tv3.lv

“Biju pārliecināta, ka nomiršu!” Striķis pāri ceļam, kritiens no zirga un dzīvnieka nāve mežā Rīgā

2021. gada 19. maijā 19:30

Dārta jau teju 30 gadus ir ciešā saistībā ar zirgu kopšanu un trenēšanu. Arī draudzene Santa ir pieredzējusi jātniece. Tomēr sestdienu, 15. maiju, rikšošanas meistares atcerēsies visu mūžu.

Liktenīgajā dienā Santa ar Dārtu nolemj doties kārtējā izjādē. Maršruts – visai ierastie meža ceļi Beberbeķu apkaimē. Un vienā no krustcelēm izšķiras Santas un viņas zirga Biskvīta liktenis.

Dārta atminas, ka krustcelēs jātnieces uz brīdi pašķiras – Santa turpina jāt pa iebraukto meža ceļu, bet Dārta aizlēkšo nostāk. Tad trenere pameta skatu atpakaļ un noskatījās, kā draudzene kūleņo kopā ar vairākus simtus smago zirgu.

Santa: ” Laiks vilkās mūžīgi tajā kritienā. Es biju pārliecināta, ka nomiršu!”

Jātniece kritiena dēļ guva ļoti spēcīgu sasitumu. Ķermeņa labo sānu klāj milzīgs zilums. Tomēr negadījuma brīdī jātnieces spēja domāt tikai par zirgu.

Dārta

Teikšu godīgi, sākumā es domāju, ka tas ir nelaimes gadījums, ka zirgs salauž kāju uz līdzenas vietas. Tādu gadījumu netrūkst. Un to pat pateiks jebkurš zirdzinieks. Bet, kad piegāju klāt zirgam, es redzēju, ka viņš ir sapinies striķī.

Dārta ir pilnīgi pārliecināta, ka tieši starp diviem kokiem tika novilkts striķis, aiz kura tad arī aizķēries Biskvīts. Notikuma vietā pat vēl redzamas pakavu un kritiena atstātās pēdas. Tepat līdzās atradās arī kāda automašīna un divas personas – vīrietis un sieviete. Pēc kritiena vīrietis esot piegājis klāt Santai, lai apjautātos par veselības stāvokli. Tomēr Santa steidzināja klātesošo kungu, lai palīdz apturēt un nomierināt zirgu.

Dārta: “Tas čalis, kas stāvēja, ļoti operatīvi paķēra to striķi.”

Šobrīd vēl nenoskaidrotais vīrietis un sieviete, kā arī gaišās krāsas “Audi” visai naski pameta negadījuma vietu. Tomēr jātnieces koncentrējās tikai un vienīgi zirga stāvoklim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jurijs Tolpežņikovs
Latvijas Veterinārārstu biedrības Zirgu ārstu sekcijas vadītājs

Man ir bijusi saskare droši vien simtos līdzīgu lūzumu. Simtiem. Prakses laikā. Esam skrūvējuši kopā desmitiem. Šajā konkrētajā situācijā cerības bija nulle pat pasaules labākajā klīnikā. Mēs netaisījām viņam rentgenu, bet izskatījās, ka tur šķembu fragmentu skaits bija vairāk par pieciem. Tad es teiktu, ka 10 gabalos. Principā nekas nebija palicis pāri no kaula.

Diemžēl zirgs ar sadragāto priekškāju palika turpat mežā. Veterinārārsts pieņēma lēmumu apturēt zirga dzīvību.

Dāmas ir pārliecinātas, ka pār ceļu novilktais striķis nemaz nebija domāts jātniekiem. Šo visai iecienīto dabas parku Rīgā izmantojot daudzi. Ne tikai dzīvi un elpojoši zirgi, bet arī motorizētie zirgi uz diviem un četriem riteņiem.

saruna ar vietējo iedzīvotāju

Bez Tabu: Te ar motocikliem, kvadricikliem bieži braukā?

Jā!

Bez Tabu: Regulāri?

Ir kaut kādi cilvēki, kas te drāžas. Un visi jau mēģina pie ezera piebraukt. Es nezinu, no kurienes viņi brauc. No Zolitūdes vai no kaut kādas nomas. Bet te ir kaut kādi džeki, kas izbrauc un baigi brutāli uzvedas.

Par notikušo jau ir informēta policija, kas skaidros notikušā apstākļus un mistiskās personas traģēdijas vietā.

Santa: “Šajā gadījumā mans zirgs – Biskvīts – mani izglāba. Pateicoties viņam, es paliku dzīva!”

Tikmēr Dārta ir neizpratnē un retoriski jautā, vai tiešām striķa, trošu vilkšana pāri ceļam vai citu šķēršļu un lamatu izlikšana ir veids, kā cīnīties ar tiem, kuri patiešām iznīcina dabas vērtības.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm