tv3.lv

Vai dvīņu tētim pienākas papildu 10 dienu atvaļinājums?

“Bez Tabu” saņem jautājumu no dvīņu mammas. Viņa grib zināt par paternitātes atvaļinājumu, kāds pienākas dvīņu tētim. Cer, ka dvīņu tētim tas pienākas dubultā.

2019. gada 18. oktobrī 19:00
Anita
dvīņu māmiņa

Labdien!

Vēlējos uzzināt, vai dvīņu tētiem pienākas 20 dienas paternitātes atvaļinājums?

Ja piedzimis viens bērniņš, tētim pienākas 10 dienu atvaļinājums. Vai tas nozīmē, ka par katru bērniņu ir 10 dienu atvaļinājums?

Liels paldies Jums!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” žurnālisti skaidro Labklājības ministrijā, kā tad īsti ir, ja piedzimuši dvīņi?

Izrādās, likums neparedz, ka dvīņu piedzimšana rada tiesības uz tāda daudzuma bērna kopšanas atvaļinājuma, arī paternitātes atvaļinājuma laikaposmu, kas ir vienāds ar piedzimušo bērnu skaitu.

Paternitātes pabalstu piešķir bērna tēvam saistībā ar bērna piedzimšanu. Ja tētis, strādājot algotu darbu, bijis sociāli apdrošināts, tad kā jaundzimušā bērna tētis var saņemt 10 kalendārās dienas ilgu atvaļinājumu saistībā ar bērna piedzimšanu. To nosaka Darba likuma 155. panta pirmā daļa. Par šīm atvaļinājuma dienām Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) piešķir paternitātes pabalstu, taču Darba likumā neesot norādīts, vai tētim pienākas 20 darba dienu ilgs atvaļinājums, ja piedzimuši dvīņi. To var piešķirt darba devējs. Iekļaut Darba likumā visus gadījumus esot sarežģīti, skaidroja ministrijas pārstāvis.

Piešķirt vai ne papildu desmit darba dienu atvaļinājumu tētiem, ja piedzimuši dvīņi, esot darba devēju atbildība un labā griba.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm