Baisi! Tiekot brīvsolī, suņu duets plosījis kaķus Rīgā

2022. gada 1. novembrī 19:19

Tikuši brīvsolī, divi suņi Rīgā klīduši Iļģuciema un Dzirciema apkaimē un plosījuši kaķus. Suņu saimnieks neatsakās no savas atbildības, bet norāda, ka dzīvniekus no īpašuma izlaidusi garīgi nevesela persona.

Dzirciema iedzīvotājs Mārcis raidījumam “Bez Tabu” uzrādīja video, kurā iemūžināta divu suņu sirošana un kaķa plosīšana blakus daudzdzīvokļu namam. Mārcis kopā ar citiem iedzīvotājiem saplosīto, bet tobrīd vēl dzīvo dzīvnieku nodeva aprūpē. Par suņu klaiņošanu iedzīvotāji ziņoja Rīgas pašvaldības policijai un “Dzīvnieku policijai”, kas nodarbojas dzīvnieku ķeršanu. Pēc suņu ķērāju uzsauciena palīdzēt atrast klaiņojošo suņu duetu “Facebook” lietotāji ziņoja, ka šie dzīvnieki redzēti klīstam Iļģuciemā un Dzirciemā vismaz diennakti. Tāpat iedzīvotāji ziņoja par citiem šo suņu nokostiem kaķiem. Suņu ķērāji no “Dzīvnieku policijas” atpazinuši, ka viens no suņiem ticis brīvsolī jau iepriekš. Tolaik suni noķēra un nogādāja saimniekam.

Linda Novicka
“Dzīvnieku policijas” pārstāve

Atradām iepriekšējo ierakstu, reģistrēto čipu, kas saglabājies mūsu datubāzē. Sazvanījām saimnieku, kurš teica, ka abi suņi pamukuši jau divas dienas. Saimnieks teica, ka netālu no viņa uzturas cilvēki, kuri laiž suņus ārā no pagalma. Šie suņi ir bīstami, jo īpaši mazākais. Ir bīstami nevis pret cilvēkiem, bet gan pret kaķiem. Mazākajam ir milzīga vēlme uzbrukt kaķiem, bet lielākais atbalsta mazāko. Viņš [suņu saimnieks] gan mums, gan pašvaldības policijai solīja sadarboties. Saimnieks mēģināja palīdzēt atrast un noķert suņus.

Pateicoties sabiedrības iesaistei, policistiem un suņu ķērājiem izdevās atrast klaiņojošos dzīvniekus. Tos nogādāja saimniekam.

Ērika Verze
Rīgas pašvaldības policijas pārstāve

Tika iesaistītas 11 policijas ekipāžas. Suņa īpašnieks atzīst, ka viņš ir atbildīgs par suņiem, uzņemas pilnu atbildību par notikušo. Pret suņu īpašnieku uzsākts administratīvā pārkāpuma process par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumu, par ko paredzēts naudas sods līdz 1750 eiro.

Kā noskaidroja “Bez Tabu”, veterinārārstu aprūpē nodeva divus, iespējams, šī suņu dueta plosītos kaķus. Dzīvnieku dakteriem gan neizdevās glābt šo kaķu dzīvību.

Pašvaldības policija par konkrētajiem suņiem informējusi Pārtikas un veterināro dienestu, kas arī var sodīt saimnieku, organizēt dzīvnieku bīstamības izvērtējumu un dot norādes dzīvnieku turpmākā turēšanā, audzināšanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” izdevās atrast šo suņu saimnieka dzīvesvietu, īpašumu, no kura suņi izkļuva brīvsolī. Arī raidījuma komandai viņš pauda nožēlu par notikušo, uzņēmās atbildību. Suņu saimnieks sazinājies ar veterinārārstu, kuram solījis apmaksāt plosīto kaķu ārstēšanas rēķinu.

Suņu saimnieks pieļauj, ka no īpašuma suņus izlaidusi kāda garīgi nevesela persona, kura uzturas pašvaldības iestādē iepretim viņa dzīvesvietai.

suņu saimnieks

Mums nav kameru, mēs to īsti nevaram pierādīt. Par to dāmu uzvedību es regulāri saucu policiju. Te regulāri uz ielas guļ tās dāmas. Te ir tāds diezgan apšaubāms kontingents. Mums vārtiņiem tāds diezgan primitīvs krampītis. Iespējams, atvēra un izlaida. Pēc tā gadījuma sataisījām slēdzeni. Tagad vārti slēdzami. Skaidrs, ka tā ir mana, saimnieka, vaina, bet, ja šeit ir tāds ne pārāk intelektuāls un dīvains kontingents, ir tā, kā ir.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm