“Vai pirktajam varu uzticēties?” Iedzīvotāja nepārliecināta par FFP2 respiratoru efektivitāti!

Lai izvairītos saslimt ar Covid-19, plašajā sejas aizsargmasku piedāvājumā internetaptiekās Bez Tabu skatītāja Ineta dod priekšroku FFP2 respiratoriem, tomēr viņu māc šaubas par to kvalitāti un solīto efektivitāti!

Ineta
nezina, kādu sejas masku labāk iegādāties

Omikrona varianta dēļ es vēlējos sagādāt mammai FFP2 maskas, jo vecāka gada gājuma cilvēks pats īsti nesaprot, ko pirkt. Nevar jau īsti izsekot līdzi tam visam, vai respiratori pasargās no vīrusiem vai nē. Es īsti nezinu, vai pirktajam varu uzticēties.

“Bez Tabu” dodas uz universālveikaliem un aptiekām, lai noskaidrotu, kādas sejas aizsargmaskas pircējiem iesaka izvēlēties pārdevēji. Apsekojot vairākas tirdzniecības vietas, kur tirgo sejas maskas, konstatējām, ka visi pārdevēji aicina pirkt respiratorus, jo tie aizsargās efektīvāk, tomēr iedzīvotāju viedokļi par respiratoru vajadzību gan dalās.

Jeļena
respiratoru nenēsā

Nu man paziņa vienkārši ieteica, lai to varētu lietot vairākkārt, citādāk maska jāmaina tik bieži. Īpaši tagad pie lielajiem rēķiniem tas noderētu!

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā skaidro galvenos nosacījumus, lai tirgū pieejamie respiratori atbilstu noteiktajām prasībām.
Santa Zarāne
Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve

Uz respiratora iepakojuma virsū jābūt CE marķējumam, atbilstībai standartam, ražotājam un importētājam. Ja tādas informācijas nav, tad, iespējams, ka respirators neatbilst Eiropas standartiem.

Neraugoties uz to, ka respiratori apgrūtina elpošanu, tie rada pat līdz desmit reizēm labāku aizsardzību pret mikrobiem nekā medicīniskās un auduma maskas.

Ivars Vanadziņš
RSU Darba drošības un vides veselības institūta direktors

Respiratoram sānu malas jau pēc dizaina labāk turas uz sejas. Medicīniskām maskām pēc mērījumiem ir redzams, ka 20 % gaisa plūst garām, kas ir pilnīgi normāli. Turpretī FFP2 maskām tas ir pieļaujams tikai astoņi procenti. Respiratoram galvenā atšķirība ir tā, ka filtrējošais slānis ir biezāks un ir vairākas iekšējās kārtas.

Profesors nešaubās par respiratoru efektivitāti, ņemot vērā, ka medicīniskās maskas aizsargā tikai no izelpotajām daļiņām un tās ir nepieciešams mainīt krietni vien biežāk!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm