tv3.lv

“Zelta” atkritumi Sarkandaugavā – iedzīvotāji neizpratnē par augstajām atkritumu apsaimniekošanas izmaksām

Trīs daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji Sarkandaugavā pēc augusta rēķina saņemšanas par atkritumu apsaimniekošanu sašutuši – ierasto pāris eiro vietā nu jāšķiras no teju piecas reizes lielākas summas.

2020. gada 16. septembrī 20:03

Kristīne dzīvo Sarkandaugavas ielas 33. namā un aktīvi iesaistās dažādu iedzīvotājiem svarīgu jautājumu risināšanā. Arī šoreiz, saņemot augusta rēķinu, viņa nav klusējusi un centusies noskaidrot, kādēļ viņai kā vienīgajai deklarētajai personai dzīvoklī par atkritumu izvešanu jāmaksā teju 11 eiro. Kristīne centusies sazināties ar “Rīgas namu pārvaldnieku” (RNP) vairākkārt, taču atbildi par radušos situāciju tā arī nav saņēmusi. Nobažījusies ir arī Zāģeru ielas nama iemītniece Mirdza. Viņa ir pensionāre, kurai katrs cents esot no svara.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mirdza
Nevēlas pārmaksāt

“Mani summa ietekmē! Man nekādu atkritumu vienam cilvēkam nav! Nu, tāda maza čupiņa!”

Kopumā atkritumu tvertnes ir četras – divas no tām domātas Sarkandaugavas 33. mājas iemītniekiem, bet vēl divas – 31. nama mājiniekiem. Par Zāģeru ielu, šķiet, aizmirsuši. Vietējie gan saka, – neviens uzrakstus neņem vērā un met savus sainīšus, kur vairāk vietas. Rēķini gan katram esot atšķirīgi. Pensionāre Vaira uzstāj, ka rēķiniem vajadzētu būt vienādiem, lai būtu godīgi.

Vides apsaimniekošanas uzņēmuma “Eco Baltia vide” sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Buča skaidro, ka no šā gada 20. maija visā Rīgā mainījusies ierastā sistēma un konteineru laukumā pie Zāģeru un Sarkandaugavas ielas namiem sākotnēji “Rīgas namu pārvaldnieks” norādījis tikai trīs konteinerus, taču jūlijā informācija precizēta, norādot, ka konteineri tomēr ir četri. Tāpēc maija un jūnija rēķini varējuši būt mazāki, jo rēķini izrakstīti par trīs atkritumu tvertņu apkalpošanu.

Jāsaka, ka par jūlija rēķiniem nokaitinātie mājinieki nemin ne vārda, piesaucot tikai augusta izmaksas. Tās nesaprotamas šķitušas arī RNP, taču joprojām neesot izdevies noskaidrot iemeslu.

Krists Leiškalns
“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis

“Jā, mēs redzam diezgan būtisku atšķirību esošajās mājās, šobrīd arī pretim mēs neredzam pamatotu iemeslu, kāpēc tas tā varētu būt. Līdz ar to esam pieprasījuši informāciju no pakalpojuma sniedzēja. Tajā brīdī, kad tiks konstatēts, ka ir kaut kāda kļūda, būs šis te pārrēķins, un kopumā šai te summai vajadzētu samazināties.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc neilga laika saņemam zvanu no RNP – rēķinos tiešām ieviesusies kļūda, tāpēc, kā solīts, tikšot veikts pārrēķins. Bet ne tikai par atkritumiem iemītniekiem sāp galva… Kristīne stāsta, ka tālajā 2015. gadā secināts, ka divas no trim mājām ir avārijas stāvoklī. Pagrabstāva un griestu daļējs nobrukums, bojāti kanalizācijas stāvvadi, novecojušas nesošās konstrukcijas – tās ir tikai dažas no likstām, kuras uz karstām pēdām uzdots novērst mēneša laikā. Viņa skaidro, ka, lai gan izskatās, ka uzlabojumi veikti, skaidrības par to, vai darbi pieņemti, vai māja izkļuvusi no neapskaužamās situācijas, nav. Sieviete pat nezina, vai avārijas stāvoklis saglabājies joprojām.

RNP gan noliedz, ka daudzdzīvokļu nami Zāģeru ielā un Sarkandaugavas ielā 33 jebkad būtu bijuši avārijas stāvoklī. Izrādās, ka sliktā situācijā bijušas tikai konkrētas mājas daļas vai konstrukcijas, kurās jau veikti uzlabojumi. Krists Leiškalns sola, ka arī šogad, tāpat kā citus gadus, iemītnieki oktobrī saņems remontdarbu plānu, kurā uzskaitīti visi darāmie darbi, paskaidrots, kā tiek uzkrāta nauda, cik uzkrāts līdz šim, kad plānots remontdarbus veikt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm