tv3.lv

Uzmanies! Pat ja esi veicis “Rīgas satiksmes” soda kvīts apmaksu, tevi var meklēt parādu piedzinējs

Nepatīkams pārsteigums sagaidījis Mārtiņu, kad atgriezies pie savas automašīnas. Proti, ticis aplaimots ar “Rīgas satiksmes” soda talonu. Kā gadījies, kā ne, nebija samaksājis par autostāvvietu. Nenoliedz, ka ir vainīgs un sodu maksāt neatsakās, taču tik un tā nokļuvis parādu piedzinēju redzeslokā.

2019. gada 21. februārī 20:05

Uz soda kvīts norādīts, ja sodu samaksās 10 dienu laikā, summa būs par 20 procentiem mazāka. Mārtiņa gadījumā sanācis, ka būs jāmaksā nevis visi 53 eiro, bet vien 42 eiro. Mārtiņš sodu desmit dienu laikā samaksājis. Veicis pārskaitījumu uz “Rīgas satiksmes” bankas kontu, kas norādīts uz soda talona. Bijis pārliecināts, – nevienam neko vairs nav parādā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bijis nepatīkami pārsteigts, kad pēc laika saņēmis paziņojumu no parādu piedzinēja, ka nav norēķinājies ar “Rīgas satiksmi”. Izrādās, ka soda nauda bija jāpārskaita nevis uz “Rīgas satiksmes” bankas kontu, bet jāapmaksā, izmantojot kādu no trim citām iespējām, kas norādītas uz soda talona.

“Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane informē, ka sods samazināts par 20%, ja maksas autostāvvietas lietotājs piekrīt paziņojumam un nesniedz pretenziju par soda atcelšanu. Ja maksājums tiek veikts 10 dienu laikā no paziņojuma sagatavošanas dienas un maksājums tiek veikts nevis uz “Rīgas satiksmes” bankas kontu, bet “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centros, autostāvvietu maksas automātā vai mobilajā lietotnē “Riga Card”. Skaidro, kālab ieviesta šāda sistēma.

Mārtiņš uzskata, tas ir mulsinoši, ka nav radīta iespēja soda naudu pārskaitīt uz bankas kontu, tādējādi radot  papildu peļņu parādu piedzinējiem. “Rīgas satiksmes” pārstāve informē, ka nākotnē plāno ieviest iespēju sodu samaksāt, veicot pārskaitījumu uz bankas kontu. Kad tas notiks, vēl nevar pateikt, jo, lai mainītu soda apmaksas kārtību, kura ir spēkā vien kopš novembra, ir jāmaina Rīgas domes saistošie noteikumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm