tv3.lv

Vienā maisā visu nebāzīsim! Šogad talkojot, atkritumus uzreiz šķirosim

Latvijas Universitātes jaunajā Zinātņu mājā pulcējās Latvijas Lielās talkas koordinatori. “Bez Tabu” filmēšanas grupa dodas turp, lai noskaidrotu, kālab viņi tiekas, ko plāno darīt,  un uzzina daudz jaunumu.

2019. gada 27. martā 20:15

Uz Lielās talkas koordinatoru pasākumu ierodas arī  Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņam kā Lielās talkas patronam tiek uzdāvināts pirmais šīs sezonas talkas T krekls. Valsts prezidents savā uzruna norāda, ka mums ir jābūt atbildīgiem, kāda Latvija būs nākotnē. Lai tā būtu zaļākā valsts pasaulē, var panākt ar videi draudzīgāku domāšanu un rīcību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pateicoties Lielajai talkai, sabiedrība vairāk sāk apzināties, ka tikai no mums pašiem ir un būs atkarīgs, kādā vidē dzīvojam un dzīvosim nākotnē. Tāpēc prieks, ka arvien vairāk cilvēku grib ieguldīt savu enerģiju, lai padarītu mūsu valsti tīrāku un sakoptāku,” uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Aicina arī šogad ikvienu aktīvi iesaistīties Lielajā talkā, lai sakoptu vai labiekārtotu kādu sev nozīmīgu objektu.

Valsts prezidents atklāj, ka šogad talkos Tukuma novada Sēmes pagastā, kur kopā ar Latvijas skautiem un gaidām sakops un labiekārtos pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica dzimtas mājās.

Ka ceļā uz sakoptāko un zaļāko valsti jau tagad esam uz pareizā ceļa, apliecina Latvijai piešķirtā izcilības balva. Pēc pirmās “Pasaules talkas”, kurā piedalījās 157 valstis un 18 miljoni iedzīvotāju, šā gada janvārī Tallinā notika tai veltīta konference, kurā Latvijai tika pasniegta balva kā labākajai valstij, kur talkās gadu no gada iesaistās procentuāli visvairāk iedzīvotāju.

Šogad Lielā Talka notiks 27. aprīlī un tajā cilvēki ne tikai tiek aicināti vākt atkritumus, bet iet vienu soli tālāk – tos vācot – šķirot.visiem talkotajiem tiks izdalīti balti un zili maisi. Zilajos aicināti vākt plastmasu, baltajos maisos – visu pārējo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šķirošana, vācot atkritumus, šogad ieviesta, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos.

Šogad mainījies arī lielās talka logo un tam  ir piebilde- ideju talkas. Koordinatori aicina visus  dalīties ar idejām, kā  dzīvot un domāt videi draudzīgāk, piemēram, pārstāt ražot izstrādājumus no palstamasas  un tās vietā izmantot koksni.

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm