tv3.lv

Traumēti pirksti, lauztas ribas, strāvas triecieni. Vai Murjāņu Sporta ģimnāzija apzināti noklusē par nelaimes gadījumiem ar darbiniekiem?

Murjāņu Sporta ģimnāzija ir tā iestāde, kurā tiek skoloti un tapināti mūsu nākamie sportisti. Nupat ir saņemts signāls par to, ka ģimnāzijas filiālē Jūrmalā, iespējams, rupji tiek pārkāpti darba drošības noteikumi, nesaimnieciski tiek tērēts iestādes budžets.

2018. gada 25. martā 19:40

Spuldzītes, kuras kvēlo pat tad, kad izslēgta strāva, ripzāģis, kas tiek darbināts un kuram nav aizsarglīdzekļu, kuri pasargātu no traumas. Tas viss redzams skatītāja iesūtītos video materiālos. Papildus stāsti par vairākiem nelaimes gadījumiem, kad traumas darba vietā un laikā guvuši vairāki Murjāņu Sporta ģimnāzijas Jūrmalas filiāles darbinieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas bija jūnijs, kad dzirdējām kliedzienus. Izskrējām no ēkas un redzējām, ka vīrietim, kurš strādāja par sētnieku, ar zāles pļāvēju bija traumēti vairāki pirksti. No vešanas uz slimnīcu viņš tajā brīdī atteicās, aptina pirkstus ar lupatu un aizgāja mājās.”

Tas ir viens. Otrs, strādnieks jauc nost ēku, krīt, salauž ribas. Nākamā epizode – apkopēja, slaukot sienas, dabū strāvas triecienu. Neviens no negadījumiem nekur neesot fiksēts.

“Pirms Ziemassvētkiem no otrā stāva nokrita audzēknis. Bija sadomājis nokāpt pie meitenēm. Trakākais ir tas, ka viss notika tādēļ, ka balkonu margas ir izpuvušas.”

Jūrmalas filiāles elektriķis par notiekošo ir ziņojis gan Valsts darba, gan Veselības inspekcijai. Interesanta sakritība, bet brīdī, kad skolā ierodas “Bez Tabu”, tur atrodas Veselības inspekcijas inspektori.

“Veselības inspekcija ir saņēmusi konkrēto iesniegumu, un šobrīd, līdz 09.04.2018., norit tā izskatīšanas process. Norādītā objekta kontrole atbilstoši plānam tiek veikta 22. aprīlī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Plašāku informāciju inspekcija varēs sniegt pēc iesnieguma izskatīšanas.”

Skolā satiktais saimniecības daļas vadītājs Aivars Mackevičs par nedziestošajām lampiņām gaitenī saka, ka problēma ir novērsta. “Bez Tabu” pārliecinās, ka tā nav patiesība, jo spuldzes, kaut strāva izslēgta ar slēdzi, turpina blāvi degt. Gan viņš, gan skolas direktors Aigars Aglenieks kategoriski noraida ziņas par to, ka ir bijuši nelaimes gadījumi ar filiāles darbiniekiem.

“Man nav tādas informācijas. Ja kāds kaut ko zina un ir noklusējis, tas ir pārkāpums.”

Pārbaudēs skolā bijuši gan Pārtikas un veterinārais dienests, Veselības inspekcija, ugunsdzēsēji, darba inspekcija.

“Mēs (Valsts darba inspekcija) skolā esam konstatējuši vairākus pārkāpumus, kuri saistīti ar darba drošības noteikumu pārkāpšanu, bet neko sīkāk komentēt nevaru, pārbaudes turpinās.”

Darba inspekcija skolā ir konstatējusi vairākus pārkāpumus darba aizsardzības jomā, pārbaudes vēl turpinās.

“Bez Tabu” sazinās arī ar visas Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktori Ingrīdu Amantovu, taujājot, vai viņa ir informēta par notiekošo Jūrmalā. Jā, ir informēta.

“Tās ir muļķības! Cilvēks, kurš to saka, ir nelojāls un neobjektīvs, kurš pats ir nikns uz savām neizdarībām. Kā saka – cita acī skabargu redz, savā baļķi ne. Mēs visu cenšamies novērst, ievērojot visus noteikumus un likumus.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm