gadījumā izdosies pārliecināt tiesu par pretējo.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm