tv3.lv

“Viņa istabā neviens nevar ieiet!” Jēkabpilieši, pat dzīvojot centrā, septiņu gadu garumā spiesti lūkoties uz atkritumu izgāztuvi

Jēkabpils iedzīvotāju pacietības mērs nu ir pilns, jo jau septiņus gadus spiesti dzīvot antisanitāros un nedrošos apstākļos, ko rada kaimiņa teritorijā savāktā atkritumu izgāztuve!

Gunārs
neapmierināts ar kaimiņa darbībām

Viņa istabā neviens nevar ieiet. Visi logi ar lupatām ir aizklāti. Tur ir viss – sākot no katliem līdz pat zābakiem.

Lai arī privātmājas iedzīvotāji pēc palīdzības vairākkārt vērsušies Jēkabpils domē, problēmas risināšana notiek visai kūtri!

Gunārs
nav apmierināts ar kaimiņa darbībām

Šeit visi kukaiņi no atkritumu kaudzes lien iekšā mūsu mājā. Esam rakstījuši domei, bet viņi neko nedara.

Ainars Vasilis
Jēkabpils novada pašvaldības attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs

No domes puses ir uzlikti divi administratīvie sodi un informēts cilvēks par to, ka viņam būtu jāsakārto savs pagalms. Gan jau arī liksim turpmāk sodus! Mēs kā cilvēki no malas izprotam, ka tie ir atkritumi. Saprotu, ka šis cilvēks izprot, ka tās ir ļoti vērtīgas mantas.

Šāda pašdarbība izsauc nepatiku un nesaprašanu ne tikai apkārtējo, bet arī pašvaldības darbinieku vidū, tomēr, lai lieta ātrāk virzītos uz priekšu, nepieciešams savākt veselu sodu kopumu!

Ainars Vasilis
Jēkabpils novada pašvaldības attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs

Ja mēs tos sodus liksim intensīvi vai noteiksim teritoriju kā vidi degradējošu, tad iestāsies cita atbildība. Vidi degradējošai teritorijai ir lielāki nodokļi, un ir iespēja nākotnē sakopt šo teritoriju un mums piestādīt rēķinu, tad varbūt izdosies kaut ko atrisināt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Klātienē mums neizdodas satikties ar mājas saimnieku, taču telefonsarunā viņš situāciju skaidro ar šķūņa nojaukšanu, kā rezultātā sētā šī kaudze parādījusies!

Alvis
Brīvības ielas 250 mājas saimnieks

Es kārtoju pagalmu, nojaucu šķūni, man ir aizliegts? Ir taču nožogots, jūs taču redzējāt, kā saka, ka remontā māja un nožogots no kaimiņiem. Es veicu kārtošanas darbus, man ir tiesības darīt. Es nopirku to māju no domes pašvaldības, tur visa kā bija. Jūs varat iedomāties, kas ir pašvaldības māja, tā bija nolaista un bija kā izgāztuve.

Savukārt dabas pētnieks šo sauc par nelegālu atkritumu apsaimniekošanu. Bieži vien šāda veida būvgruži un lielgabarīta atkritumi var būt pat ugunsbīstami!

Jānis Brizga
biedrības “Zaļā brīvība” vadītājs

Tur var būt dažādi plastmasas polimēri, kā arī pūšanas procesā var rasties dažādas gāzes, kas var būt bīstamas apkārtējai sabiedrībai. Šāda darbība noteikti ir vidi degradējoša. Viens no vienkāršākajiem veidiem, ko katrs var darīt, ir izmantot mobilo aplikāciju “Vides SOS”, nofotografējot attiecīgo vietu un nosūtot to Vides dienestam.

Vides eksperts gan ir pārliecināts, ka ar lielāku pašvaldības un atbildīgo instanču līdzdarbību var panākt iedzīvotāju labsajūtai tīkamāko!

Žurnāliste
Darbā raidījumā Bez Tabu nākas akceptēt izaicinājumu pilnu ikdienu. Žurnāliste rūpīgi iedziļinās dažādu nejēdzību risināšanā un veido stāstus par visdažādākajām tēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm