tv3.lv

“Bieži man balkonā iekrīt mirušie baloži…” Mežotnes iedzīvotāja ilgstoši spiesta cīnīties ar kaimiņienes vienaldzību

2021. gada 28. aprīlī 19:50

Zaiga no Garozas ciema jau vairākus gadus cenšas uzvarēt kaujā ar nekaunīgajiem ciemiņiem baložiem, kuri apsēduši viņas īpašumu. Jau ilgu laiku augšējā stāva kaimiņienes dzīvoklī svilpo vējš, tāpēc putni izlēma pārcelties uz dzīvi balkonā. Sievietes pacietības mērs nu ir pilns!

Naktīs sieviete vairs nespēj ne acu aizvērt, jo nepārtraukti dzird baložu dūdošanu. Arī logu Zaigai ir problemātiski atvērt, jo jūtama mēslu smaka. Savukārt lietainās dienās gar logiem notek putnu izkārnījumi. Tā kā dzīvoklī ir radušās plaisas, netīrais ūdens pil arī uz grīdas.

Zaiga ir teju izstudējusi visu internetu, lai atrastu veidu, kā pieveikt karu ar baložiem. Viņa pat virs balkona izveidojusi jumtu, taču tas no putnu mēslu smaguma ielūza. Pašlaik sieviete balkonā ir sanesusi skujas, lai cīnītos ar mēslu un spalvu kaudzēm, bet arī tas nav risinājums.

Zaiga
dzīvo ar baložiem

Bieži man balkonā iekrīt mirušie baloži, kurus man nākas savākt. Pie viņas balkona griestiem karājas veci putnu spārni. Mēs ar dēliem jau tīrījām viņas balkonu, trīs stundas nesu tos mēslus ārā, kuri bija pilni ar tārpiem.

Ir neskaitāmas reizes runāts ar kaimiņieni, taču neveiksmīgi. Izdevies iegūt augšējā stāva dzīvokļa atslēgu, par saviem līdzekļiem ierīkoja sietu, taču arī ar to baloži ir tikuši galā.

Gluži kā cīņa ar vējdzirnavām, jo baloži nemaz nedomā piekāpties. Zaiga vērsās pēc palīdzības pie dažādām instancēm, taču neviens neuzņemas atbildību par savvaļas putniem, arī pašvaldība ir bezspēcīga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zigurds Kalējs
Mežotnes pagasta pārvaldes vadītājs

Mēs darījām, cik spējām. Gan es pats personīgi esmu tur bijis un runājis ar abām saimniecēm, gan pašvaldības policiju aicināju, arī Vides pārvaldes cilvēki gāja skatīties. Ja divas saimnieces nespēj savstarpēji vienoties, tad mēs nevaram ielīst privātīpašumā un risināt.

Baložu apdzīvotā dzīvokļa īpašniece Inese pati dzīvo Iecavā un par savu īpašumu Mežotnē neliekas ne zinis. Viņa atklāj, ka viņa nav vienīgā dzīvoļa īpašniece, pārējiem par situāciju nav neko stāstījusi.

Kaimiņiene Inese kameras priekšā apliecina, ka ļauj Zaigai brīvi doties uz viņas dzīvokli un rīkoties ar balkonu, kā vien vēlas. Pašai gan nepietiek ne spēka, ne finanses visu sakopt. Tomēr vienīgais, ko Zaiga vēlas ir risinājums, lai beidzot varētu brīvi uziet uz sava balkona.

Ornitologs Viesturs Ķerus šajā situācijā saskata tikai vienu variantu – balkonu norobežot ar stikla sienu, jo citādāk nebūs iespējams cīnīties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm